PAŃSKA KULTURKA #73

Po krótkiej zimowej hibernacji, powracamy z garścią najciekawszych propozycji kulturalnych na nadchodzący tydzień. Oto i one:

 

PIĄTEK

kul 0

mat.organizatora

Już o 19.00 w CSW wernisaż nowej, ciekawej wystawy na styku teatru oraz sztuk wizualnych, której bohaterami są fikcyjne postacie stworzone przez artystów. Więcej o projekcie Rzeczy Robią Rzeczy znajdziecie tu.

kulturka 1

mat.organizatora

Dziś Klub Komediowy po raz kolejny użyczy swego gościnnego wnętrza muzykom, związanym Planem B. Wystąpi znakomita formacja The Kurws, a support zapewnią im kapele Przepych i The Pau. Bilety po 20 zł, start o 22.00. Zapowiada się znakomity muzyczny wieczór.

kulturka 2

mat.organizatora

Ostatnio kilka zasłużonych, warszawskich miejscówek zniknęło z mapy stolicy. Tym bardziej cieszymy się, gdy możemy świętować kolejny rok działalności tych, które się na na niej utrzymują. Zwłaszcza jeśli mowa o lokalu, który od kilku lat animuje dość spokojną, by nie powiedzieć nudną pod względem różnorakich aktywności kulturalnych ofertę Żoliborza. Położona w malowniczym Parku im. S. Żeromskiego przy placu Wilsona Prochownia, nasza ulubiona żoliborska knajpa, obchodzi dziś swoje trzecie urodziny. Znając rodzinny klimat tego lokalu oraz jego nieoczywisty imprezowy potencjał, możemy z całą odpowiedzialnością polecić dzisiejsze party wszystkim, którzy w piątkową noc nie zamierzają brać jeńców. Start o 21.00, zagra kolektyw Totalnie Cool.

 

SOBOTA

kulturka 3

mat.organizatora

Po piątkowych szaleństwach, warto zacząć dzień od regeneracji ciała, a co za tym idzie i ducha, co – jak wiemy z ludowego porzekadła – idzie w parze. Doskonałą okazją do tego wydaje się być dzień otwarty w Centrum Kultury Fizycznej Bielany przy ul. Staffa 3/5. Już od 10.00 rano odbywać się tam będą darmowe zajęcia dla małych i dużych – od zumby, przez treningi karate, aż po konsultacje z lekarzem czy fizjoterapeutą. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

kul 4

mat.organizatora

Zbliża się wiosna, a co za tym idzie, może czas uzupełnić swoją garderobę o nowe fatałaszki? Najlepiej takie, które będą modne i tanie zarazem. Wszystkich, którzy nie lubią przepłacać, ale cenią sobie dobrą jakość i unikalny styl, do Kina Luna zapraszają od 12.00 do 17.00 organizatorzy Targów Mody Vintage.

Sobotni wieczór to przysłowiowa klęska urodzaju.

kul 5

mat.organizatora

Zacznijmy trochę kontemplacyjnie, od koncertu muzyki improwizowanej, który odbędzie się w Staromiejskim Domu Kultury o godzinie 19.00. W składzie same znakomitości: Bartosz Ignacy Wrona na wokalu, Ray Dickaty i Philip Palmer na saksofonach i dawno nie słyszany w Warszawie Piotr Dąbrowski na perkusji. Bilety po 10 zł. Serdecznie polecamy!

kul 6

mat.organizatora

W Eufemii od 21.30 siódma odsłona imprezy Girls To The Front, organizowanej przez super dziewczyny z kolektywu djskiego Damsels In Distress. Koncert da artystka z Montrealu, ukrywająca się pod pseudonimem Pascale Project, a na afterparty zagrają gospodynie cyklu. Wstęp 10 zł. Jak wynika z opisu: „Wszystko będzie dobrze, wszyscy będziemy się dobrze bawić.” 

kul 7

mat.organizatora

Z kolei w barze Studio gratka dla wszystkich miłośników filmów Quentina Tarantino. A dokładniej niesamowitych ścieżek dźwiękowych, skrupulatnie dobieranych przez tego nietuzinkowego reżysera, dzięki któremu wiele zapomnianych muzycznych perełek zyskało drugie życie. Balanga pod wiele mówiącym tytułem Od Zmierzchu Do Świtu zacznie się o 22.oo. Wejście kosztuję 5 zł.

kul 8

mat.organizatora

Wszyscy, którzy w latach ’90 oglądali MTV lub inne muzyczne telewizje, z pewnością pamiętają muzyczny fenomen, jakim były 2-stepowe przeboje formacji Artful Dodger. Myślę, że można swobodnie porównać ich ówczesną karierę do aktualnej zajawki na duet Disclosure – tym bardziej, że święcący aktualnie triumfy brytyjski duet to muzyczni spadkobiercy producentów z Southampton. Artful Dodger uświetnią swoim występem pierwsze urodziny znakomitej pod każdym względem (no, może oprócz cen) miejscówki w samym sercu Warszawy. Mowa o klubie Miłość, który od roku mocno podnosi stołeczną poprzeczkę zagranicznych importów muzycznych. Rodzimi dje i producenci, którzy tam rezydują również należą do warszawskiej czołówki i również zagrają z tej okazji swoje urodzinowe sety. Życzymy Miłości jak najdłuższej działalności i zapraszamy od 22.00. Bilety po 20 zł.

 

WTOREK

KUL 9

mat.organizatora

We wtorek o 18.00 w sali mozaikowej Muzeum Sztuki Współczesnej bardzo ważna debata. Kwestia znikania z przestrzeni Warszawy od dwóch ostatnich dekad pięknych przykładów powojennego modernizmu napawa smutkiem wszystkich prawie warszawskich aktywistów, wielu znakomitych architektów oraz wielu innych mieszkańców stolicy. Aktualnie toczy się walka o zachowanie budynku, w którym znajduje się klub Syreni Śpiew, wciąż jest nadzieja na obronę przed zburzeniem budynku Emilki – co znaczące siedzimy MSNu, w której debata się odbędzie. Jeśli i Wam nie jest obojętny los wspomnianych obiektów, ale też innych, które wkrótce mogą być zagrożone – przyjdźcie we wtorkowy wieczór do Emilki.

kul 10

mat.organizatora

Dla poprawy humoru, po debacie proponujemy Wam skoczyć do Eufemii na koncerty trzech bandów. Hedlajnerem wieczoru będą utalentowane dziewczyny z kapeli Rosa Vertov, oprócz nich wystąpią formacje Vegetable Kingdom i Totalne Kotki, o którch nie wiemy nic, poza tym, że mają fajne nazwy. Start o 20.30, bilety 10 zł.

 

Udanego weekendu życzy

Redakcja PS

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!