PAŃSKA KULTURKA #89

Sezon wakacyjny trwa, tymczasem Warszawa ma całkiem dużo do zaoferowania, tym którzy akurat nie opalają się w Grecji. Oto najciekawsze naszym zdaniem propozycje na najbliższy tydzień:

 

PIĄTEK

Dzisiaj o 19.00 w Soho Factory koncert znakomitego jazzowego puzonisty, Robina Eubanksa, znanego m.in. ze współpracy z Davem Holland’em. Z jazzem w Warszawie ostatnio jest słabo, więc warto wykorzystać okazję usłyszenia kwartetu Eubanksa – The Mental Images.

Również na Pradze, w klubie Chmury swoje siódme już urodziny obchodzić będzie zespół The Spouds. Oprócz jubilatów, wystąpią też Den Drones, Gołębie i berliński duet nunofyrbeeswax. Szykuje się mocna dawka rokenrola!

W Nowej Jerozolimie prawdziwa gratka dla fanów techenka. Gwiazdą wieczoru będzie wzięty brytyjski producent Paleman, ale to nie koniec atrakcji. Zagra również jego rodak, Agrippa, po raz pierwszy od dwóch lat będzie też okazja usłyszeć set djski warszawskiego duetu Mustnotsleep.

SOBOTA

Jutro na Placu Zabaw startuje nowy cykl setów didżejskich, organizowany pod patronatem Electronic Beats. „Kuratorem” projektu jest twórca Brutażu, Jacek Plewicki, a jego pierwszymi gośćmi – czeska producentka, djka i dziennikarka Lucia Udvardyova, ukrywająca się pod pseudonimem Palmovka oraz założyciel jednej z najbardziej znanych niezależnych oficyn wydawniczych, Michał Biedota. Będzie można ich usłyszeć między 16 a 22.

Tymczasem w Soho Factory kolejny świetny koncert. Tym razem o 19 zagrają Marc Ribot and The Young Philadelfians. Kto zna muzykę Ribota, zapewne już ma bilet, kto nie zna – powinien koniecznie go nabyć. Zwłaszcza, że artyście towarzyszyć będą znakomici muzycy.

Fani eksperymentalnej elektroniki powinni skierować się w sobotę do Eufemii. Wystąpi acid house/techno – punkowy duet Pelada z Montrealu, a także Jakub Lemiszewski, Filip Lech i Souvenir de Tanger. Tyle dobra w jeden wieczór!

Czas wreszcie sprawdzić, co słychać nad Wisłą. A w sobotę będzie słychać naprawdę ciekawie. W ramach Heineken City Nights, w Cudzie nad Wisłą wystąpi Ta-ku, rewelacyjny australijski producent. Oprócz tego, urodziny obchodzić będzie Flirtini.

Z kolei BarKa gościć będzie ekipę U Know Me. Za djskimi sterami staną Groh, Buszkers i RYSY. Na pewno będzie dobrze.

Cała czołówka warszawskich djów techno zagra na patio Nowej Jerozolimy w ramach charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie chorej na stwardnienie rozsiane Zosi. Warto wpaść, bo i cel szlachetny, i line up naprawdę mocny.

NIEDZIELA

Na niedzielę proponujemy zajęcia ruchowe. Warszawska Liga Ultimate zaprasza od 9 rano na rozgrywany na AWF turniej, który wyłoni mistrza Warszawy we frisbee. Wszystkim, którym ten sport kojarzy się z rzucaniem psu dysku, powinni wpaść na piknik i zobaczyć,  jak wyczerpująca i efektowna jest to gra.

Plac Zabaw zaprasza od 12 dzieci i dorosłych na warsztaty rowerowe. Będzie okazja przejechać się po torze rowerowym, zwanym pumptrackiem.

A w Hockach – Klockach od 13 demokratyczny klub piłkarski AKS Zły poprowadzi zajęcia futbolowe dla najmłodszych.

ŚRODA

W najbliższą środę w Prochowni rusza cykl  spotkań edukacyjnych, poświęconych tematom z pogranicza sztuki i popkultury, przygotowany przez Neon Muzeum. Pierwsze poświęcone będzie muzyce.

Komu niestraszne imprezowanie w środku tygodnia, może skoczyć do Hocków – Klocków na sentymentalną podróż do początków polskiego hip-hopu. Dj Chwile Złe i dj Chwile Ulotne nie boją się nawet 18L, Mezo i Donia.

Udanego tygodnia życzy

Redakcja PS

 

Co sądzisz? Skomentuj!