PAŃSKA KULTURKA #47

Dla niektórych zaczęły się już wakacje – pół Polski, w tym Warszawy, wyemigrowało na początku lipca nad morze. Mamy oczywiście na myśli słynnego Openera. Tym, którzy zostali proponujemy więc aktywny wypoczynek zamiast kręcenia się bez celu po stolicy. Zapraszamy na „małego Openera” nad Wisłą! Wybraliśmy dla Was cztery miejscówki w różnych lokalizacjach wzdłuż warszawskiej rzeki.

 

 

Weekend 03-5.07 w Hockach Klockach

Zapraszamy w piątek 3 lipca na imprezę taneczną Pozdrowienia z Openera, na której zagrają Double Trouble oraz Rafał Rejowski. Jak można się domyślić, podczas wieczoru usłyszymy najwyśmienitsze hity z ostatnich lat, których autorzy gościli na gdyńskim festiwalu. Wbrew pozorom – nie jest to impreza promująca festiwal, a alternatywa dla tych, którym tegoroczny lineup nie przypadł do gustu.

W sobotę 4 lipca zapraszamy do Hocków na WINYL MARKET vol. 8 (część dzienna) oraz na after (część imprezowa), na którym zagra Karol Aleksander (The Very Polish Cut Outs) oraz dj Risky. Targi od 14, impreza od 20 – zapamiętajcie! Wśród wystawców najlepsze warszawskie antykwariaty: Antykwariat Tamka, grubanuta.pl, Hey Joe, Płyty Gramofonowe, Stary Reggau, Tittyshaker Records, Vinyl Tamka, Vintage Soundglasses, Vinyl Pusher. Pojawią się także sprzedawcy z Wolumenu i Hybryd oraz prywatni kolekcjonerzy. Podczas marketu specjalne showcase’y: Dj Lazy One, Dj Derrick, Dj Gap, Dj Leo, DJ SHAFS, Mariano, Mitura.

 

wegepiknik

 

Z kolei w niedzielę 5 lipca Hocki Klocki zapraszają na Wege Piknik + Koty Vintage Yard Sale oraz towarzyszący wydarzeniu koncert Michała Bieli. Wege Piknik to tegoroczna cykliczna impreza dla miłośników wege żarcia. W ramach wydarzenia Hocki zapewniają całodzienny relaks, zajęcia sportowe, pokazy gotowania, sety djskie oraz koncerty.  Piknik potrwa od 11. do 20., targi mody od 12. do 20., a koncert rozpocznie się o 19. Zajęcia sportowe zaczynają się o 13., a do wyboru: joga, trening siłowy oraz trening biegowy. O godzinie 14.  pokaz gotowania z Alicją Szepietowską. Z kolei Michał Biela to współzałożyciel zespołu Kristen oraz basista Ścianki, a także współautor cenionego projektu Kings of Caramel. W zeszłym roku wydał debiutancką płytę, która przyniosła mu nominację do Paszportu Polityki.

 

Temat Rzeka 03-04.07

Piątek 3 lipca to dzień spod znaku Otake Records w Temacie Rzeka. Miejscówka zaprasza do spędzenia piątkowego letniego wieczoru na warszawskiej plaży przy dźwiękach nowej płyty Chmary. Chmara inspirował się Herbert’em czy Dj Koze, lecz mimo to da się wyczuć jego oryginalny styl. Będzie to przedpremierowy „pokaz” albumu. Zagrają również Piotr Bejnar, Erdal Mauff czy Mooslip. Temat Rzeka apeluje również do użytkowników plaży: zachowajcie porządek i wyrzucajcie po sobie śmieci, a także nie pływajcie po spożyciu alkoholu. Be wise!

 

envee

 

Sobota 4 lipca to z kolei dzień spod znaku Red Bull Music Academy! Tego wieczoru w TR zagrają dla Was: Envee, Daniel Drumz oraz Tom Encore – czyli jedne z czołowych postaci warszawskiej i polskiej sceny muzyki elektronicznej.

 

Boogaloo Beach Bar 03 -04.07

Piątek 3 lipca to przede wszystkim impreza Boogaloo Soul, na której zagrają DJ WtymSęk oraz Dj Endless. Na żoliborskiej plaży zagości muzyka boogaloo, funk i soul: będą brzmienia afrofunkowe, latinofunkowe, oldschoolrap czy disco. Z kolei w sobotę 4 lipca cykliczna impreza spod szyldu Mystic Nights, na której zagoszczą światowi artyści: Blessed Love Soundsystem oraz Mystic Bo. Ska, rocksteady, roots, dancehall, soca – to tylko jedne z czarujących gatunków muzycznych, które rozkołyszą plażę na Żoliborzu.

 

Pomost 511 03-05.07

3 lipca w Pomoście to cykl Beatkultura. Na tej edycji imprezy zagoszczą: Dj DTL, Eklektik Selektah, Homer oraz Panda. W setach DJ DTL znajdziemy Funk, Breaks, Mash Up, Trap i Rap. KokaFellaz to nazwa składu klasycznego deejayingu, w który wchodzą Ekletik Selektah, Homer i Panda. Cykl Beatkultura to wyselekcjonowane brzmienia polskich uznanych DJów oraz młodych talentów, a także gości specjalnych z Polski i zagranicy.

4 lipca to sobota z projektem HAPPY SPORTY SUMMER. Pomost 511, Projekt Forma & 4 Better Mood prezentują cykl treningów nastawiony na rozwój rożnych umiejętności tak, aby budować jak największą sprawność. Treningi rozpoczynają się o 10.30, a w samym Pomoście specjalne fit menu dla sportowych zapaleńców.

 

10339383_777382655711557_2324349473525982981_o

 

W tym samym czasie Pomost 511 zaprasza również na Surf Academy, czyli surfing po Wiśle. Akademia Sportów Deskowych oraz wypożyczalnia sprzętu to idealny sposób na nauczenie się windsurfingu bez wyjeżdżania z miasta! W ramach Surf Academy odbywają się szkolenia SUP, spływy i wyjazdy (Modlin, podwarszawskie rzeki: Jeziorka, Wkra, Świder, Bug), wyjazdy nad morze, longboardowy cruising, szkolenia surf i tak dalej. To ciekawa alternatywa dla tych, którzy na ten weekend zostają w Warszawie!

 

Życzymy Wam udanego weekendu! Nie zapominajcie o piciu dużych ilości wody :)

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!