PATRONUJEMY! DKF Muranów „Morowe miasto”

DKF Muranów nie trzeba zbytnio przedstawiać. Wszystkie osoby, które pasjonują się kinem musiałby prędzej czy później spotkać się z tą instytucją – choćby tylko z nazwy. Dyskusyjny Klub Filmowy swoją markę buduje od dawna – pamiętam jak 5 lat temu, kiedy przeprowadzałem się na Muranów, ustawiały się kolejki po bilety na filmy wyświetlane w ramach „Najgorszych filmów świata”. To był powiew świeżości, nowa energia przeciwstawiająca się popcornowemu kinu. Tak jest również teraz – DKF konsekwentnie promuje ambitne kino. To ważna miejscówka kulturalna nie tylko dla Muranowa (o którym pisałem kiedyś, że „śpi”), ale całej Warszawy. Dlatego kiedy dostaliśmy maila z propozycją, aby zostać patronem nowej edycji DKF nie wahaliśmy się ani chwili. Tym bardziej, że…

Morowe miasto!

…przez najbliższy rok raz w miesiącu widzowie będą mogli oglądać na ekranie Warszawę w różnych odsłonach! Cykl będzie nosił tytuł „Morowe miasto”. Podczas projekcji będzie można obcować z różnymi obliczami Warszawy – przedwojenną, z czasów wojny, odbudowaną i współczesną. Jak piszą twórcy DKF – ich celem jest rozmowa o dzisiejszych mieszkańcach Warszawy, spojrzenie na to miasto oczami ludzi, którzy mieszkają w niej od pokoleń, tych którzy tu przyjeżdżają i osiedlają się, obcokrajowców i turystów. Chcą poznać Warszawę piękną i odpychającą, złożoną, niejednoznaczną, która potrafi spełniać marzenia, ale też w druzgocący sposób je zniweczyć.

Brzmi ciekawie? Jeśli tak to wpadajcie! Pierwszy pokaz odbędzie się 21 października, czyli już w najbliższy wtorek. Pierwszy pokaz będzie nosił nazwę -„Ślady miasta” i będzie dotyczył wspomnień miejsc, które już nie istnieją, ale przetrwały w filmach, na starych fotografiach i we wspomnieniach ludzi. W skrócie będzie o wspomnieniach Warszawy powojennej, jej szarości, ale też nadziei.

W trakcie pokazu zostaną zaprezentowane dwa filmy:

„Warszawa 1935” – animacja w reżyserii Tomasza Gomoły (2013)

„Pocztówki z republiki absurdu” – film dokumentalny w reżyserii Jana Holoubka (2014)

Dołączajcie również do eventu: https://www.facebook.com/events/734624753253230/

Co dalej?

Sprawdzajcie naszą stronę fanowską w poszukiwaniu dalszych informacji i filmów DKF Muranów. Patrzcie uważnie – do zgarnięcia będą wejściówki :) Widzimy się na pokazach!

plakat_morowemiasto-page-001

Co sądzisz? Skomentuj!