PAŃSKA KULTURKA #55

Weekend upłynie nam pod znakiem czterech imprez, którym matro- i patronujemy. Będą międzypokoleniowe potańcówki, obchody 70-tej rocznicy odbudowy stolicy oraz ostatnia szansa, żeby odwiedzić Wawa Design Festiwal. Bierzcie i korzystajcie z tej obfitości, a powrót do domu traktujcie jako ostateczność!


 

PIĄTEK

Kelis

mat. organizatora

Od 20.00 w Iskrze na Polu Mokotowskim zagra Kelis. Artystka zagra głównie utwory z wydanego w zeszłym roku  krążka Food, ale na pewno nie zabraknie jej największych hiciorów. Okres oczekiwania na gwiazdę wieczoru upłynie nam niezauważalnie, dzięki Małym Miastom i Miko Czajkowskiemu, których usłyszymy na supporcie. Za to na afterze zatrzyma nas warszawski skład Sound Rebellion, co gwarantuje, że nie wyjdziemy przed świtem z Iskry. Są jeszcze dostępne bilety z III puli po 69 pln. Da się lepiej zacząć ten weekend?

Szczegóły tu.

SOBOTA

festyn_teatralny.jpg

mat. organizatora

W tym roku obchodzimy jubileusz 250-lecia Teatru Narodowego. Już w tę sobotę jest możliwość do wzięcia udziału w prawdziwym święcie teatru. Przygotowany wraz z Operą Narodową oraz studentami Akademii Teatralnej, wyjątkowy  Festyn Teatralny “Wszystko gra!” zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie. Koniecznie zapoznajcie się z bardzo obszernym programem, który obejmuje projekcje filmów związanych tematyką z Teatrem Narodowym, przez aukcję kostiumów z najsłynniejszych spektakli, wystawy i wystąpienia aktorów, aż do finału, na który osobiście nie mogę się doczekać: będzie to projekcja na pomnik Wojciecha Bogusławskiego stworzona przez Krzysztofa Wodiczkę – autora kultowych już projekcji na Biennale w Wenecji w 1986 roku czy na Whitney Museum of American Art w 1989.

Międzypokoleniowa potańcówka na Bielanach

                                                                                                                                                                                                           mat. organizatora

Bielany poszły za dobrym przykładem Żoliborza, organizując własną międzypokoleniową potańcówkę. Wśród natury, na klimatycznym terenie przylegającym do Domu Kultury przy ul. Cegłowskiej 39 będzie można nie tylko potańczyć, ale też porozmawiać z bielańskimi twórcami i społecznikami oraz dołożyć swoją cegiełkę do szerzenia dobra – w trakcie imprezy będą zbierane rzeczy na wyprawkę dla dzieci-uchodźców. Pogoda ma być idealna na tę formę rozrywki. Gdyby jednak coś poszło nie tak, organizatorzy przygotowali specjalny namiot, który na pewno wszystkich pomieści.

Najważniejsze! Całą imprezą rozkręcą DJ WIKA i KAPITAN SPARKY.

Też tam będziemy!

Szczegółowe informacje tutaj.

Fala dźwięku + Grupa ETC

                                                                                                                                                                                                            mat. organizatora

Po potańcówce wpadnijcie do Spółdzielni Dom Qltury na kolejne, 33 już, spotkanie z Falą Dźwięku. O 19.00 rozpocznie się tam kilkugodzinna podróż po sztuce, mająca źródło w różnych kulturach świata i będąca połączeniem różnych form przekazu artystycznego.

Muzycznie wydarzenie wesprze Tundra, Trio Kasperek/Mełech/Żychowicz, wizualizacją oraz malowaniem na żywo zajmie się Ula Bugaeva, a wszystkiego dopełni Grupa ETC. Moc inspirujących doznań i nowych przeżyć gwarantowane!

NIEDZIELA

Utracone dziedzictwo. Warszawianka 1954-2015

mat.organizatora

Na terenie podwórka przy ul. Okolskiej 3a o godz. 12.00 rozpocznie się inicjatywa zorganizowana w ramach 23. Europejskich Dni Dziedzictwa. Akcja zorganizowana dzięki współpracy ASP, Tu było, tu stało, KS Warszawianka, Inicjatywy Okolska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Centrali. Będą spacery, wykłady oraz okazja by bliżej poznać historię Warszawianki i jej okolic.

Plan zapowiada się naprawdę imponująco!

Święto odbudowy Warszawy

mat. organizatora

Za to na Jazdowie od 14.00 do późnego wieczora obchodzimy rocznicę odbudowy stolicy! Program jest naprawdę klawy! Zaczniemy od zwiedzania wystawy z profesjonalnym przewodnikiem, a następnie będziemy dyskutować (kto tego nie kocha?) o Warszawie przed- i powojennej, i która była lepsza. Szykujcie argumenty. Z całą pewnością nie będzie nudno. Turniej planszówek uśwetni specjalna, warszawska edycja Monopoly, a na deser potańcówka prowadzona przez Michała Fogga. Po więcej informacji zajrzyjcie do szczegółowego spisu.

Warto zajrzeć również na odbywający się po sąsiedzku “Jazdów z uchodźcami”. Będzie okazja do spotkania się przy stole w społecznościowym ogrodzie Motyka i Słońce, posmakowania dań z całego świata, wymiany poglądów oraz miłego spędzenia czasu. Szczegóły tutaj.

Większość z naszych propozycji stawia na klimat piknikowy, sprzyjający poznawaniu nowych ludzi na świeżym powietrzu. Korzystajcie z babiego lata!

 

PS. Przypominamy, że są to już ostatnie dni Wawa Design Festival. Szkoda przegapić, zwłaszcza że w ten weekend również szykuje się moc atrakcji, m.in.: warsztaty scrapbookingowe, fotograficzne i ciekawe wykłady. Wciąż trwa wystawa ORYGINALNIE DLA ZWIERZĄT, gdzie można dołożyć się do zbiórki na rzecz  Stowarzyszenia na rzecz Bezpańskich Zwierząt „Niczyje”. Wejdźcie na facebooka, w jednym miejscu cały spis dobroci.

Do zobaczenia gdzieś na mieście!

 

Zdjęcie głowne: NAC

Co sądzisz? Skomentuj!