PAŃSKA KULTURKA #37

Ponieważ pogoda zaczęła nas konkretnie rozpieszczać, to może czas porzucić domowe pielesze i wybrać się na imprezę? Oto nasze propozycje!

 

fot. mat. organizatora

27 marca (piątek) zapraszamy do Basenu na koncert zespołu WhoMadeWho! Ich muzyka to połączenie rytmicznego electro-popu i indie, a koncerty to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Ostatnimi czasy współpracowali m.in. z polskim duetem XXANAXX, co zaowocowało wspólną piosenką i koncertami. W Warszawie zagrają bez duetu, ale za to z wielką pompą!

 

mat. organizatora

 

Również w piątek zapraszamy na Torwar, gdzie swój najnowszy materiał zaprezentuje słynna w Polsce grupa Archive. „Restriction” to tytuł ostatniej płyty zespołu. Archive osiągnęli wielki sukces w 2002 roku singlem pt. „Again”, a do innych znanych numerów należy m.in. „Kings Of Speed”, „Fuck U” czy „Collapse Collide”. Charyzmatyczni wokaliści to przede wszystkim Dave Pen i Pollard Berrier oraz wokalistki Maria Q czy Holly Martin.

 

mat. organizatora

 

Na after po koncercie/koncertach zapraszamy do Nowej Jerozolimy, gdzie wystąpi Sigha. Producent z Wielkiej Brytanii jest jedną z najbardziej znaczących postaci na tamtejszej scenie techno. Wydawał m.in. w Blueprint Jamesa Ruskina czy Hot Flush. W 2010 roku postanowił założyć własną wytwórnię „Our Circula Sound”. Jako support zagrają: Piotr Klejment, THIS ISNT oraz Anja Kraft.

 

Jeśli wolicie trochę spokojniejsze rytmy, to zajrzyjcie do baru Studio. W Studiu odbędzie się impreza U Know Me Records, a świętować będą Teielte oraz Jonkpa. Jako support wystąpi Envee oraz Buszkers.

 

 

A już w sobotę rano (28 marca) zapraszamy na śniadanie/obiad/kolację na błonia Stadionu Narodowego! W weekend odbędzie się tam kolejna i pierwsza wiosenna edycja Żarcia Na Kółkach. A to znaczy, że będzie można przebierać, wybierać wśród najlepszych foodtrucków. Wśród głównych bohaterów m.in. Chyży Wół, Los Plackos, BratWursty, Taco Libre, Zapieksownia, Beef”N”Roll, Classic Burger, Fresh Bike czy Tornado Cafe. Pełny spis foodtrucków na stronie wydarzenia. Gorąco zapraszamy! (omnomnomnom)

Na deser zapraszamy na urodziny księgarni kulinarnej Cookoff. Oprócz słodkości, będzie można zakupić książki w promocyjnych cenach.

 

 

Również 28 marca o godzinie 18.00 zapraszamy do Zachęty na spotkanie podczas którego odbędzie się premiera krótkometrażowego filmu pt.: „How Culture Works?. Film jest dziełem Tymka Borowskiego, który powstał we współpracy z Rafałem Dominikiem i Jakubem Maińskim. W filmie wystąpiła Marta Manowska. „How Culture Works” ma być w zamyśle „praktycznym podręcznikiem skutecznego używania kultury” i spróbuje odpowiedzieć na pytania czym w ogóle jest kultura, jakie są jej elementy i czy ma wpływ na naszą codzienność, a także na prędkość życia. Poruszony zostaje także temat wielokulturowości. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na powyższe pytania, nie może Was tam zabraknąć!

 

 

W Palladium zagrają w sobotę FISZ EMADE TWORZYWO SZTUCZNE. Bracia Waglewscy będą promować swój ostatni album pt.: „Mamut”, który odniósł wielki sukces na alternatywnej scenie muzycznej. Do współpracy przy płycie muzycy zaprosili m.in. Kasię Nosowską czy Justynę Święs z The Dumplings. Single „PYŁ” i „ŚLADY” spotkały się z dobrym odbiorem i przez ponad 6 tygodni utrzymywały się na pierwszym miejscu listy radiowej Trójki. Polecamy!

 

 

Po wizycie w Zachęcie zapraszamy do Eufemii, w której zagości Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. Ekipa Piosenki jak zwykle uraczy gości najlepszym setem hitów: starych i nowych, znanych i lubianych. Nie zabraknie dobrej zabawy i dobrego humoru! Wpadnijcie na piwko, ewentualnie trzy.

 

 

31 marca (wtorek) zapraszamy do Leica Gallery na spotkanie z cyklu Slideshow, czyli pokaz slajdów, podczas którego galeria będzie prezentować inspirujące projekty fotograficzne. We wtorek zaprezentowane będą prace m.in. Cesare Bedogne, Amy Touchette, Piotra Cieśli, Moniki Strzeleckiej oraz Pawła Figurskiego. Spotkanie rozpocznie się o 18 na Mysiej 3.

 

Oczywiście życzymy Wam także wesołych świąt Wielkiej Nocy i mokrego Śmingusa-Dyngusa :)

Do zobaczenia za dwa tygodnie!

 

Co sądzisz? Skomentuj!