#PAŃSKA SKÓRKA 66

Z końcem listopada zima nadeszła wreszcie na dobre. Ale patrząc na ofertę kulturalną stolicy, nic nie wskazuje na to, byśmy mieli zapaść w stan hibernacji. Najbliższy weekend obfituje bowiem w masę ciekawych wydarzeń, z których – jak zwykle – wybraliśmy dla Was te najciekawsze.

 

PIĄTEK

kul 1

mat. organizatora

Zaczynamy od najważniejszego w tym tygodniu i jednego z najważniejszych w ciągu roku wydarzeń, odbywających się w Warszawie. Dziś wystartowały po raz piąty Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane. Jak co roku będziemy mieli okazję nie tylko posłuchać koncertów wielkich, średnich czy też jeszcze dość małych gwiazd na rodzimej scenie, ale też porozmawiać z nimi, poznać najnowsze trendy i zajrzeć za kulisy coraz ciekawszego i różnorodnego polskiego rynku muzycznego. Wszystkie informacje, dotyczące tego trzydniowego święta muzyki, odbywającego się w Pałacu Kultury i Nauki znajdziecie tutaj.

kul 2

mat. organizatora

Kolejne targi – nominalnie warszawskie, ale faktycznie pojawi się na nich ponad 50 wystawców z całego świata. Zorganizowane przez Księgarnię Artystyczną Bookoff i P+Control w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Targi Książki Artystycznej będą na pewno gratką dla wszystkich miłośników sztuk wizualnych. Dokładny program możecie znaleźć tu.

kul 4

mat. organizatora

Tym razem nie targi, ale kolejne w ten weekend duże wydarzenie, obejmujące koncerty, wystawy oraz konferencje. Narodowy Instytut Audiowizualny bierze na warsztat, wydaną w 2012 roku książkę Harry’ego Lehmanna Rewolucja cyfrowa w muzyce. Filozofia muzyki. Wokół poruszonych w niej kwestii „estetycznych i instytucjonalnych konsekwencji przemian technologicznych w nowej muzyce” toczyć się będą przez najbliższe dni artystyczne i teoretyczne konfrontacje. Zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie i mocna konkurencja dla targów CJG!

 

kul 3

mat. organizatora

Jeśli macie ochotę na nocną potupajkę, polecamy skierować kroki do Eufemii. Po dłuższej przerwie wraca tam bowiem impreza z cyklu Wszystkie Poranki Świata. Impreza, na której możecie spodziewać się doprawdy wszystkiego – od popu, przez rapsy, aż po moombathony. A wszystko to zmiksowane z polotem i humorem. Zresztą hasło na plakacie mówi samo za siebie. Start o 22.00.

 

SOBOTA

kul 5

mat. organizatora

Po raz pierwszy mamy zaszczyt patronować spektaklowi impro, wystawianemu w naszym ulubionym Klubie Komediowym. W sobotę o 20.00 druga odsłona inspirowanego anglosaską szkołą skeczową show p.t.: Niektóre długopisy piszą wolniejZnając kilkoro odpowiedzialnych za sobotni teatr absurdu, możemy polecić Wam go w ciemno. Z pewnością nie będziecie żałować tych 25 zł, wydanych na bilety.

kul 6

mat. organizatora

Kolejnemu sobotniemu wydarzeniu niestety nie patronujemy, ale za to bardzo serdecznie polecamy! Nasz przyjaciel Xawery Stańczyk, jeden z najzdolniejszych młodych warszawskich poetów, nominowany w za swój debiutancki tomik do nagrody Nike, wydał właśnie kolejny zbiorek.  Spotkanie autorskie odbędzie się w Eufemii o godzinie 20.00.

kul 7

mat. organizatora

Nie od dziś wiadomo, że Hydrozagadka to jeden z najlepszych klubów muzycznych stolicy. Liczba znakomitych artystów z całego świata, która przewinęła się przez niezbyt może wyszukane, ale jakże gościnne wnętrza tej praskiej miejscówki naprawdę robi wrażenie. Kolejny wielki gość do cv klubu to legendarna brytyjska kapela Psychic Tv, która wystąpi tam w sobotni wieczór. Bilety z pierwszej puli już się co prawda wyprzedały, ale w dniu koncertu będzie można zakupić na bramce te droższe. Wydaje się Wam, że 120 zł to dużo? Tylko, jeśli nigdy nie zetknęliście się z twórczością Genesisa P-Orridge’a. Skorzystajcie więc z tej szansy od losu! Więcej o koncercie tutaj.

 

Bogatego kulturalnie weekendu życzy

Redakcja PS

 

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!