PAŃSKA KULTURKA #93

Temperatura ostygła, a lato powoli zbliża się ku końcowi, jednak Warszawa jeszcze żyje wakacjami. Oto nasze propozycje kulturalne na przedostatni weekend sierpnia.

PIĄTEK

Plażowa zaprasza na Wielkie Pożegnanie – od kilku lat to właśnie to miejsce wyznaczało trendy na nadwiślańskich brzegach. Jednak czas się pożegnać. To tutaj mogliście posłuchać Miejskiego Grania czy spędzić czas przy Niedzieli bez limitu, a ponad to brać udział w wielu innych inicjatywach, w tym sportowych. W ten weekend zapraszamy na pożegnalne wydarzenia: 1500m2 pod Plażową czy Miejskie Granie pres. Ten Typ Mes, a także after z ekpią Alkopoligamia czy niedzielny pokaz filmowy „W drodze do Jah”.

1500m2 pod Plażową to przede wszystkim impreza związana z jednym z najsłynniejszych już klubów warszawskich, na której zagrają bshosa, Sovinsky oraz Time2Play. Niech adres Solec 18 na zawsze zostanie nam w pamięci – mimo, że 1500m2 musiało zakończyć swoją działalność w tym miejscu. Dlatego warto wybrać się w piątek do Plażowej, gdzie przypomnicie sobie klimat najlepszych imprez 1500m2.

12 sierpnia Nowa Jerozolima zaprasza z kolei na Powi-Taniec, czyli solidne techno granie na patio. Zagrają Mia Twin, KIM, Goga M, Milena Krieggs, Qbs oraz inni przyjaciele Jero. Start o 23.

Noc spadających gwiazd – to już dziś! Perseidy to słowo, które od kilka lat kojarzy się Warszawiakom przede wszystkim z oglądaniem tego ciekawego zjawiska na kocykach na nadwiślańskim brzegu, przy Centrum Nauki Kopernika. Jak co roku, Planetarium zaprasza do wspólnego oglądania tego astronomicznego wydarzenia w okolicach Parku Odkrywców (obok Metro CNK). Również jak co roku – miasto wyłączy iluminację mostów, a także oświetlenie okalające Park i okolice Metra. Koniecznie przybądźcie przed godziną 21, aby móc delektować się spadającymi perseidami, a także aby zaklepać dobre miejsca!

SOBOTA

Na śniadanie, obiad lub kolację zapraszamy 13 sierpnia na Bulwar Flotylii Wiślanej, gdzie będziecie mogli skosztować najlepszych Tapas & Tacos, a to wszystko dzięki Smacznemu Targowi oraz Smakowi Nocy Letniej. Między Cudem nad Wisłą a Pomostem511 znajdziecie stoiska, gdzie będzie można zakupić potrawy z rejonów Hiszpanii oraz Meksyku. Przepyszne burrito, tacosy, owoce morza – to wszystko już w tę sobotę na bulwarze!

A wieczorem warto zahaczyć o Hocki Klocki, gdzie przeniesiecie się w muzyczne lata 90. Jeśli też byliście fanami słynnego już serialu Beverly Hills 90210, to nie możecie tego przegapić! Zagrają dla Was Double Trouble oraz Full Tandeta. Start o 21.

PONIEDZIAŁEK

Jeśli jesteście na bakier z kinem, a szczególnie z tym najnowszym, to pamiętajcie – zawsze możecie wybrać się na Plan Filmowy do Placu Zabaw, gdzie już 15. sierpnia będziecie mieli okazję obejrzeć najnowszy film z udziałem Toma Hiddelstone’a – „High Res”. A we wtorek „Pod opieką wiecznego słońca” w reż. Witalija Manskiego. Start 20.30

ŚRODA

Z kolei Kino Muranów zaprasza na Lato z Gutek Film. Już w środę 17 sierpnia będzie można przypomnieć sobie, lub po prostu obejrzeć – jeśli jeszcze nie widzieliście, genialny dokument na temat twórczości niedawno odkrytej fotografki, Vivian Meier – „Szukając Vivian Meier” (godz. 16.30). Tego dnia będzie można również obejrzeć takie dzieła jak: „Młodość”, „Tylko kochankowie przeżyją”, „Zupełnie Nowy Testament” czy „Sils Maria”.

Jeśli nie macie jeszcze dość kina – w Babim Lecie nad Wisłą odbędzie się cykl filmowy „Babki robią kino”, czyli filmy o kobietach dla kobiet. Tym razem będzie okazja, aby zapoznać się z amerykańsko-syryjskim filmem „#chicagogirl”, który opowiada o charyzmatycznej dziewiętnastolatce o syryjskich korzeniach, która za sprawą laptopa – pomaga w koordynacji syryjskiej rewolucji wprost z przedmieścia Chicago. Brzmi ciekawie? Więc nie może Was tam zabraknąć!

Życzymy udanego weekendu i tygodnia!

Ekipa Pańskiej Kulturki

Co sądzisz? Skomentuj!