PAŃSKA KULTURKA #91

Po dłuższej przerwie, wracamy do Was ze zdwojoną siłą! Oto kolejna porcja imprezowo-kulturalnych propozycji od nas!

CZWARTEK 28.07

Na pierwszy ogień idzie Lado w Mieście! Już dzisiaj o 20, na Placu Zabaw (lub w Kulturalnej, jeśli pogoda nie dopisze), odbędą się koncerty: Orena Ambarchiego oraz Złotej Jesieni. Ambarchi to australijski kompozytor z ponad 20letnim doświadczeniem w gitarowych eksperymentach, który współpracował z takimi artystami m.in. Fennesz, Charlemagne Palestine, Sunn O))), Keiji Haino, Alvin Lucier, Merzbow, Jim O’Rourke, Keith Rowe czy Akio Suzuki. Złota Jesień to z kolei nasz rodzimy zespół, zainspirowany takimi twórcami jak Sonic Youth, Sun City Girls czy Lil B.

O godzinie 22. na Barce odbędzie się 16. już edycja Szkalunku. Zagrają Justice Beaver i Bartek Baran. Zaraz po Lado w Mieście!

PIĄTEK 29.07

Na piątek mamy dla Was smaczną propozycję w azjatyckim klimacie. Nocny Market przedstawia Azjatyckie Noce na Głównym! Warszawscy restauratorzy i foodtruckowcy dostarczą Wam potraw z najdalszych zakątków Azji: Japonia, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Tybet, a nawet Singapur. Nie zabraknie również tajskiego boksu i karaoke!

Dla spragnionych muzycznych wrażeń możemy zaproponować Total Oldschool Party w Hydrozagadce, gdzie nie zabraknie najlepszych, znanych młodym i starszym, hitów z lat 50-90!

Z kolei Bar Sportowy Agrykola zaprasza na występ Daniela Haaksmana, pt.: „African Fabrics Summer Tour”, gdzie zagrają również DJ Adam Sadam oraz Bootyman, Artur8 oraz Kovvalsky. Haaksman, prywatnie Berlińczyk, przyjeżdża nad Wisłę promować swój najnowszy album „African Fabrics”. Jego muzyka to mieszanka takich egzotycznych gatunków jak baile funk, house, cumbię, 3ball, kuduro, a nawet tecno brega.

Również w piątek wystąpi wielokrotnie wyczekiwany przez polskich fanów Mike Skinner ze swoim dj setem, tym razem w Cudzie nad Wisłą. Chyba nie trzeba przypominać, że Mike Skinner to wokalista słynnego The Streets?

Jednak jeśli macie ochotę na totalny luz i chcielibyście oderwać się od codzienności, zapraszamy do Eufemii, gdzie wystąpi niepowtarzalny skład Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. Tym razem ekipa spróbuje nas przekonać, że piosenka NIE jest dobra na wszystko, ale i tak wiadomo, że zawsze jest.

SOBOTA 30.07

W CSW finisaż wystawy Angeliki Markul „To, co stracone, jest na początku”. O godzinie 18 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Jarosława Lubiaka, po którym będziecie mieli szansę uczestniczyć w dźwiękowym performensie na zakończenie wystawy: Simon Ripoll-Hurier, „Na granicy (nie)(po)rozumienia”, który rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp wolny.

W sobotę zapraszamy ponownie do Baru Sportowego Agrykoli, gdzie wystąpi ekipa Technosoul, czyli dawka najlepszego techno. Zagrają Michał Wolski (Recognition/Technosoul), Sin (Analogen), Mattiah oraz Essence (Technosoul).

Jeśli wolicie co nieco bardziej lokalnego grania, czy też grania po sąsiedzku, to koniecznie wybierzcie się na Barkę, gdzie odbędzie się impreza pod szyldem The Very Polish Cut Outs Night: Białoruś Special. Zagrają: Schmoltz (TVPC/Bahnsteig23/Grodno), DJ Old Spice (TVPC), Karol Aleksander (TVPC/Whiskey Disco), Zambon (TVPC/Transatlantyk).

ŚRODA 3.08

Grunt i Woda zapraszają na niepowtarzalny wieczór z muzyką Louisa Armstronga! Na tę okazję wystąpi specjalny zespół, który swoim wokalem poprowadzi Michał Pijewski. W resztę składu wchodzą: Ireneusz Kozłowski – kontrabas, Jerzy Więckowski – perkusja, Marek Słoma Słomiński – banjo, gitara. Warto dodać, że pan Pijewski jako jeden z nielicznych muzyków gra i śpiewa ponad 50 utworów Armstronga!

CZWARTEK 4.08

CSW prezentuje nową wystawę, tym razem autorstwa Rafała Żarskiego pt.: „Time is Over”. Kuratorką wystawy jest Aurelia Nowak. Jak piszą organizatorzy wystawy: „Interesuje go codzienność, banalność, monotonia otaczającej rzeczywistości. Jego prace są analitycznymi, popartymi głębokim researchem ale jednocześnie intuicyjnymi próbami zrozumienia świata wokół nas.” Zapraszamy!

Życzymy udanego weekendu i tygodnia!
Ekipa Pańskiej Kulturki

Co sądzisz? Skomentuj!