Wypędź żyrafę

Po raz kolejny otwieramy przepastne archiwa mądrości z warszawskich murów. Tym razem dowiecie się jak wypędzić żyrafę oraz przeczytacie komentarze mocno polityczne (i nie tylko). 

Wolska Legia.  Nowa formacja bojowa w dzielnicy Wola. Podobno ma zastąpić Straż Miejską.

Małpa Cezeta Lubią Szczury. Pojawia się kilka kluczowych kwestii. Kim jest małpa należąca do Cezeta? I jakim cudem znajomość naczelnego z gryzoniem zaowocowała transgatunkowym afektem? I to wszystko pod okiem właściciela. Zastanawia także użycie liczby mnogiej w „małpa lubią”, ale to już lepiej zostawmy w spokoju.

Lewaki bawią się kupą. – Właśnie tak. Potwierdzam. Robią to jednak prywatnie i nie chwalą się tym wszem i wobec bazgrząc na ogrodzeniach. Szach-mat prawaki.

Co jest w tym złego?! – Każdy poszukuje sensu. Kiedy go już znajdziemy warto postawić takie właśnie pytanie, by przekonać czy nasz sens ma sens.

Jerzy Pilch cwel. – Z góry przepraszamy znanego autora za publikowanie takich inwektyw pod jego kątem. Uważamy, że wylewanie niespełnionych marzeń i literackich frustracji oraz zazdrości jest karygodne. Dlatego ku przestrodze. Autor tego napisu już siedzi i w więzieniu ma wystarczająco czasu, żeby podszkolić literacki warsztat.

Józef Olexy Puścił Dwa Klexy. – nowe zasady ortografii połączone z przekazem, który miał być politycznie zabawny. Sprawdza się jako rymowanka. Przy okazji naprawiamy komputery, ale dzwonicie na własną odpowiedzialność.

Pamięć o największej pizzy Exportderabiliusza. – Nie wiem, zaprawdę nie wiem, kim jest lub był Exportderabiliiusz. Wiem jednak, że pamięć o jego największej pizzy trwalsza niźli w spiżu ryta i z pewnością nie przeminie.

Wypędź żyrafę. – Dość w Polsce tych wścibskich długoszyich kreatur, które przy każdej okazji podglądają mnie przez okno. Należy je stąd wypędzić, żebym wreszcie mógł spokojnie spać bez ciągłego nadzoru.

Jakiś Frajer Namazał. – Kto będzie jeszcze większym frajerem i zmyje?

Rewir Punków z Prostej. – Terytorializm. Swoją drogą pozdrawiamy punków z Prostej, bo na Chmielnej widać ich coraz rzadziej.

Studenctwo i medycyna ma iść ręka w rękę! – Jasny przekaz. Potrzebujemy więcej dobrze wykształconych lekarzy, którzy skończą studia…

Polexit – … i nie wyjadą zagranicę, bo Unii już nie będzie, bo Polska z niej wyjdzie i będą musieli pracować w kraju. A teraz przepraszam, bo spieszę się na autobus.

Co sądzisz? Skomentuj!