PAŃSKA KULTURKA #56

 

Nadszedł ostatni weekend lata. Jesień ma być złota i ciepła, więc starajmy się nie dawać spleenowi, ale jest to już jedyna szansa w tym roku, żeby wziąć udział w imprezach nad Wisłą. W przerwach między zabawą, zapraszamy na Żarcie na Kółkach na Placu Defilad, a w niedzielę na przedostatnią odsłonę akcji, której patronujemy, czyli Adoptuj Warszawiaka.


 

PIĄTEK

warszawska_jesien

mat. organizatora

Wczoraj rozpoczął się 58. Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Jak co roku program jest bardzo bogaty oraz interartystyczny. Akcje mają miejsce m.in. w Królikarni, Zachęcie, Filharmonii Narodowej oraz na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego. Koniecznie zapoznajcie się z repertuarem, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

SOBOTA

patrze_na_islam

mat. organizatora

Cykl debat i pokazów filmów z serii Patrzę na: islam w kinie Muranów, otworzy seans obsypywanego nagrodami filmu Prorok. Animacja została zrobiona na podstawie powieści libańskiego pisarza. Kahlila Gibrana. Film rozpoczyna się o godz. 11:00, wstęp jest wolny na wszystkie wydarzenia. Wejściówki można już odbierać w kasach Kina Muranów oraz w innych miejscach wskazanych przez organizatorów. Warto również zapoznać się z bogatą ofertą warszatatów towarzyszących wydarzeniu. Cykl potrwa do 23 września. Dokładną rozpiskę znajdziecie tutaj.

Na zachętę obejrzyjcie trailer.

zarcie_na_kolkach.jpg

mat. organizatora

Po kinie wpadnijcie na Żarcie na kółkach: Pożegnanie Lata. Koniec sezonu na pewno zakończą pysznie. Będzie za czym tęsknić. Food trucki otwierają swoje podwoje w sobotę o 12:00, będą na Placu Defilad do godziny 20:00 w niedzielę. Przyjdźcie i zjedzcie coś pysznego.

diy_csw

mat. organizatora

Centrum Sztuki Współczesnej zorganizowało cykl warsztatów survivalowy DO-IT-YOURSELF z Anją Ruegsegger. Szwajcarska artystka i performerka wprowadzi nas w świat alternatywnych rozwiązań, które muszą zostać podjęte przez współczesne społeczeństwo. Spróbuje także odpowiedzieć na pytanie: Jak zaspokoić nasze podstawowe potrzeby niezależnie od kryzysu?

Na warsztaty obowiązują zapisy. Wszelkie informacje znajdziecie na ich facebookowym wydarzeniu.

alicja<3alicja

mat. organizatora

W tę sobotę będzie okazja, by obejrzeć przedstawienie “ALICJA ♥ ALICJA”, które jest ostatnio rzadko wystawiane. Dwie wspaniałe aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Domańska oraz Aleksandra Grzelak, zapewnią Wam temat do przemyśleń. O godzinie 17.00, pamiętajcie! Bilety możecie kupić na stronie Och-Teatru.

noc_swiatyn.jpg

mat. organizatora

Natomiast wieczorem, możecie kontynuować poznawanie innych obyczajów. O godzinie 18:00 zaczyna się Noc Świątyń. Do 22:00 będzie mogli nie tylko zwiedzić świątynie, ale też  wziąć udział w różnorodnych akcjach zorganizowanych przez warszawskie grupy wyznaniowe. Zajrzyjcie na stronę wydarzenia. To się nazywa Warszawa wielokulturowa!

 

Aby nie zawieść się na pożegnaniu sezonu w warszawskich nadwiślańskich imprezowaniach, zajrzyjcie do Plażowej lub do  Pomostu 511. A najlepiej do jednej i drugiej.

 

NIEDZIELA

adoptuj_warszawiaka

mat. organizatora

Punktualnie o 11:00 rozpocznie się, przedostatnie już, spotkanie z podopiecznymi schroniska na Paluchu, czyli Adoptuj warszawiaka.  Na facebooku możecie obejrzeć zdjęcia psów, które wezmą udział w niedzielnym wydarzeniu. Przy okazji spacerów, już kilkanaście psów znalazło nowe, wspaniałe i kochające domy. Spotykamy się pod Zoo przy wejściu od ul. Ratuszowej. Bądźcie tam razem z nami :)

msza_za_miasto_arras

mat. organizatora

Wieczorem wybierzcie się na Mszę za miasto Arras na 20:00 do Teatru Narodowego. W tym bardzo aktualnym monodramie będziecie mogli podziwiać Janusza Gajosa, który w tym roku na 40. FFG, dostał nagrodę dla najlepszego aktora. Przekonajcie się na własne oczy, dlaczego jest uważany za geniusza sceny.

 

Twórczego, kulturkowego odpoczynku!

Co sądzisz? Skomentuj!