Wegańskie Włochy w Warszawie

Leonardo Verde to nowe, restauracyjne wcielenie Vegan Pizzy, która długo cieszyła warszawskie wegańskie podniebienia i doczekała się zasłużonej renomy. Lokal był jednak malutki, zainteresowanie ogromne, więc nie dziwi decyzja właścicieli, którzy postanowili przenieść się dosłownie 200 metrów dalej….

…czyli na Poznańską (praktycznie przez ścianę z pierwszym Tel Avivem). Zagospodarowano tam duży, przestronny lokal – nareszcie można usiąść wygodnie, przy dużych stołach, na pełnowymiarowych krzesłach. Choć tej kameralnej atmosfery Vegan Pizzy będzie mi może nieco brakować, to jednak doceniam wygodę. Vegan Pizza wcale zresztą nie zniknęła – placki pozostały w karcie i są nadal tak samo doskonałe, jak były (skubnąłem od osób, z którymi jadłem, to wiem;)). Pojawił się natomiast duży wybór wszystkiego, co włoskie, a co pizzą nie jest. Oraz drink bar.

Bistecca con patate: stek z boczniaków, podawany z ziemniaczanym puree, grillowanymi warzywami, sałatą i sosami. Danie wyglądało EPICKO.

Po dłuższym namyśle zdecydowałem się na bistecca con patate – stek z boczniaków, podawany z ziemniaczanym puree, grillowanymi warzywami, sałatą i sosami. Danie wyglądało EPICKO. Było też smaczne (tylko tyle – spodziewałem się bardziej wyrazistego smaku, potrawa była jednak zbyt neutralna) i sycące. Niestety zupełnie nie podeszła mi konsystencja „steku” – był mięciutki, prawie tak samo jak puree pod nim. Popiłem dobrym miłosławskim cydrem – bo oferta piw okazała się akurat nieco skromniejsza niż zwykle.

Gdybym nie znał Vegan Pizzy (i nie upewnił się w czasie tej wizyty, że jakość placków jest nadal doskonała), byłbym pewnie nieco rozczarowany. Muszę wziąć jednak poprawkę na to, że pizze nadal są, a także na to, że w Leonardo byłem raptem kilka dni po otwarciu. Dlatego, wystawiając na razie czwórkę, pozostawiam otwarty „rachunek” i na pewno tu wrócę, aby dalej testować ofertę restauracji i – ewentualnie – podnieść ocenę w przyszłości.

Ocena: 4/5 -> [recenzja na Zomato]

Leonardo Verde, ul. Poznańska 13, tel. 530 880 990, [Facebook]

Co sądzisz? Skomentuj!