PAŃSKA KULTURKA #92

Połowa Warszawy wyjechała na Off Festival do Katowic, druga połowa pewnie będzie dziś skandować „Bitch, better get ma money” na Stadionie Narodowym, a gdzie ma się podziać trzecia? Mimo, że sezon ogórkowy niby w pełni, wcale sporo się dzieje w stolicy. Oto nasze sugestie na najbliższy tydzień:

 

PIĄTEK

Zaczynamy od jedzenia! Jeszcze do niedzieli w Food Porcie cumować będzie AkitaRamen. Oprócz pożywnych japońskich rosołów, w ofercie również lody – idealne na obecną aurę! Jeśli więc podczas weekendowych peregrynacji najdzie Was głód lub chęć ochłodzenia się – wiecie już, dokąd skierować swoje kroki.

Szach/Mat – jakkolwiek kojarzy się z może niezbyt spektakularną grą strategiczną, tym razem zapowiada całkiem ciekawe przeżycia muzyczne. W naszej ukochanej Eufemii, od godziny 21.00 zapowiadane są uśmiechy i taniec, a stanie za tym między innymi tajemniczy gość z Francji, niektórym całkiem dobrze znany również z Polski.

Rap History Warsaw powraca w samym środku lata, by przenieść Was do słonecznej Californii. W Barze Sportowym Agrykola od 21.00 zabrzmi west coast rap, disco funk, g-funk i boogie, o selekcję zadbają Falcon1 i Blekot. Będzie gorrąco!

Kolejna impreza zaczyna się jeszcze w piątek, minutę przed sobotą. O 23.59 w piwnicy alternatywnego Backstage Studio przy Chłodnej 35/37 rozpocznie się trzecia edycja imprezy SEN. Jak wynika z recenzji poprzedniej edycji, jest to gratka dla fanów techno w kameralnej odsłonie, z naciskiem na muzykę niż na cokolwiek innego. Wjazd kosztuje co prawda 15 zł, ale chyba warto.

 

SOBOTA

Sobotę proponujemy zacząć od spaceru po warszawskim Kamionku z Praską Ferajną. W planie tym razem mniej znane murale i fabryki. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 15.00  przy ul. Lubelskiej 16 róg ul. Berka Joselewicza.

Jeśli interesuje Was transhumanizm, to o 19.00 w zaprzyjaźnionym państwomiasto będzie szansa wziąć udział w otwartym spotkaniu Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego. Jeżeli nie wiecie co to – macie szansę się dowiedzieć. Wstęp wolny.

Już o 18.00 biforek na patio Nowej Jerozolimy, a od 23.00 start „imprezy właściwej”, czyli kolejnej edycji cyklu INTERCITY. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie klubowa legenda Barcelony, Dj Fra. Oprócz niego wystąpią gospodarze imprezy, czyli Kuba Sobczak z Warsaw Calling, MaL oraz zaproszeni goście.

Pozostajemy w temacie techno, które coraz śmielej rozpycha się łokciami po stołecznych parkietach. Tym razem właściwie określenie parkiet nie jest do końca adekwatne, bo mowa o nieczynnych przebieralniach basenów Skry w klubie Lost Pool przy Wawelskiej 5. Od 22.00 wystąpi tam śmietanka elektronicznych djów i producentów, m.in. Kuba Sojka, Pitti Schmitti, Sept i Fau. Start o 22, wejście 20 zł.

 

NIEDZIELA

Jeżeli jeszcze nie widzieliście debiutanckiego obrazu Any Lily Amirpour, to koniecznie uderzajcie w niedzielę o 21.00 do Pomostu 511O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu to hipnotyzujące połączenie romansu, kina noir  i horroru.  Jeśli zaś widzieliście, to na pewno macie ochotę na powtórkę w klimatycznych okolicznościach przyrody, i tego, nadwiślańskiej.

 

ŚRODA

Ostatnia nasza propozycja, to środowa eksploracja egzotycznych (dla nas) kultur w naszej kochanej Prochowni. Tym razem w ramach cyklu Trochę kultury !  będzie okazja zobaczyć tradycyjny taniec tybetański, dowiedzieć się jak przejechać Wietnam na motorze i jakie japońskie gadżety zawojowały świat modelingu. A w części warsztatowej możliwość zrobienia własnego indiańskiego „łapacza snów”.

 

Miłego tygodnia życzy

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!