#PAŃSKA KULTURKA 67

W ostatnim odcinku kulturki dużo było targów. Tym razem więcej muzyki, ale mamy też coś dla fanów X muzy…

 

PIĄTEK

kul 1

mat. organizatora

Oto bowiem już dzisiaj startuje  – po raz piętnasty – jeden z największych na świecie festiwali filmów dokumentalnych, poruszających kwestię praw człowieka. Watch Docs potrwa do 10. grudnia, a wszystkie informacje na temat projekcji i impreza towarzyszących znajdziecie tutaj.

kul 2\

mat. organizatora

Podobną do festiwalu tematykę porusza praca, otwierająca wystawę Anny Konik Ziarnko piasku w źrenicy oka, której wernisaż odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w CSW. Realizowana w latach 2011-2015 wideoinstalacja W tym samym mieście, pod tym samym niebem… to zebrane przez artystkę opowieści 35 kobiet, żyjących w gettach dla uchodźców, zlokalizowanych na obrzeżach europejskich miast. Po wernisażu, o godzinie 20.00, w Budynku Laboratorium CSW odbędzie się koncert austriackich artystów, działających na styku muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych. Wystąpią Elizabeth Shimana, R. Schwartz oraz Stefan Fraunberger. Bilety w cenie 15 zł.

kul 3

mat. organizatora

Dzisiejszy dzień obfituje w ogóle w wydarzenia skrojone dla fanów muzyki elektronicznej. Do Labu zaprasza ekipa Vatican Vibes, w Kulturalnej kolejny Brutaż. Jeśli jednak ktoś wolałby pohasać do czegoś innego niż tak modne dzisiaj techno, polecamy imprezę AM Radio w barze Studio. Antek i Mikey jak zawsze dają gwarancję świetnej selekcji indie-hiciorów i euforycznej zabawy do samego rana.

 

SOBOTA

kul 4

mat. organizatora

Po piątkowych harcach, sobotę proponujemy zacząć spacerem po warszawskich świątyniach, zorganizowanym przez Portal Warszawski i prowadzonym przez jego, założyciela, Daniela Echaust. Zbiórka o 12.30 pod Kościołem św. Anny.

kul 5

mat. organizatora

Dobra propozycja dla tych, którzy nie lubią szału przedświątecznych zakupów, a jednocześnie chcieliby podarować swoim bliskim coś oryginalnego i nietuzinkowego. A przy okazji poznać ciekawych ludzi i czegoś się nauczyć. Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na warsztaty, podczas których rzemieślnicy i artyści pomogą Wam samodzielnie stworzyć podarki. Program warsztatów znajdziecie tutaj.

kul 6

mat. organizatora

W sobotni wieczór aż dwa ciekawe koncerty, które niestety czasowo nachodzą na siebie. Stoimy więc przed poważnym dylematem. W barze Studio o 20.30 będzie szansa usłyszeć słynną Eroicę Beethovena w bardzo ciekawej transkrypcji na kwartet, w składzie Ryszard Borowski – flet, Agnieszka Cypryk – skrzypce, Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela i Marcin Masecki – pianino.

Z kolei przestrzeń Bazaru Kocha przy ulicy Mokotowskiej 33/35, z okazji jej święta wypełnią dźwięki przedwojennych warszawskich piosenek podwórkowych, w wykonaniu naszego ulubionego Warszawskiego Combo Tanecznego. Start koncertu o 20.00.

Klęska urodzaju!

 

NIEDZIELA

kul 7

mat. organizatora

Bardzo ciekawie zapowiada się finisaż wystawy Ziemia obiecana…, który rozpocznie się o 12.00 w sali wystawowej BUW. Oprócz oprowadzenia kuratorskiego, w programie również pokazy XIX-wiecznej mody polskiej oraz koncert grupy Szwagierkolaska.

kul 8

mat. organizatora

Powracamy do tematu zimowych zakupów prezentowych. Tym razem propozycja dla melomanów. Kawiarnia Kicia Kocia już od 12.00 zaprasza na mikołajkowy Targ Winyli.

kul 9

mat. organizatora

Niedzielny wieczór zalecamy spędzić w klubie LAB, gdzie premierę swojego najnowszego winyla uświetni koncertem w nowym, trzyosobowym składzie tworzący w Polsce holenderski artysta Olivier Heim. Początek o godzinie 20.00, bilety w cenie 15 zł.

 

WTOREK

kul 10

mat. organizatora

Ostatnie wydarzenia polityczne elektryzują opinię publiczną. Wtorkowy wieczór to doskonała okazja, by ostudzić nieco emocje i spojrzeć z dystansem zarówno na rodzimą, jak i międzynarodową scenę polityczną. Pamiętając ubaw, jaki towarzyszył komentowaniu na żywo przez artystów Klubu Komediowego meczów piłkarskich, polecamy Dubbingi Sejmowe w ciemno!

 

P.S.:

W sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!

Tak się składa, że w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW przy ulicy Dobrej 56/66 odbędą się z tej okazji warsztaty, którym matrono-patronujemy. Ich celem będzie budowa domków na zimę dla warszawskich kotów miejskich.

Polecamy serdecznie i życzymy miłego weekendu

Redakcja PS

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!