PAŃSKA KULTURKA #44

A imię jej czterdzieści cztery. W tym tygodniu będzie krótka i treściwa. No to jedziemy:

PIĄTEK

kul 1

mat. organizatora

Na pierwszy ogień polecamy w dniu dzisiejszym imprezę urodzinową. 6 jubileusz obchodzi Wydział Sztuki Mediów warszawskiej ASP, a że mieści się on przy ulicy Spokojnej 15, impreza nazywa się NIE USPOKOJĘ SIĘ! . Taka gra słów, czaicie? Że z jednej strony na Spokojnej, ale że oni będą dalej, więcej…coś w ten deseń. W każdym razie na pewno dziś będzie spokojnie nie będzie. Od godziny 18.00 czekają na Was akcje performatywne, warsztaty filmowe, wernisaże, a od 20.00 koncerty superfajnych zespołów, m.in. Pokusy, Crab Invasion, Oliviera Heima, no i jeszcze after party. Do tego grille i alkohole. No i wejście za friko, także nie ma co się zastanawiać.

PS: Jakby ktoś za bardzo zaszalał, to Spokojna jest równoległa do osławionej Kolskiej, wszystko pod ręką. :)

Dla tych, którym mało będzie szaleństw na Spokojnej, mamy też świetną propozycję na ciąg dalszy zabawy nad Wisłą. W Cudzie zagrają Double Trouble i zapowiadają Noc Cudów! Znając ich selekcję, na pewno będzie eklektycznie i euforycznie. Polecamy!

SOBOTA

kul 2

mat. organizatora

W sobotę pierwsza plenerowa edycja naszego ulubionego cyklu imprez. Piosenka Jest Dobra Na Wszystko, jest też oczywiście dobra Nad Wisłą. Jak zwykle przewidziane są indie hiciory,  chamski pop, dramaty, romanse, i rzeka wiśniówki. A to wszystko w Kurorcie, też nad rzeką. Start o 21.00, wejście za darmoszkę – jak to nad Wisłą.

NIEDZIELA

Niedzielne przed- i popołudnie warto spędzić w plenerze – na Polu Mokotowskim odbędzie się III Piknik z okazji Dnia Dogoterapii – będziecie mogli spotkać psy mniejsze i większe, obejrzeć pokazy psich sportów, a także poznać wyjątkowo fajnych podopiecznych schroniska na Paluchu. Polecamy na relaks po sobotnich szaleństwach! A wieczorem…

Zaczęliśmy od sztuki i na sztuce kończymy. Niestety nasze propozycje kulturalnej uczty na niedzielny wieczór pokrywają się czasowo, więc musicie odpowiedzieć sobie na pytanie co wolicie: rzeźbę, czy wideo arty?

kul 4

mat. organizatora

Jeśli to pierwsze, skierujcie swoje kroki do Królikarni. O godzinie 18.00 odbędzie się tam wernisaż wystawy FIGURY RETORYCZNE. WARSZAWSKA RZEŹBA ARCHITEKTONICZNA 1918 – 1970. Na zdjęciach Szymona Rogińskiego będziecie mieli szansę obejrzeć zarówno zachowane przedwojenne detale architektoniczne, jak i monumentalne dzieła epoki socrealizmu. Dodatkowo nieznane lub bardzo rzadko prezentowane rzeźbiarskie modele i archiwalia. Dla wszystkich varavianistów prawdziwa gratka!

kul 3

 

mat. organizatora

Ci, którzy wybrali opcję numer 2, powinni udać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Czeka tam na nich wykład Mike’a Sperlingera Stworzone w ciemności. Wojciech Bruszewski mówi: Eureka!, połączony z promocją książki o tym niezwykłym polskim artyście, jednym z pionierów polskiej sztuki wideo, sztuki dźwięku oraz wykorzystywania w sztuce nowych technologii komputerowych. Wydarzenie zapowiada otwarcie 22 czerwca w MSN archiwów Bruszewskiego.

Udanego weekendu życzy

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!