PAŃSKA KULTURKA #38

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty! Zapraszamy na kolejną edycję Pańskiej Kulturki.


Red Bull Music Academy

Wczoraj ruszyła kolejna edycja Red Bull Music Weekender, gdzie zagrają m.in. Albo Inaczej, Buraka Som Sistema, Mumdance + Novelist, Nick Hook, Koreless, Electric Wire Hustle, HV/NOON, Catz 'n Dogz, Nosowska czy Evian Christ. Wszyscy ci wykonawcy wystąpią w dniach 17-18 kwietnia w PKiN (Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, Bar Studio, Plac Defilad).

Record Store Day

18 kwietnia odbędzie się Record Store Day, czyli obchody międzynarodowego dnia sklepów płytowych. Tym razem impreza odbędzie się nie na patio przy Side One, lecz na Pl. Defilad jako wydarzenie towarzyszące Red Bull Weekenderowi. Będzie muzyka na żywo, goście i przede wszystkim DUŻO płyt. Wśród labelów: Alkopoligamia, Asfalt Records, BDTA, Lado ABC, Technosoul, S1 Warsaw, Jesień, Side One Recordstore.

A do 19.04 potrwają również urodziny Planu B! W ramach świętowania m.in. koncert Vialka (FR) 17.04, BadBitches vs. Horse Fashion i silent disco 18.04 oraz kolacja WRC feat. Ricos Tacos.


W piątek o godzinie 19.00 w Ney Gallery & Prints odbędzie się spotkanie autorskie Lukasa Vasilikosa. W ramach spotkania odbędą się rozmowy o projekcie „Uncanny”. Vasilikos jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów ulicznych „Vivo”, dlatego też specjalną opiekę nad wystawą sprawuje grupa Polish Street Photographers. Ney Gallery & Prints znajduje się przy ulicy Spokojnej 5.

Blawan / Nowa Jerozolima

Z kolei Nowa Jerozolima zaprasza na występ ulubionego dj’a warszawskiej młodzieży – Blawana. Jest on znany nie tylko z solowych EPek, ale także ze współpracy z Pariah (jako duet KARENN) czy z Surgeonem (jako Trade). Na pewno nie zabraknie potężnej dawki garażowego techno. Zagrają również Violent, Essence b2b Dtekk.

Fala Dźwięku / Białobrzegi

W sobotę 18 kwietnia zapraszamy do Białobrzegów na Falę Dźwięków, gdzie w klimacie lasu będzie można posłuchać przyjemnych dla ucha dźwięków. Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Trzecia Fala” zaprosiła do współpracy m.in. Patryka Zakrockiego, Marcina Olaka, Sól Chodnikową, Piotra Tkacza, Patryka Daszkiewicza czy Natana Kryszkę. Są to przede wszystkim utalentowani muzycy, którzy słyną z improwizacji lub grania na dość nietypowych instrumentach – oscylatory, pozytywki, stare walkmeny. Będą spacery, muzyka i pogaduszki. Polecamy także przeczytać rozmowę o Trzeciej Fali na naszym blogu.

Również w sobotę o godzinie 20.00 w Chmurach odbędzie się koncert i premiera płyty zespołu Stardust Memories. Jako after zagra WRC. Zespół łączy w sobie takie gatunki jak amerykański blues, country, folk czy bluegrass, a także współczesną muzykę alternatywną. Ich granie charakteryzuje również obecność pogłosów, typowych dla muzyki z lat 60. Psychodelia gra tutaj równie znaczącą rolę. Stardust Memories określają swoje granie jako dark country/space folk. Nowy album grupy nosi tytuł „Tension”. Zapraszamy do Chmur!

Wyprzedaż Garażowa / Prochownia Żoliborz

W niedzielę 19 kwietnia zapraszamy do Prochowni Żoliborz na jedyną taką Wyprzedaż Garażową. Udział w Wyprzedaży może wziąć każdy: nie będzie wyznaczonych stanowisk, wbijania patyków czy przydzielania stolików. Jeśli Twoja szafa woła o pomstę do nieba – przyjdź, pozbądź się nieużywanych ciuchów, być może ta zielona sukienka w groszki spodoba się komuś innemu? Można także sprzedawać rękodzieło, nietrafione prezenty czy po prostu rzeczy zagracające nam strych/szafę/garderobę. Jedyną opłatą jest symboliczna cegiełka – 10 PLN.

Również w niedzielę zapraszamy na specjalny spacer śladami kobiet Getta Warszawskiego organizowany przez naszą redakcję Pańskiej Skórki! Z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania w Getce postanowiliśmy uczcić ją spacerem poświęconym powstankom, artystkom i konfidentkom – oraz innym kobietom, które związane były z Warszawskim Gettem. Przewodniczką będzie Kasia Janowska, uczestniczka programu Mi Dor Le Dor, którego celem jest uczenie polsko-żydowskiej historii, pracowniczki Muzeum Historii Żydów Polskich. Serdecznie zapraszamy!

Adoptuj Warszawiaka!

Przypominamy również o akcji Adoptuj Warszawiaka organizowanej przez Schronisko Na Paluchu! W ramach akcji, co miesiąc pieski ze Schroniska będą pojawiać się w charakterystycznych miejscach Warszawy wraz z opiekującymi się nimi wolontariuszami. Jest to dobra okazja, aby zapoznać się z psiakami będącymi podopiecznymi schroniska. Tym razem zapraszamy Was 19.04 o godzinie 11.00 pod Pałac Kultury i Nauki w pobliżu „patelni” przy Metrze Centrum. Daty następnych spotkań na stronie wydarzenia. Zachęcamy także do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez redakcję Pańskiej Skórki – przyjdź i zrób warszawsko-psie zdjęcie! Pokaż jak wygląda Warszawa z psiej perspektywy i wygraj nagrodę-niespodziankę! Na zgłoszenia czekamy do 23.04. Więcej informacji w linku.

Co sądzisz? Skomentuj!