PAŃSKA KULTURKA #82

Zapewne część z Was, korzystając z ładnej pogody i długiego weekendu, wyjechała z miasta wypocząć na łonie natury. Ale na tych, którzy zostali, czeka naprawdę dużo atrakcji. Zwłaszcza dzisiaj…

PIĄTEK

Do Cudu nad Wisłą wraca seria Heineken City Nights. I to wraca z pompą. Na pierwszym wieczorze tegorocznego cyklu wystąpi Steve Spacek – wszechstronny brytyjski producent, jedna z najważniejszych postaci współczesnej elektroniki. O godzinie 20.00 zaprezentuje swój najnowszy projekt, Beat Spacek. Nowy materiał powstał wyłącznie przy użyciu aplikacji popularnego producenta smartfonów. Wstęp jak zwykle w Cudzie – darmowy.

Po drugiej stronie Wisły, w Chmurach, wystąpi kolejna niezwykła postać. The Space Lady od lat 80-tych wykonywała swój synth-popowy performance na ulicach San Francisco, by w 2013 zostać odkryta dla szerszej publiczności. Mimo tego, że występuje teraz na całym świecie, niezmiennie gra na prostym syntezatorze casio, a na jej głowie podczas występów zawsze tkwi charakterystyczny, skrzydlaty hełm. Bilety w cenie 30/35 złotych, start również o 20.

O 21.00 na obchody swoich trzecich urodzin zaprasza Bar Studio. Najpierw na Placu Defilad wystąpi znakomita orkiestra Holland Baroque, after party z perełkami muzyki tanecznej na czarnych krążkach zapewnią Maciej Moretti i Wojtek Baczyński. Kto był w zeszłym roku, ten wie, że czekają Was tańce do białego rana. I to w parach!

Z kolei 10-lecie działalności w Hockach-Klockach świętować będzie najlepszy chyba warszawski kolektyw funkowy – Soul Service. Panowie znani są nie tylko z wydania serii kompilacji Polish Funk, dzięki której wiele osób dowiedziało się, ile dobrej muzyki w tym gatunku powstało w siermiężnych latach PRLu, ale też z grania świetnych imprez. Możecie się o tym przekonać od 21.

 

SOBOTA

Jutro macie szansę poznać historię Ogrodu Saskiego. A to za sprawą spaceru, który poprowadzi przewodniczka miejska Marta Szczeblewska. Spacer wyruszy spod fontanny o godzinie 14.00, ale ze względu na duże zainteresowanie, polecamy zapisać się już dziś, wysyłając maila na adres spacery@saski2018.pl .

Wieczorem polecamy Wam udać się na Barkę, gdzie odbędzie się 20.edycja imprezy Underwater. Nie martwcie się, nie będzie trzeba dawać nurka do wody – w podwodny świat przy pomocy muzyki wprowadzą Was m.in. Wiktor Milczarek, Sojourn i Blind Girl.

Udanego weekendu życzy

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!