Warszawa otwarta [#elegancki konkurs]

Czytelnicy do piór! Trwa nasz świąteczny konkurs literacko – publicystyczny, w którym, jak już wiecie, do wygrania jest wszystko, prócz Pałacu Kultury. Pisać można też w zasadzie o wszystkim, pod warunkiem, że temat ma związek z Warszawą oraz, chociaż ociera się o jedną z naszych 5 kategorii. Prócz warszawskich prezentów od naszych krewnych i znajomych, mamy dla Was wieczną sławę i szacunek na dzielni, które zyskacie publikując na naszych łamach.

Miasto otwarte to miasto dostępne dla wszystkich. Przyjazne dla mieszkańców, ale i przyjezdnych. Tych ostatnich Warszawa przyciąga jak magnes od zawsze – przyjeżdżają na studia, za pracą, w poszukiwaniu lepszego życia. A my chcemy, by czuli się u Nas jak u siebie w domu. I żeby dbali o to miasto, jak o swój dom. Stąd pomysł na kategorię Warszawa otwarta.

Nieprzypadkowy jest Partner tef kategorii konkursowej – Alternatywny Klub Sportowy „Zły”. AKS Zły, laureat nasze Nagrody Pańskiej Skórki, jest ewenementem w krajowej piłce ligowej, tradycyjnie kojarzonej ze słabym poziomem gry, wałkami i kibolskimi wybrykami. Przede wszystkim – zawodnicy i zawodniczki Złego dobrze grają, hehe. Ale też dlatego, że grają fair. Zły to klub demokratyczny, równościowy i odpowiedzialny społecznie, promujący idee różnorodności i tolerancji.

W naszym konkursie na zwycięzcę lub zwyciężczynię kategorii Warszawa otwarta czekają kibicowskie gadżety Złego. Ale nie tylko – do zgarnięcia są książki, bilety do kina, zaproszenia do restauracji, płyty warszawskich zespołów. Mamy tego całkiem sporo. (Więcej o konkursie TU.)

Jak wejść w posiadanie tych fantów? Wystarczy przesłać nam krótki (a jeśli ktoś musi – to długi) tekst o Warszawie otwarte, o warszawskiej muzyce, warszawskim jedzeniu, o Muranowie lub Warszawie nieodkrytej. Czekamy niecierpliwie.

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!