PAŃSKA KULTURKA #53

Lato w mieście już powoli przestaje nam dopiekać, duchota dusi coraz mniej, pogoda idealna do miejskiej aktywności! No to zaczynamy:

 

PIĄTEK

kul 1

mat. organizatora

Dziś w Cudzie iście cudny line up! Oprócz Falcona1 i Buszkersa, których sety djskie stosunkowo często można usłyszeć w stolicy, wystąpi też gość ze Śląska: Eprom, znany od pewnego czasu również poprzez swoje raperskie alter ego – Sztigara Bonko. Oczywiście fajnie byłoby zobaczyć go ponownie live na mikrofonie, ale jego dj set na pewno będzie świetny – w końcu nie bez kozery zgarnął kilka nagród w międzynarodowych konkursach ITF (International Turntablism Association). Start imprezy o 22.00, polecamy serdecznie!

 

kul 2

mat. organizatora

Tuż przy tak obleganym tego lata wiślanym wybrzeżu, w nieco zapomnianym lokalu Warszawa Powiśle, swoją muzyczną selekcję i djskie skille zaprezentuje Kacper Kapsa – przedstawiciel jednego z najciekawszych polskich labeli – The Very Polish Cut Outs. Wytwórni, promującej nie tylko najlepszych rodzimych producentów, ale też perełki polskiej muzyki rozrywkowej sprzed lat, których współczesnymi przeróbkami zajmują się wydający pod jej szyldem artyści. Jeśli więc macie ochotę na dobrą zabawę z mocnym patriotycznym idiomem z okazji sobotniego święta – jest to propozycja dla Was ;) . A tak serio – propozycja dla wszystkich, którzy szukają na imprezie czegoś więcej niż „melanż”. Początek o 21.00.

 

SOBOTA

kul 3

mat. organizatora

Skoro już wspomnieliśmy o naszym polskim święcie – 15 sierpnia przypada również dzień niepodległości Indii. Z tej okazji w Barze Studio od godziny 15.00 do póżnego wieczora macie okazję zapoznać się bliżej z kulturą tego niezwykłego kraju poprzez większość zmysłów. W planie bowiem zarówno degustacja kulinariów, jak i projekcje filmowe, muzyka i tańce.

 

NIEDZIELA

KUL 4

mat. organizatora

– Ahoj przygodo! – wołają do nas varsavianiści z niezawodnego Domu Spotkań z Historią. I w ramach swojego letniego cyklu, mającego przybliżyć historię nadwiślańskich mostów, plaż, basenów i bulwarów, zapraszają tym razem na wycieczkę rowerową po Starej Pradze i Kamionku. Gawędę snuć będzie Katarzyna Chudyńska – Szuchnik z WarsOff, punkt zborny – ul. Ratuszowa 2, pod Cafe 8 stop, punktualnie o 12.00.

 

kul 5

mat. organizatora

Na niedzielny wieczór polecamy Wam koncerty, na które z pewnością sami się wybierzemy. Mieliśmy bowiem okazję słyszeć obydwa zespoły, które o godzinie 19.00 wystąpią w Hockach-Klockach i naprawdę szkoda byłoby zmarnować okazję zobaczenia ich w tak pięknych okolicznościach przyrody – i to za darmo! Pleśni to projekt niezwykle uzdolnionego muzyka, wokalisty, didżeja i producenta Kajetana Łukomskiego. Pożenił on ze sobą ukraińskie, rosyjskie, syberyjskie i gruzińskie pieśni wielogłosowe z nowoczesnymi, basowymi podkładami elektronicznymi w sposób niezwykle finezyjny, nienoszący żadnych śladów muzycznej cepelii.

Jako support wystąpi niesamowity duet dwojga Słowaków, mieszkających od pewnego czasu w Warszawie i tutaj tworzący swój muzyczny świat. A świat Päfgens to mistrzowskie operowanie prostym instrumentarium i głosem, podróż na granicę dźwięku i szeptu. Mało która kapela może poszczycić się dostarczenia ciarek osłuchanym bądź co bądź redaktorom Kulturki – a oni to potrafią! Start o 19.00.

 

PONIEDZIAŁEK

kul 6

mat. organizatora

Początek tygodnia wcale nie musi być zły. Zwłaszcza jeśli wieczorem,o 21.00  na darmowym koncercie w Cafe Kulturalna występuje wschodząca gwiazda electro-popu, Shamir. „Nowy podopieczny wytwórni XL Recordings (The Prodigy, The xx, M.I.A., FKA twigs, Tyler, The Creator, Jungle) odpowiada za jeden z najlepszych płytowych debiutów tego roku. Krążek „Ratchet” to inspirowany muzyką Prince’a, Michaela Jacksona, Bowiego, Outkast czy Grace Jones zestaw 10 utworów – zachwycająca mieszanka muzyki disco, house i r’n’b ze szczyptą alternatywnej przekory.” Tak piszą o nim organizatorzy i rzeczywiście – słuchają nagrań artysty trudno się z tą laurką nie zgodzić. Serdecznie polecamy!

 

ŚRODA

KUL 7

mat. organizatora

Na koniec konkretna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać wizje wziętych, europejskich architektów, dotyczące organizacji stołecznych brzegów Wisły. Spotkanie z działającą w Berlinie Małgorzatą Zmysłowską odbędzie się o godzinie 18.00 na Placu Zabaw.

 

Udanego weekendu oraz całego najbliższego tygodnia życzy

Redakcja PS

 

 

 

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!