Pańska Naturka czyli nasze drugie urodziny!

Od epickiej domówki na Jazdowie minął rok. Ale jak to, już rok? Tak, to prawda, Pańska Skórka ma dwa lata i niedługo powinna już móc pochwalić się kompletem zębów mlecznych. Będziemy wtedy mocno kąsać. Ale zanim to nastąpi – godnie uczcimy godne urodziny!

Miniony rok to dla nas ok. 200 nowych tekstów, setki tysięcy odsłon bloga, fantastyczne patronaty (m.in. DKF Muranów, Lado w mieście, Adoptuj warszawiaka), rozmaite konkursy dla naszych czytelników i zupełnie niestandardowe akcje, o które sami siebie byśmy nie podejrzewali jeszcze rok (a co dopiero dwa lata) temu – np. cykl debat z kandydatami w wyborach samorządowych, czy konferencja WAWx, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Z okazji naszych drugich urodzin, pragniemy Was zaprosić na cały dzień i wieczór pełne atrakcji, zapewnionych przez nas i naszych przyjaciół.

Gdzie?

Prochownia Żoliborz w parku Żeromskiego – i nie tylko. Urodzinowe wydarzenia obejmą tak naprawdę całą okolicę (szczegóły poniżej).

Kiedy?

W sobotę, 29 sierpnia!

Co się będzie działo?

——- ZA DNIA ——-

>>>> 11:00-13:00 – spacer dookoła placu Wilsona z Grzegorzem Miką (Warszawski Modernizm 1905 – 1939), który był również naszym gościem na #WAWx. Zbiórka pod główną bramą parku Żeromskiego.

>>>> 13:00 – 19:00 – Kiermasz antykwaryczno-winylowy. Idealna okazja, żeby uzupełnić braki w księgozbiorze. Wspieramy recykling, więc zapraszamy Was również na pańskoskórkową wymienialnię książek.

Chcecie się wystawić? Zapisy przyjmujemy na biuro@prochowniazoliborz.com

>>>> 13:00 – 17:00 – Warsztaty gwary warszawskiej organizowane przez Stowarzyszenie Gwara Warszawska. By wziąć w nich udział, wystarczy zapisać się na: redakcja@panskaskorka.com. Liczba miejsc ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy!

>>>> 15:00-17:00 – Pisarze i poeci czytają teksty o Warszawie (gość specjalny: Paweł Dunin-Wąsowicz, redaktor naczelny miesięcznika „Lampa”).

>>>> Od 16:00-18:00 – Spacer historyczny z Warszawy historia ukryta, śladem przedwojennego Żoliborza. Zbiórka pod główną bramą parku Żeromskiego.

>>>> 18:00-19:00 – P.S. „Prawdziwy dżentelmen nie biega” – Akcja performatywna Magdaleny Angulskiej i i Justyny Łoś z Mirosław Bałka Pracownia Działań Przestrzennych, która będzie miała miejsce na terenie niemalże całego parku Żeromskiego.

Dodatkowo: warszawska biblioteka plenerowa, strefa czytania i inne atrakcje, których lista cały czas się wydłuża.

Przynieście frisbee, kometkę, koce i kosze piknikowe. ROBIMY GARDEN PARTY.

——- WIECZOREM ——-

>>>>19:00-22:00 – KONCERTY:

  • Duet Sentymentalny
  • Jazz Duo: Tadeusz Czechak & Zbigniew Jaremko
  • Trio Pokusa

>>>> 22:00-22:10 – wręczenie nagrody Pańskiej Skórki dla najlepszych inicjatyw minionego roku. Nominacje już niebawem na panskaskorka.com!

>>>> 22:10-do białego rana – Afterparty: Totalnie COOL

Nie zapomnijcie dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić znajomych!

Do zobaczenia!

Partnerami 2 Urodzin Pańskiej Skórki są: Urząd Dzielnicy Żoliborz i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz.

Co sądzisz? Skomentuj!