PAŃSKA KULTURKA #70

Po dłuuugiej świąteczno – noworocznej przerwie Kulturka wraca z selekcją najciekawszych wydarzeń, jakie w ciągu najbliższego tygodnia czekają na Was w naszym pięknym mieście. No to jazda!

 

PIĄTEK

kul 1

Dziś o 18.00 w księgarni Świata Książki w Alei Solidarności 119/125 spotkanie z autorem dwóch pierwszych tomów nowej serii Echa Dawnej Warszawy, panem Ireneuszem Zalewskim. Pańska Skórka jest dumnym patronem tego cyklu, a na naszych łamach już wisi konkurs, w którym możecie wygrać trzy podwójne zestawy tych pięknie wydanych książek. Serdecznie zapraszamy!

kul 3

Spieszmy się kochać kluby, tak szybko odchodzą…zwłaszcza w Warszawie, gdzie naprawdę trudno przyzwyczaić się do miejsc, oferujących nieco bardziej ambitny program. Jednym z nich jest Parking Bar, który w ten weekend po raz ostatni zaprasza do swojego ciekawego, surowego wnętrza. Ostatnia impreza, czyli Szkolna Dyskoteka, może nie do końca oddaje charakter tego lokalu. Można tam było bowiem usłyszeć naprawdę różnorodne i ciekawe brzmienia, a nie tylko hity, które wszyscy znajo i lubiejo. Ale nie ma co wybrzydzać, pożegnanie na pewno będzie huczne. Start 22.

kul 7

 

Kolejnym miejscem, które być może niedługo przyjdzie nam pożegnać, jest LAB the live act bar, który przycupnął na parterze domu towarowego Braci Jabłkowskich. Póki co, dzięki zbiórce społecznej i mobilizacji fanów tego znakomitego pod względem repertuarowym klubu, właściciele jeszcze walczą o utrzymanie się na powierzchni. Tym bardziej warto wpaść tam dzisiaj na imprezę, na której wystąpią same dziewczyny. Morowe, dodajmy. Zaśpiewa Hania Piosik, seta z freestylem zagra Kate Nuernberg, a do tego oczywiście gospodynie z L Kultury. Start o 23.00.

kul 4 kul 5

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poinformowali o pierwszej w tym roku odsłonie imprezy, na której zupełnie przypadkiem zagra dwóch redaktorów naszego bloga. Piosenka jest dobra na wszystko, czyli miłość, wiśniówka, indie i chamski pop. Od 22.00 w Eufemii.

 

SOBOTA

kul 2

19.00 w Teatrze Wielkim premiera jednej z mniej znanych oper Mozarta, Łaskawość Tytusa. Jest to koprodukcja z Theatre Royal de la Monnaie w Brukseli, gdzie ta inscenizacja pojawiła się już w roku 2013.

kul 8

Bardzo polecamy Wam koncert Olka Orłowskiego, który o 20.00 w lokalu Kwadratowa przy ul. Reja 9 zagra solo utwory swojego ojca, Wiesława Orłowskiego. Olka kojarzyć możecie jako perkusistę power trio Magnificent Muttley. Olek bardzo rzadko występuje jako gitarzysta i wokalista z tym repertuarem – będzie to dopiero drugi jego koncert na przestrzeni 3 lat!

kul 9

O 20.30 w Nowej Jerozolimie tegoroczny benefit na manifę z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej z zespołu Lombard i całą masą atrakcji!

kul 10

Z kolei w Dziku od 22.00 możliwość spotkania ze specjalistami od odlskulowego soulu, funku, r’n’b, ska – 6T’s Club. Chłopaki ostatnio występują rzadko więc tym bardziej polecamy ich sobotnią imprezę. Nie mówiąc już o tym, że jeden z nich jest członkiem naszej redakcji! <duma>

 

NIEDZIELA

kul 11

W niedzielę o godzinie 11.00 z placu Grzybowskiego u wylotu ulicy Próżnej ruszy ciekawy spacer architektoniczny, podczas którego przewodnik Arkadiusz Żołnierczyk opowie o modnej ostatnio kwestii powojennej odbudowy stolicy.

kul 12

Na niedzielny wieczór, na odreagowanie tygodnia i polepszenie nastroju polecamy specjalistów w tej materii – Teatr Improwizowany Hofesinka. Start o 19.00 w Klubie Komediowym.

 

ŚRODA

kul 13

„W samym środku mroźnej zimy, Olivier przeniesie nas w słoneczne i gorące Mazury – właśnie tam nad jeziorem Wigry, w okolicy Klasztoru Kamedułów, zostały wykonane zdjęcia do teledysku. Krótki film został zrealizowany dzięki fanom i przyjaciołom Oliviera, którzy wzięli udział w zakończonej sukcesem akcji crowdfundingowej przeprowadzonej na portalu Wspieram.to. Historia przepełniona słoneczną i leniwą atmosferą w całości rozgrywa się na jachcie sunącym po bezwietrznej tafli jeziora, który trójka przyjaciół znajduje przy brzegu…” – co było dalej dowiecie się podczas premiery klipu do utworu Far Apart Oliviera Heima w reżyserii Jana Szewczyka , która odbędzie się w środę, 20 stycznia o godzinie 20.00 w Klubokawiarni Polonez

 

Udanego tygodnia życzy

Redakcja PS

 

Co sądzisz? Skomentuj!