Warszawskie zwierzęta mają swój dzień

Mieszkają wśród nas. Niektóre – szczęśliwe – w naszych domach, inne w zagrodach, budach, te jeszcze mniej szczęśliwe w schroniskach. Wiele z nich z kolei czuje się w mieście wybornie, traktując je jak swoje naturalne środowisko – na czterech łapach lub na skrzydłach przemierzając parki, wiślane brzegi i blokowiska. Niektórzy z nas o nich pamiętają, innym ich byt jest niestety obojętny.

O losie warszawskich zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych, na łamach Pańskiej Skórki piszemy często. Dlatego nie możemy przegapić tak niezwykle ważnego wydarzenia, jakim będzie nadchodzący Warszawski Dzień Zwierząt. Na jedną sobotę Pole Mokotowskie zamieni się w zwierzęce królestwo – reprezentowane nie tylko przez tutejsze ptaki, wiewiórki, plankton z jeziorka i wyprowadzane przez okolicznych mieszkańców psy. Imprezę zaplanowano z prawdziwym rozmachem. Oprócz organizującego ją Schroniska „Na Paluchu”, w święcie weźmie udział reprezentacja Eko Patrolu (czyli chyba jedynej naprawdę lubianej przez mieszkańców Warszawy jednostki Straży Miejskiej), Lasów Miejskich i stołecznego ZOO. W akcję zaangażowało się też kilkanaście zacnych fundacji bezinteresownie pomagających zwierzętom – kotom, psom, królikom, a nawet fretkom.

W programie wydarzenia przewidziano między innymi tak spektakularne punkty jak bicie rekordu Polski w liczbie psów podających jednocześnie łapę, wielka parada psów, czy zawody Agility. W panelu dyskusyjnym (punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników, właścicieli i opiekunów!) wezmą udział: Dorota Sumińska – znana i lubiana weterynarz i propagatorka postaw zwierzolubnych, behawiorystka i weterynarz Jolanta Łapińska i dr. Jacek Wilczak z SGGW. Będzie też można dowiedzieć się, w jaki sposób dostarczyć rannego ptaka do azylu, co zrobić po ukąszeniu przez żmiję, jak pielęgnować gada… A to tylko drobny fragment niezwykle bogatego programu, z którym w całości możecie zapoznać się na facebookowym wydarzeniu.

Wieczorem odbędzie się też część artystyczna. Event poprowadzą – z pewnością sympatycznie – Marzena Rogalska i Michał Olszański, a dla miłośników historii Warszawy i motoryzacji (oraz dla leniuszków) przewidziano transport z przystanku Metro Centrum na pokładzie zabytkowego „ogórka”.

Nie moglibyśmy nie patronować tak #eleganckiemu wydarzeniu, dlatego w sobotę znajdziecie nas właśnie tam! Już dziś zapiszcie sobie w kajecikach i smartfonach, że 21 maja spędzacie razem z nami i mnóstwem zwierząt dużych i małych na Polu Mokotowskim!

13147330_10207712765275962_7337882522845597967_o

Co sądzisz? Skomentuj!