PAŃSKA KULTURKA #61

Najpiękniejsza pora roku w pełni, a w Warszawie gro wydarzenia w których warto uczestniczyć. W tym tygodniu mamy dla Was propozycje aż do przyszłego wtorku, kiedy to w państwomiasto odbędą się warsztaty z dostępu do i wykorzystywania informacji publicznej z  organizowane przez NetWtorek.


 

PIĄTEK
bulbamovie

mat. organizatora

Dziś rozpoczyna się, trwający przez cały weekend, festiwal filmów białoruskich BULBAMOVIE 2015 wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Od godziny 17.00 w Kinie Muranów zaczynają się projekcje najnowszych filmów białoruskich o krótkim metrażu. Najdłuższy trwa niewiele ponad 60 minut. Na stronie kina możecie zapoznać się z programem części filmowej. Zachęcamy także do wzięcia udziału w debacie z udziałem twórców festiwalu, reżyserów i krytyka filmowego oraz koncercie (odpowiednio w Łysym Pingwinie i BalBarze). Na facebookowej stronie wydarzenia zapoznajcie się ze szczegółami.

www_gk

mat. organizatora

Jeszcze macie szansę na kupno biletów z trzeciej puli na drugi bifore World Wide Warsaw w Miłości o 22.00. Tym razem gwiazdą będzie legenda, The GASLAMP KILLER. Na supporcie: Jedynak, Buszkers, Groh oraz wants.

SOBOTA

nieznane_oblicza_japonii

mat. organizatora

Główną tematyką drugiego Przeglądu Nowego Kina Japońskiego jest jedzenie. Ulubiony temat autorki zestawienia Pańskiej Kulturki na ten tydzień. Jeśli dodamy do tego azjatycką dbałość o detal, miłość do jedzenia, precyzję w sposobie podania, wychodzącą każdym porem ciała, możemy być pewni, że udział w festiwalu będzie wspaniałą podróżą. Także po smakach, ponieważ organizatorzy przygotowali warsztaty kulinarne. Po szczegóły zajrzyjcie na stronę Iluzjonu.

NIEDZIELA

dzien_szabrownika.jpg

mat. organizatora

Niedziela w Warszawie obfituje w spacery i wydarzenia na świeżym powietrzu.

W samo południe dużo warszawiaków spotka się na Białołęce na polu pana Ludwika Majlerta. Kończy się sezon, co jest pretekstem do wspólnej przechadzki po polu wraz z gospodarzem, szabrowania za zgodą właściciela, jak skosztowania pieczonej dyni i pasternaku prosto z ogniska. Koniecznie wpadnijcie! Na facebooku więcej informacji.

 

historia_warszawa_na_talerzu

mat. organizatora

Również o 12:00 spod Pałacu Konstantego Zamoyskiego rusza spacer śladem najważniejszych dla historii Warszawy kawiarni. O 15.00 w Cafe Kulturalnej odbędzie się debata ze znawcami tematyki warszawskiej oraz kulinarnej. Będzie uatrakcyjniona pokazami zdjęć oraz fragmentami filmów. Informacje szczegółowe o spacerze Wuzetki vs literatki znajdziecie tutaj, a o debacie Rumsztyk vs lorneta z meduzą tu.

PONIEDZIAŁEK

magnus_von_horn_pcs.jpg

Jeden z najlepszych reżyserów młodego pokolenia, Magnus von Horn, zagości w Psie czy Suce. O 19:30 rozpocznie się pokaz jego dwóch filmów krótkometrażowych oraz fragmenty Intruza — filmu, który zakwalifikował się do tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Cannes. Reżyser jest absolwentem łódzkiej filmówki, a autorem zdjęć do Intruza jest Łukasz Żal (Ida).

WTOREK

Jeśli nigdy wcześniej nie zetknęliście się z NetWtorkiem, to koniecznie to nadróbcie. Na co miesięcznych spotkaniach możecie wziąć udział w rozmowie z profesjonalistami zajmującymi się technologiami, organizacjami non-profit i ngos. Tym razem ekipa NetWtorku zorganizowała warsztaty z zakresu dostępu do informacji publicznej i w jaki sposób można te informacje wykorzystać. Obowiązują zapisy na warsztaty na adres: ekipa@netwtorek.pl. Więcej informacji na stronie facebookowej wydarzenia.

Bawcie się dobrze i życzymy Wam miłego weekendu!

Co sądzisz? Skomentuj!