PAŃSKA KULTURKA #37

Po świątecznym obżarstwie, lenistwie i kulturalnej posusze, powróciła wiosna, a wraz z nią nasz subiektywny przewodnik po miejskich aktywnościach. W ten weekend dzieje się naprawdę duuużo, więc mamy nadzieję, że naładowaliście baterie słoneczne i jesteście gotowi do intensywnego maratonu.

 

PIĄTEK

kulturka 1

Mat. organizatora

Zaczynamy oczywiście już dziś. Za dwie godziny, o 19.00, drugi spektakl Mimika FX w reżyserii Martyny Miller w Komuna/Warszawa przy Lubelskiej 30/32. Na premierze reprezentacja Kulturki była wczoraj. Z deklarowanej próby przepracowania pierwszej polskiej opery Krakowiacy i Górale oraz podręcznika gry aktorskiej Wojciecha Bogusławskiego Mimika poprzez wpisanie we współczesną choreografię pole dance przy akompaniamencie muzyki elektronicznej, na tle efektownej scenografii oraz efektów specjalnych twórcy wyszli z tarczą. Całość robi duże wrażenie, a na dodatek spektakl jest darmowy. Polecamy!

kulturak 2

Mat. organizatora

Bardzo się cieszymy, że zeszłoroczny BETON Film Festival doczekał się kolejnej odsłony. I tak, już od wczoraj wszyscy zajawkowicze architektury i urbanistyki mogą uczestniczyć w przeglądzie 26 filmów, zgrupowanych w trzech blokach. Jak informują organizatorzy: „tematem drugiej edycji BFF jest „INNA PRZESTRZEŃ,“ czyli alternatywne wymiary architektury. Tegoroczny program koncentruje się na problemach, takich, jak antropocen – nowa epoka geologiczna, architektura radykalna, nostalgia za przyszłością, czy geografia i klimatyczny wymiar budownictwa. W ramach wydarzenia przeprowadzone zostaną panele eksperckie i wykłady, które dotyczyć będą tak filmów, jak i lokalnych problemów Warszawy.” Festiwal odbywa się w kinie Luna i potrwa do niedzieli.

kul 3

Mat. organizatora

Powraca nie tylko festiwal filmów o architekturze, ale też – i to z przytupem – klub w kamienicy przy Brzozowej 37. BOMBA! elektronicznych brzmień odpalona zostanie dziś o 22.00, a ofiary trzeba będzie zbierać prawdopodobnie jeszcze jutro póżnym rankiem. Wystąpi reprezentacja najlepszych warszawskich djów i promotorów szeroko pojętej sceny basowej: Syntopa, Rootshot, Hrabia, a także gwiazda wieczoru, połowa duetu Syndcfrifters – Lazors!. Bilety: 10/15 pln.

 

SOBOTA

W sobotę czeka nas apogeum wysokiej temperatury w tym tygodniu. Pogoda idealna, by wybrać się na festiwal Warszawa w Kwiatach i Zieleni, który o 15.00 zacznie się w domku fińskim numer 3/12 na Jazdowie, czyli w letniej siedzibie Państwo Miasto. W programie: konkurs zieleni balkonowej, prelekcja o miejskich ogrodach, warsztaty z robienia bomb kwiatowych, możliwość wykonania roślinnych sitodruków na koszulkach, a wieczorem od 18.00 plenerowy dancing z ekipą Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. Pomysł nie tylko na miłe spędzenie dnia, ale też biforek przed kolejnymi miejskimi eskapadami.

kulturka 4

Mat. organizatora

Klub koncertowy Basen ogłosił niedawno z żalem rychłe zamknięcie. Ale póki jeszcze funkcjonuje, warto skorzystać z jego oferty. W sobotę dj set zagra Joshua Eustis ze słynnego duetu Telefon Tel Aviv, który w wyniku śmierci Charlesa Coopera funkcjonuje solo. Występ poprzedzi support wziętego polskiego producenta Hatti Vatti. Start o 22.00.

KUL 4

Mat. organizatora

Dla fanów nieco bardziej energetycznych brzmień i podrygów świetną propozycję ma Miłość. W dwa tygodnie po wydaniu swojej drugiej płyty, w klubie pojawi się z dj setem Mike Green, znany jako Fort Romeau. Ci, którzy pamiętają jego niesamowity, 6-godzinny występ na Off Festivalu na pewno już zakupili bilety. Pozostałych serdecznie do tego zachęcamy, zwłaszcza, że oprócz gwiazdy wieczoru zagrają znakomici rodzimi producenci – wants, The Phantom i Hopekins. Start również o 22.00.

 

NIEDZIELA

kulturka 6

W niedzielę warto ponownie wybrać się do klubu Miłość przy Kredytowej. O 20.00 pierwszy i jedyny koncert w Polsce zagra tam Antwon – jeden z najważniejszych  undergroundowych raperów na Zachodnim Wybrzeżu.

CZWARTEK

kul 5

Mat. organizatora

W czwartek z kolei polecamy ponowną wizytę w Basenie. Zagra tam Mary Komasa, warszawska wokalistka i kompozytorka, która będzie promować swój debiutancki krążek, nagrany wspólnie z producentem Guyem Sternbergiem. „Słychać na nim echa muzyki gospel, bluegrass, klasycznego rocka, New Wave, czy ambitnej muzyki filmowej.” Czeka nas więc ciekawa mieszanka.

 

Udanego weekendu oraz całego tygodnia życzy

Redakcja PS

 

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!