Wakacyjne inicjatywy w Plażowej

W te wakacje Plażowa urozmaica kulturalną mapę miejscówek nad Wisłą ciekawymi wydarzeniami, nad którymi Pańska Skórka objęła specjalny patronat. Począwszy od Lekcji Wisła, poprzez Fale Dźwiękowe, kończąc na Wyspie Plażowej i Wyborach Plażowej Syrenki – to wszystko w najbliższym tygodniu tylko w Plażowej!

 

wisła

 

5 sierpnia (środa) – LEKCJA WISŁA, cotygodniowy cykl wykładów

Lekcja Wisła to cykl cotygodniowych wykładów w Plażowej, poświęconych największej i najpiękniejszej z polskich rzek. W każdą środę sierpnia i września oprócz niesamowitych historii będzie można zobaczyć także ciekawe zdjęcia. Akcja współorganizowana jest z fundacją Do Dzieła!

Wisła na stałe wpisała się w wakacyjne (i nie tylko!) plany warszawiaków. Plaże i bulwary to obecnie najpopularniejsze miejsca spotkań, ale mało kto wie, że życie towarzyskie nad Wisłą rozkwitło już w okresie międzywojennym. A pierwsze plany deptaków powstały na początku XX wieku! Między innymi tę tematykę zgłębimy się podczas Lekcji Wisła.

Już w najbliższą środę 5 sierpnia o 17.30 Krzysztof Dziomdziora przedstawi nam przyszłość w wykładzie pt. „Stawka większa niż rzeka, czyli Warszawa nad Wisłą za 50 lat”. Jeśli zastanawiacie się czy za 50 lat nadal będzie można spędzić sobotni wieczór na plaży koło Poniatowskiego to koniecznie wpadnijcie sprawdzić.

Następne spotkania:

12.08 – „Filsacy i spływ do Gdańska – dawniej i dziś” Rafał Łapiński / godzina: 17:00

19.08 – „Bulwary i plaże – o ukształtowaniu Wisły w Warszawie dawniej i dziś” Przemek Pasek / godzina: 17:30

26.08 – „Czym była Wisła dla dawnej Warszawy? – autostrada, miejsce pracy, zabaw i rozrywki” Jerzy Majewski / godzina: 18:00

 

Link do wydarzenia na FB: Lekcja Wisła x Plażowa

 

fala-dzwieku


5 sierpnia (środa) – FALE DŹWIĘKOWE – PRZYJDŹ, ŚPIEWAJ NAD WISŁĄ

To pierwszy taki chór w Warszawie – rozrywkowy chór nad Wislą! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani spełniać kryterium wiekowego – wystarczy przyjść i dać ponieść się muzyce. To kolejny po cyklu „Teatr na leżakach” pomysł Teatr Pijana Sypialnia na letnie około teatralne aktywności w modnych nadwiślańskich miejscówkach.

We współpracy z Plażowa, pod okiem szefa muzycznego Teatru Pijana Sypialnia, utworzony zostanie na jeden wieczór specjalny chór! Będzie prawdziwa rozgrzewka wokalna, a potem już tylko wspólne śpiewanie. W repertuarze projektu znajdą się piosenki z czasów przedwojennej Warszawy, utwory w klimatach folkowych i kanony. Niech usłyszy Was cała Warszawa!

Zapraszamy do Plażowej na godzinę 19.00 – drewniane schody przy pawilonie (w razie złej pogody poziom – 1 pawilonu, pod dachem) Wydarzenie poprowadzi Daniel Zieliński – muzyk, aranżer, dyrygent, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz szef muzyczny i twórca muzyki do wszystkich widowisk Teatru Pijana Sypialnia.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Link do wydarzenia na FB: Fale Dźwiękowe
 

poczta.zenbox.pl

 

 Konkurs: WYSPA PLAŻOWA x WYBIERAMY WARSZAWSKĄ SYRENKĘ

 Syrena to mityczna morska nimfa, półkobieta – półryba, a także symbol Warszawy. W stolicy znajdziecie ich kilka, m.in. przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, na rynku Starego Miasta czy na wiadukcie przy ulicy Karowej. Dlatego Plażowa postanowiła sprawić takową Syrenkę także na prawym brzegu Wisły – jednak odbędzie się to w całkowicie niekonwencjonalny sposób!

Projekt Wyspa Plażowa: Wybieramy Plażową Syrenkę jest nawiązaniem do trwającego właśnie konkursu fotograficznego – Spis Powszechny Syrenek Warszawskich. Konkurs  o tytuł Plażowej Syrenki ma natomiast na celu wyłonienie nowej, współczesnej warszawskiej Syrenki prawego brzegu Wisły. Partnerem konkursu jest Plażowa, która organizuje wydarzenie wraz z Miami Wars. Nowa Syrenka zostanie wyłoniona w konkursie, a zwieńczeniem tego konkursu będzie specjalna, profesjonalna sesja fotograficzna z jej udziałem – w sesji wezmą udział wszystkie kandydatki na syrenkę. Miano Plażowej Syrenki otrzyma dziewczyna z największą ilością lajków na Facebook’u. Plażowa czeka na zgłoszenia dziewcząt chcących wziąć udział w konkursie do 9.08! Nagrodą dla zwycięskiej Syrenki będzie rejs po Wiśle z Miami Wars oraz specjalna kolacja na łódce.

Zgłoszenia wysyłajcie na syrenki@plazowawisla.pl. Efekty sesji, opracowane wraz z grafikiem, który za pomocą rysunku sprawi, że wszystkie dziewczyny zamienią się w warszawskie syrenki, zostaną opublikowane w specjalnym albumie na Plażowym Facebooku.

 

Linki do wydarzeń na FB:

Wyspa Plażowa x Wybieramy Plażową Syrenkę

Spis Powszechny Syrenek Warszawskich

 

Serdecznie zapraszamy do Plażowej!

Co sądzisz? Skomentuj!