PAŃSKA KULTURKA #39

Ostatni weekend kwietnia może stanowić nie lada wyzwanie przed nadchodzącą majówką. Jak w każdy weekend, Warszawa kusi swoich mieszkańców, zarówno tych stałych jak i chwilowych, wyborem różnorodnych wydarzeń. Zapraszamy na kolejną edycję Pańskiej Kulturki.

24 kwietnia rusza Warszawski Festiwal Piwa! Zapraszamy więc na Miejski Stadion Legii Warszawa do strefy VIP. Co zazwyczaj robi się na festiwalu piwa, chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, jednak zdradzamy, że będzie można skosztować ok. 1000 przeróżnych piw z ponad 70 browarów. Wejściówki zakupicie na stronie festiwalu. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia. Delektujcie się!

W piątek o godzinie 19.00 zapraszamy do Klubu Komediowego przy pl. Zbawiciela na Bitwę na Dubbingi. Jak można się domyślić, zaproszeni komicy, aktorzy i artyści będą podkładać improwizowane teksty do klipów filmowych na żywo. Dla studentów bilety ulgowe.

O godzinie 20.30 w Klubokawiarni Towarzyskiej odbędzie się z kolei koncert zespołu Taco Hemingwey, a na afterze DJ set Fuzz + Nebaz. Taco Hemingwey zaprasza wraz z beatmakerem Rumakiem na promocję albumu „Trójkąt warszawski”. Rapowe kawałki przedstawiają „do bólu klasyczną historię miłośną opowiedzianą na przestrzeni siedmiu piosenek”. Miejscem całej historii jest oczywiście Warszawa.

Alternatywą dla koncertu w Towarzyskiej może okazać się Parking Bar i słynny na całą Warszawę Wixapol. Tylko dla ludzi o silnych nerwach. Ostrzegamy, że prędkość odtwarzanych dźwięków daleko przekracza możliwości zwykłego, szarego człowieka. Dlatego zacznijcie przygotowywać się już dziś!

Nowa Jerozolima kusi za to legendarną gwiazdą sceny muzyki techno, która zagości w Warszawie już jutro. Robag Whrume (Pampa Records/Kompakt) rozpoczął swoją przygodę z muzyką w latach 80. Razem z Soren Bodnerem był założycielem Wghnomy Borthers. W 2009 roku rozpoczął karierę solową. Wśród reszty line-upu: Leon, Tika Milano i Adam Sadam.

Jednak jeśli chcielibyście posłuchać hitów z YouTuba, radia Eski i tym podobnych to już jutro w Kulturalnej BadBitches zaprezentują WSZYSTKO. Możecie spodziewać się m.in. Rihanny, Mroza czy Iggy Azeali, a także Ace of Base czy Darude. A to WSZYSTKO po koncercie Romantic Boys.

Gdybyście przypadkiem zawędrowali do Poznania – w sobotę rusza Pyrkon. Pyrkon to oczywiście dla fanów fantastyki i science-fiction nic obcego. Festiwal może pochwalić się 11-letnią tradycją. W ramach festiwalu 18 bloków programowych, 10 hal, 1411 godzin programu oraz spotkania z takimi twórcami jak Dmitry Glukhovsky, Ted Chiang czy John Kovalic. Więcej info na stronie wydarzenia.

25 kwietnia po szalonych piątkowych harcach zapraszamy na wyjątkowo wiosenne śniadanie na Żoliborzu, gdzie ruszy i potrwa aż do września Targ Śniadaniowy. To nie tylko dobry pomysł na śniadanie, ale także okazja na zakupy. Zdrowa żywność od lokalnych sprzedawców, warsztaty dla dzieci i dorosłych, przyjemna atmosfera – to nie jedyne plusy Targu.

Sobotni wieczór wypada spędzić w Basenie. Wystąpią Mouse On Mars oras Zamilska. Mouse On Mars chyba nie trzeba przedstawiać – są to jedni ze słynnych weteranów sceny muzyki elektronicznej. Wydali do tej pory aż 10 albumów. Wśród ich dokonań muzycznych można wyróżnić charakterystyczny ambient house czy eksperymenty z gitara akustyczną.

25 i 26 kwietnia w Państwomiasto odbędzie się PREVIEW. Preview to cykl wydarzeń poświęconym zagadnieniom współczesnej fotografii, a przede wszystkim polskim festiwalom. Podczas najróżniejszych spotkań i dyskusji będzie można spotkać m.in. twórców Miesiąca Fotografii, Fotofestiwalu czy Tiffu. Wśród gości m.in. dyrektorzy, kuratorzy i artyści. Będzie o fotografii i wydarzeniach foto od kuchni. Głównym tematem dyskusji będzie oczywiście kondycja polskiej sceny fotograficznej. Pełny opis na stronie wydarzenia.

Co sądzisz? Skomentuj!