PAŃSKA KULTURKA #94

Schwytajcie razem z nami ostatnie chwile lata! W naszym cotygodniowym przeglądzie kulturalnym wybieramy dla Was najlepsze propozycje imprez i wydarzeń ze stolicy :) Tym razem na warsztat bierzemy prawie, prawie końcówkę lata! Zapraszamy!

PIĄTEK 19 SIERPNIA

Na pierwszy, piątkowy, ogień bierzemy koncert Pauli i Karola w Kulturalnej na Placu Defilad! Ten duet jest znany Warszawiakom nie od dziś! Swój debiutowy koncert pod PKiN zaliczyli w 2009 roku. Indie-folkowy zespół jest właśnie w trakcie tworzenia swojego czwartego albumu. Przyjdźcie na Plac pobujać się razem z Paulą i Karolem. Start 21.

Na drugi ogień idzie Bad Models Hungry Bitches. Tak, tak. Nic nie pokręciliśmy! W Babim Lecie swoje siły połączą dwa słynne już warszawskie kolektywy: Hungry Models i Bad Bitches. Możecie spodziewać się mieszanki wybuchowej w najlepszym wydaniu.

Pozostając przy Wiśle, Barka zaprasza na ostatni już muzyczny lot Ptaków. Duet spod skrzydeł The Very Polish Cut-outs zapowiada koniec wspólnej działalności, więc to dobry pretekst, aby wypić ich zdrowie na stołecznym brzegu.

Jednak gdybyście wciąż marudzili, że zimno już się robi, to zapraszamy pod chmurkę do Chmur. A tam swoje 4. urodziny będzie obchodził kolektyw Bursztynek & Kasztanek, którzy przeszli długą drogę na nieskromnej warszawskiej scenie muzycznej. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

SOBOTA, 20 SIERPNIA

Już w tę sobotę Pańska Skórka obchodzi swoje okrągłe 3. urodziny! Zapraszamy na Jazdów do domku fińskiego PM na Trawie już od godziny 18! A tam czekają Was nie lada atrakcje: debaty, rowery, napitek i posiłek, a także impreza do białego rana! Urodziny umilą nam koncerty, podczas których zagrają m.in. Terefere, Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem, Skalpy z Drzew, Der Langsamer Spaziergang oraz after, który zapewni DJ Truścin.

Urodziny zaczynamy od spotkania z Grupą Kolarską WigRak, po czym przejdziemy do dyskusji na temat piękna naszego miasta: „Ładna Warszawa?”, w której uczestniczyć będą nasi redaktorzy, Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana oraz Franek Cieślak z Miastodwa/ Warszawskie Kroje. Po chwili refleksji, o godzinie 20, rozdamy niepowtarzalne Nagrody Pańskiej Skórki.

Nie zabraknie również akcentów od naszych lokalnych inicjatyw: w domku znajdziecie m.in. naszych gości z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  czy księgarni Radio Telewizja. Nie zabraknie również propozycji jedzeniowych oraz napojów (Piekarnia Piwoński, Sokowirówka Food Truck, Polsoja, Take Roll Sushi). Jednak na naszą domówkę możecie zaopatrzyć się we własne zaopatrzenie. :)

Serdecznie zapraszamy na świętowanie razem z nami! Domowa atmosfera gwarantowana!

W Klubojadalnii Eufemia odbędzie się kolejna edycja Pop-up bi bim bap, czyli koreańskiej uczty. Do wybory dwie wersje: wege i wegan. Kto jeszcze nie wie, na czym polega urok tego dania, to polecamy szybkim krokiem przespacerować się do Eufemii po 20!

NIEDZIELA 21 SIERPNIA

Hocki Klocki zapraszają w niedzielny wieczór na koncert zespołu Wild Books. Duet powstał w 2012 roku w Warszawie, a premierę swojej pierwszej płyty świętowali w 2014. Na najbliższym koncercie zaprezentują materiał z nadchodzącej EPki, która ma ukazać się jeszcze w tym roku (lub na początku przyszłego :)). Jak sami o sobie piszą, lubią „DIY, punk, psychodelię i hałas.

PONIEDZIAŁEK 22 SIERPNIA

Na ten moment czekało wielu fanów mocniejszego grania. Już w poniedziałek w Warszawie wystąpi zespół Mastodon, nigdzie indziej jak w Progresja Music Zone! Support zagrają Sunnata oraz Steak Number Eight. Ostatnia płyta Mastodon to Once More 'Round The Sun pochodzi z 2014 roku.

ŚRODA 24 SIERPNIA

Z kolei na śród-tygodniowy chillout zapraszamy do Muranowa, gdzie spędzicie ostatnie podrygi Lata z Gutekfilm. W tę środę zapraszamy na projekcje takich filmów jak: Jiro śni o sushi, Manglehorn, Barany. Islandzka opowieść oraz Perwersyjny przewodnik po ideologiach.

O godzinie 20, w Hockach Klockach, odbędzie się koncert Acción Diplomatica. Projekt Víctora M. Hidalgopowstał w 2015 roku, początkowo jako solowy, przeobraził się niedługo potem w duet wraz z gitarzystą Alexem Sardà. Piosenki Acción Diplomatica to surowe, lecz romantyczne brzmienia, oparte na analogowym syntezatorze.  Obecnie zespół planuje wydanie pierwszej płyty. Zapraszamy!

Życzymy udanego weekendu i tygodnia!

Ekipa Pańskiej Kulturki

Co sądzisz? Skomentuj!