Zostań w domu (na wielkanoc)

Wielkanoc spędzamy w domach. A w ogóle to rządowe restrykcje w poruszaniu się mają potrwać jeszcze przynajmniej do 19 kwietnia. Zaś od kolejnego czwartku w przestrzeń publiczną tylko w maseczce. Umówmy się, nie każdy wygląda dobrze w maseczce, więc aby zdrowiu publicznemu i estetyce stało się zadość, przed Wami kolejna porcja propozycji spędzania czasu warszawsko, ale w czterech ścianach.

W izolacji ważny jest dobry humor. A policjanci ganiający rowerzystów z pewnością go nie poprawiają. Zadbać o uśmiech pomoże Wam Resort Komedii – codziennie o 20:00 na ekranie komputera.

Jeśli nie narzekacie na brak uśmiechu, a za to nie macie czym zająć niespokojnych rąk, Wolskie Centrum Kultury poleca warsztaty robótek zero waste. Wprawdzie płatne, ale koszt szybko zwróci się po zrecyklowaniu kilku niepotrzebnych w domu przedmiotów.

Praski Otwarty Samozwańczy Uniwersytet Latający przenosi swoje warszawskie wykłady do sieci. Już dziś o 19:00 pierwszy z nich – bardzo na czasie: „W zdrowym ciele zdrowy duch: O higienie w międzywojniu” opowie dr Katarzyna Pytkowska.

Dziwny czas kwarantanny to okres, w którym muzea i inne instytucje dokonują „rewizji” swoich kolekcji, wyciągając z cyfrowych zakamarków różne smaczki. I tak:

Zachęta, choć zamknięta (rym niezamierzony), zaprasza do oglądania swoich kolekcji online. Zadanie ułatwia przyjemny, intuicyjny interfejs i dużo sztuki na wyciągnięcie kursora.

Dom Spotkań z Historią co chwila proponuje kolejne, zaskakujące pomysły na spędzenie czasu w domu. Np. z okazji 25-lecia warszawskiego metra (minęło w tym tygodniu) proponuje „przejażdżkę” z Jakubem Jastrzębskim od pierwszego projektu w 1902 aż do prac rozpoczętych w 1983:

Zaś Muzeum Narodowe, oprócz rekomendowania swoich zbiorów w wersjach cyfrowych, zachęca też do zabawy w odtwarzanie dzieł sztuki w domowych warunkach, choć nie obeszło się bez politycznych prztyczków w doborze proponowanego dzieła:

Ninateka dla odmiany zaprasza do teatru. Od wczoraj na platformie Ninateka.pl dostępne są następujące spektakle:

Msza za miasto Arras, monodram Janusza Gajosa
Bzik tropikalny, reż. Grzegorz Jarzyna
Narty Ojca Świętego, reż. Piotr Cieplak
Ślub, reż. Jerzy Jarocki
Bigda idzie!, reż. Andrzej Wajda
Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku, reż. Agnieszka Glińska

zaś od 15 kwietnia repertuar zmienia się na następujący:

Prawiek i inne czasy, reż. Piotr Tomaszuk
Ambasador, reż. Erwin Axer
Opowieści Hollywoodu, reż. Kazimierz Kutz
Kuracja, reż. Wojciech Smarzowski
Iluzje, reż. Agnieszka Glińska

O kolejnych odsłonach – w kolejnych rekomendacjach. :)

Skoro już o filmach mowa – wiecie, że możecie, podobnie jak w przypadku gastronomii i usług fryzjerskich lub kosmetycznych, zaopatrzyć się też na zapas w vouchery do kina i wykorzystać je kiedy już bezpiecznie i komfortowo będzie można udać się na seans. Wiemy o poniższych, jeśli lista jest niekompletna, koniecznie dajcie znać, uzupełnimy!

AMONDO Kino

Kino Atlantic

Kino Elektronik

Kino Iluzjon

Kino Muranów

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Trzymajcie się zdrowo, zostańcie w domu i w łączności z kulturą! :)

Co sądzisz? Skomentuj!