PAŃSKA KULTURKA #99

Czy przyszykowaliście już lakierki i odzienie na weekend? A może chcecie odstresować się za pomocą sztuki? A może… macie ochotę na coś mrożącego krew w żyłach?! Ruszamy z (nieco halloweenową) okrągłą 99. Kulturką!

PIĄTEK 28.10

Czy macie ochotę ukoić nerwy po tygodniu, który prawdopodobnie dał Wam w kość? A pomyśleliście kiedyś, że moglibyście zrobić to w muzeum? :) Już od dzisiaj stałą wystawę w Muzeum Narodowym można zwiedzić za darmo na specjalne hasło (więcej info na stronie wydarzenia)! Bezpłatne bilety można odebrać w kasie placówki. Dzięki współpracy z miłośnikami Muzeum, wybrano 10 najbardziej relaksujących dzieł w kolekcji, abyście mogli odstresować się w nadchodzący weekend! Akcja potrwa do niedzieli.

O godzinie 18.00 w Zachęcie rozpocznie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie przy kawie i ciastkach można porozmawiać na temat publikacji z zakresu sztuki. Tym razem będzie można podzielić się spostrzeżeniami na temat „Duchologii polskiej” autorstwa Olgi Drendy.

Tak intrygujące połączenie nie może umknąć naszej uwadze! Instytut Goethego przygotował dla Was pokaz kultowego niemieckiego serialu z lat 60., „RAUMPATROUILLE ORION”, który wyświetlany będzie już od godziny 19.30 w bibliotece instytucji. Wydarzenie organizowane jest w ramach ciekawego cyklu „Nie z tej ziemi”, który przybliży Warszawiakom świat science-fiction.

Mózg szykuje z kolei dwunastą edycję SUBLIMACJI. To impreza dla miłośników wszelkich odmian drum and bass: deep, atmo, jungle, liquid, neurofunk. Zagrają Insect, Runda, Pantom oraz Freedomsound. Start o 22.

Bar Studio nawiedzi z kolei impreza pod szyldem Dead But Delicious. Preludium do nadchodzącego Halloween zagrają Niesłychany Faffini oraz Pawłow. Nie zapomnijcie o odpowiednim stroju! Wstęp absolutnie wolny.

Już w ten weekend rusza Pogłos, nowa miejscówka na Burakowskiej. Zapraszamy fanów kultury niezależnej na eventy związane z otwarciem tegoż Klubu Muzycznego, działającego w ramach Spółdzielni Socjalnej. Założeniem miejscówki jest przestrzeń do działań z różnych dziedzin kultury, muzyki, inicjatyw czy idei. Na pierwszy ogień: Brutaż w piątek, a w sobotę Warsaw City Rockers.

SOBOTA 29.10

W sobotnie popołudnie zapraszamy do Państwowego Muzeum Etnograficznego na Dzień Afrykański. Już od godziny 14. będzie można uczestniczyć w konferencji „Wielkie Cywilizacje Afryki”, natomiast o godzinie 18. odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Wyprawa. Śladami Leopolda Janikowskiego.” Od godziny 19 koncert Reisefieber. Od 29.10 rusza także wystawa fotografii Kamerun 2016. Zapraszamy!

Jeśli macie ochotę na egzotyczne smaki prosto z ciepłych Hawajów, to polecamy wybrać się na Otwarcie Raju, pierwszej kuchni hawajskiej w Polsce. NIEBO zaprasza od godziny 11. W menu znajdziecie m.in. Lomi Salmon, Spam Masubi czy POKE BOWL (aby odkryć tajemnicę tego dania, polecamy je po prostu zjeść!).

Mamy dla Was również metalową mieszankę wybuchową. W sobotę w Progresji koncert zagra death metalowe ENTOMBED A.D. I coż, że ze Szwecji? Szwedzki death n’ roll w najlepszym wydaniu! Zespół będzie promował swój ostatni album, „Dead Dawn”.Support zagrają Barren Womb (noise punk/rock’n’roll/Norwegia), Lord Dying (sludge metal/USA), Voivod (prog metal/trash metal/Kanada).

Wieczorem rusza wielkie otwarcie Bardzo Bardzo przy Nowogrodzkiej. Z tej okazji zagra kolektyw 6TS Club (soul, funk, r’n’b, ska, calypso, bogallo, i wiele innych) oraz Kaja Tyzenhauz.

NIEDZIELA 30.10

Już w niedzielne popołudnie w Muzeum Etnograficznym zaduszkowe opowieści z dreszczykiem, czyli Sztrzygoń w Etnograficznym. Dla rodzin z dziećmi – dwa seanse, o godzinie 17 i 18.30. Dla dorosłych z kolei wampiry i potrawy już od godziny 20. Opowiadać będzie Witold Vargas, autor Bestiariuszy Słowiańskich.

ŚRODA 2.11

Pozostając w klimacie dziadów i innych zaświatów, już w środę w Zamku Królewskim specjalnie spotkanie z Draculą! W Pałacu pod Blachą zagości irlandzka literatura grozy. Już o 18.30 rozpocznie się dyskusja na temat powieści Brama Stokera, „Dracula”. Gościem specjalnym będzie dr Jarlath Killeen z Trinity College w Dublinie, specjalista w dziedzinie literatury grozy.

Życzymy udanego weekendu,

Pańska Kulturka

Co sądzisz? Skomentuj!