PAŃSKA KULTURKA #52

Polskie lato zdaje się w tym roku wyznawać zasadę: „albo grubo, albo wcale”. Upały sprawiają, że przestawiamy się na śródziemnomorski tryb wieczorno-nocny, bo w dzień funkcjonować normalnie po prostu się nie da. Tym bardziej doceńcie redaktorów Kulturki, którzy w pocie czoła i w pocie, zalewającym klawiaturę, spieszą Wam z pomocą przy wyborze aktywności na najbliższe kilka dni.

 

CZWARTEK

kul 1

 

mat. organizatora

 

Zaczynamy od dzisiejszych koncertów na Placu Zabaw. W kolejnym odcinku najfajniejszego letniego festiwalu stolicy – Lado w Mieście – wystąpią Innercity Ensemble i Enchanted Hunters. Ci pierwsi zabiorą nas w szaloną podróż po świecie improwizacji, podczas której zwiedzimy m.in. krainy jazzu, noise’u, kraut rocka czy eksperymentalnej elektroniki. Te drugie – dla kontrastu – zaczarują nas delikatnymi, nostalgicznymi piosenkami, w których dream-popowa stylistyka bywa przełamywana psychodelicznymi akcentami. Start o 20.00, oczywiście za darmo.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji!

Po występach na żywo, z okazji wydania 100 numeru NOTESU.NA.6.TYGODNI  (jednego z najciekawszych zarówno w formie, jak i w treści, magazynów o kulturze, sztuce i dizajnie) imprezę z czarnych płyt rozkręcą na Barce Eltron John Justice Beaver. Fundacji Bęc Zmiana gratulujemy jubileuszowego  notesu i życzymy wydania co najmniej stu kolejnych!

 

PIĄTEK

KUL 2

mat. organizatora

Piątkowy wieczór proponujemy zacząć wizytą w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Tam o godzinie 18.30, w ramach obchodów 60tych urodzin Pałacu Kultury i Nauki, zacznie się spotkanie z pięciorgiem autorów książek, poświęconych PKiNowi. Gratka dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgłębić historię i tajemnice najbardziej kontrowersyjnego budynku stolicy!

kul 3

mat. organizatora

Jeśli chodzi o piątkowe tańce – kierunek jest tylko jeden. W ramach Heineken City Nights w Cudzie nad Wisłą dojdzie do bitwy o funkowy prymat w Polsce. W groove’owe szranki staną dwie orkiestry, złożone z miłośników tzw. „czarnych brzmień” lat ’60 i ’70: warszawska Break Da Funk Orchestra i krakowski Flue Gang Bang. Odwieczna rywalizacja grodu Kraka z naszą ukochaną stolicą znajdzie wreszcie ujście w najpiękniejszym z możliwych sposobów – muzycznym starciu na nadwiślańskiej scenie. Kto lepiej rozbuja publiczność? Sprawdźcie w piątek o 20.00!

 

SOBOTA

kul 4

mat. organizatora

Pokazy filmowe, grill sąsiedzki, targi książki, gry sportowe, występy artystyczne, degustacje i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy udadzą się w sobotę na Muranów. Święto dzielnicy Dni Andersa, zorganizowane przez naszych przyjaciół z państomiasto zacznie się specjalnym pokazem filmu Sen o Warszawie w kinie Muranów o 11.30 i potrwa w różnych miejscach aż do wieczora, który zakończy dansing pod chmurką na skwerze Tekli Bądarzewskiej. Serdecznie polecamy!

kul 5

mat. organizatora

Przyjemną odmianą od wszechobecnych house’ów, drum’n’bass’ów czy hip hop’ów lub – co gorsza – trapów, będzie sobotnia impreza w Kurorcie. Ekipa Cool For Cats wraz z ukrywającym się pod pseudonimem Fuzz wokalistą warszawskiego zespołu Wild Books, Grzegorzem Wiernickim przeniesie Was w czasie do lat 60tych, gdy królowały surf, bigbit i rokenrol. Ci ludzie są specjalistami w temacie tych gatunków, więc możecie spodziewać się najlepszej selekcji i doskonałej zabawy. Start o 21.00.

 

I to byłoby właściwie na tyle,jeśli chodzi o wydarzenia najbliższego weekendu. Ale chcemy Was jeszcze zaprosić na dwie wystawy, które swoją inaugurację miały w tym tygodniu:

kul 6

mat. organizatora

W Muzeum Woli możecie obejrzeć mapę Warszawy z 1945 roku wraz z inwentaryzacją zniszczeń, popełnionych przez Niemców od 1939 roku. Ekspozycji towarzyszą zdjęcia lotnicze z 1945 roku w wersji cyfrowej i anaglifowej. Wystawa potrwa do końca sierpnia.

kul 7

mat. organizatora

Z kolei w Parku Miniatur przy ulicy Senatorskiej 38 prezentowane są najstarsze zdjęcia lotnicze stolicy, z lat 1915-1918. Warszawę z dwupłatowca można podziwiać również do końca sierpnia.

 

Pamiętajcie: pijcie dużo wody, chłódźcie się i bawcie dobrze w najbardziej upalny weekend tego lata!

 

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!