PAŃSKA KULTURKA #65

W ten weekend nasze propozycje zamykają się głównie w ścisłym Śródmieściu, odbywają się tam m.in. dwa festiwale — wydarzenia obowiązkowe dla fanów reportaży oraz dokumentów, HumanDoc i Festiwal Hanny Krall.


 

PIĄTEK

13_songs

mat. organizatora

W galerii V9 przy Hożej do 25 listopada możecie obejrzeć wystawę plakatów Krzysztofa Iwańskiego. Galeria jest otwarta w godzinach 10-20, oprócz niedzieli, także koniecznie znajdźcie czas, aby wpaść. Plakaty zostały przygotowane specjalnie na tę wystawę, a sam autor sam je drukuje za pomocą sitodruku. Świetny styl i wyczucie formy artysty zapewniają doznania artystyczne na wysokim poziomie. Tym większa frajda dla fanów typografii! Przedsmak wystawy możecie poczuć na stronie autora. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie na facebooku.

Dziś w Filharmonii Narodowej o 18.30  rozpocznie się wykład wprowadzający do koncertu prowadzonego przez Jacka Kaspszyka. Wykład przedstawi Ewa Szczecińska (redaktorka Polskiego Radia). Na koncercie będziecie mieć okazję, żeby usłyszeć utwory m.in. Jospha Haydna czy Henryka Mikołaja Góreckiego. Ze szczegółowym programem możecie zapoznać się na stronie Filharmonii, a w wersji dla zmęczonych tygodniem czy też zmarźluchów: będzie transmisja!

SOBOTA

12191919_910553169023634_8169736986636603200_n

mat. organizatora

Przez cały weekend w Kinotece oraz Staromiejskim Domu Kultury trwa 6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Program jest bardzo obszerny i nie tylko filmowy. Będą okazję do wzięcia udziału w dyskusjach na najbardziej palące współczesne tematy, jak piątkowy panel o kryzysie migracyjnym w Europie czy niedzielne spotkanie z twórcą filmu Kiedy walczą słonie — o wykorzystywaniu biedniejszych terenów (w tym wypadku Demokratycznej Republiki Konga) przez korporacje. Cały repertuar oraz wydarzenia towarzyszące znajdziecie na stronie internetowej HumanDoc.

Hanna Krall

mat. organizatora

Hanna Krall — dziennikarka, legenda polskiego reportażu. To, że nie trzeba jej przedstawiać świadczy o samej jej wybitności. Nie dziwi zatem, że doczekała się własnego festiwalu, zorganizowany przez InstytutR oraz Dowody na Istnienie, w ciągu trzech dni przybliży nam sylwetkę Hanny Krall, która dotychczas przedstawiała nam historie innych. Spotkania odbędą się w Faktycznym Domu Kultury przy Gałczyńskiego 12 oraz w teatrze Studio. Na stronie wydarzenia zapoznacie się ze wszystkimi informacjami gdzie być i o której.

 

NIEDZIELA

Wystawa Znaków Graficznych

mat. organizatora

Drugą Ogólnopolską Wystawę Znaków Graficznych można oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej od tygodnia. Cieszy się niesłabnącą popularnością, więc jeśli jeszcze jej nie widzieliście wybierzcie się w ten weekend. Macie na to czas co prawda do 10 stycznia, ale na pewno nie możecie jej przegapić. Żyjemy w dobie powrotu kultury obrazkowej na zaawansowanym poziomie. Wszelkie aplikacje starają się opierać na jak najprostszym przekazie, jednoznacznym i zrozumiałym. Zobaczcie jak to robiło się kiedyś, jak to robi się teraz. Wystawa jest podzielona na dwie części, pierwsza oparta na Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych z 1969 roku, druga z 335 znaków wyłonionych spośród 3000 zgłoszonych z lat 2000-2015. Koniecznie wpadnijcie do MSN!

Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie!

Co sądzisz? Skomentuj!