PAŃSKA KULTURKA #59

Słońce świeci, ale wieje zimnym złem, a w nocy temperatury spadają poniżej zera. Dlatego zachęcamy do schronienia się w przyjaznych oraz ciepłych (!) miejscówkach, tłumnie odwiedzanych przez warszawiaków. 

 


PIĄTEK

tytus_brzozowski

mat. organizatora

Dziś o godzinie 19.00 rozpocznie się wernisaż Tytusa Brzozowskiego w PROM Kultury Saska Kępa. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Artysta, który z wykształcenia jest architektem, za pomocą różnych nośników wizualnych zaprezentuje Warszawę swoich marzeń. W jego pracach można zauważyć wpływ czasu spędzonego w Finlandii, gdzie studiował i odbywał praktyki. Na oficjalnym koncie na facebooku czy na stronie internetowej, możecie poczuć przedsmak tego, co zobaczycie na wernisażu. Warto pójść i wykorzystać okazję do porozmawiania z Brzozowskim. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

made_in_polin

mat. organizatora

POLIN nie zwalnia tempa. Prawie każdego dnia można iść w ciemno, z dużym prawdopodobieństwem będzie się tam działo coś ciekawego. Na ten weekend muzeum zaplanowało trzydniowe święto. Program jest bardzo obfity i zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście polecam wybranie się na spektakl tańca Nesting, którego choreografem jest Idan Cohen. Owocem współpracy świetnych tancerzy Krakowskiego Teatru Tańca z tak wybitnym choreografem jest niesamowite doświadczenie artystyczne, które będzie poruszać do głębi.  Spektakl rozpocznie się o 21.00Tutaj możecie zapoznać się z innymi informacjami na temat spektaklu. A tu spójrzcie na cały program festiwalu.

SOBOTA

oleander_fest

mat. organizatora

Podoba nam się nurt, w który zmierza Warszawa. Mamy do czynienia z kolejnym festiwalem ulicy (po Otwartej Ząbkowskiej). Organizatorzy OleanderFEST 2015 przygotowali bardzo ciekawy program dla całej rodziny. Od 11.00 do późnych godzin wieczornych będziecie mogli wziąć udział w warsztatach dla dzieci, garażówce, pójść na spacer z cenionym przewodnikiem warszawskim, Grzegorzem Miką, obejrzeć spektakl teatru improwizowanego czy posłuchać koncertu. Zresztą, zapoznajcie się sami z planem imprezy, polecamy!

kicia_kocia

mat. organizatora

Gdy Kicia Kocia została zamknięta, w internecie, i nie tylko, zawrzało. Na szczęście już w ten weekend Kulturalne otwarcie Kici Koci. Lokal, poświęcony Mironowi Białoszewskiemu, nie przeniósł się z Pragi Południe, a program w ten weekend zapowiada się bardzo obiecująco. Będą filmy, ciekawe rozmowy, w niedzielę bazar książki oraz koncert. Na pewno wpadniemy.

kul 5

mat. organizatora

Pozostajemy na prawym brzegu Wisły. W teatrze Soho odbędą się dwa ostatnie wydarzenia parateatralne (w sobotę i niedzielę o godz.17.00), kończące pierwszy cykl Tkaczuk. Crime story. Dumnie patronujemy i zachęcamy do wzięcia udziału! Obsada jest znakomita, a historia bardzo tajemnicza. Więcej informacji w wydarzeniu.

NIEDZIELA

spacerownik_teatralny

mat. organizatora

Prawdziwa gratka dla entuzjastów spacerów po Warszawie, zwłaszcza po tej, której już nie ma. Dla fanów teatrów, tym bardziej! O godzinie 13.00 pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego ma miejsce zbiórka. Wiedzieliście, że kiedyś stał tam Teatr Narodowy? Później jest tylko ciekawiej. My tam będziemy. Szczegółowy plan trasy tutaj.

Weekend zapowiada się bardzo ciekawie po obu stronach Wisły. Wykorzystajcie z którąś z naszych propozycji, nie będziecie żałować!

 

Co sądzisz? Skomentuj!