PAŃSKA KULTURKA #34

Wiosna coraz bliżej, coraz chętniej więc wychodzimy z domu, coraz bardziej też w związku z tym będzie się przydawać nasz subiektywny przegląd wydarzeń kulturalnych. No to hop, bo już późno!

kul 1

mat.organizatora

Chyba każdy z nas udawał kiedyś perkusję za pomocą własnej paszczy. Niektórzy są w tym całkiem dobrzy i wtedy nazywa się to beatbox. Otóż taki całkiem dobry koleś z Czech, Tiny Beat, dziś o 19.00 i jutro od 16.30 poprowadzi warsztaty  z tego, w czym jest czempionem swojego kraju. Zajęcia odbędą się w Centrum Kultur Świata przy Skaryszewskiej 15, a szczegółowe informacje znajdziecie tu. Serdecznie polecamy, bo beatboxing to świetna zabawa!

 

kul 2

mat.organizatora

A teraz dla odmiany wydarzenie, gdzie w ogóle nie używa się głosu. Kiedy ostatnio ktoś z Was był na prawdziwej pantomimie? No właśnie. No to teraz jest okazja, bo dziś i jutro na Scenie Przodownik Teatru Dramatycznego odbędą się spektakle pantomimiczne, oparte na słynnym „Pachnidle” Suskinda. „Agua de Lagrimas” w reżyserii Lionela Menarda wystartują o 19.

Skoro już przy spektaklach jesteśmy, to jutro i pojutrze w Komunie Warszawa przy Lubelskiej 30/32 grają „Pigmaliona” w ramach festiwalu „My, mieszczanie”, w reżyserii Wojtka Ziemilskiego.

 

kul 3

A teraz już przechodzimy do creme de la creme piąteczku, czyli imprez. Co prawda Dzień Kobiet dopiero w niedzielę, ale najfajniejsza biba z tej okazji jest w piątek. Dziś w GramOFF/ONie przy Chłodnej nie dość, że za deckami staną same laski, to jeszcze każda przedstawicielka płci pięknej może liczyć na upominki i niespodzianki. Basowy Dzień Kobiet startuje o 22.

 

kul4

mat. organizatora

Sobotę polecamy zacząć od wernisażu wystawy Zuzanny Gąsiorowskiej, który odbędzie się w Turbo Galerii przy Krakowskim Przedmieściu o 19.00. Panna Gąsiorowska przedstawi fotograficzny zapis swojej podróży na Antypody, gdzie spędziła trzy pierwsze lata życia.

kul 5

mat. organizatora

Po takim kulturalnym biforku najlepiej skierować swoje kroki do Kulturalnej, gdzie w ramach cyklu debat i imprez World Wide Warsaw, wystąpią prawdziwe gwiazdy alternatywnej muzyki klubowej. Mount Kimbie i Onra, którego rewelacyjny występ na Placu Zabaw do dziś wspominamy z rozrzewnieniem, wystąpią w towarzystwie polskich djów i promotorów – Eltrona Johna, Najara, Rafała Grobla i Jedynaka. Start o 22.30, tylko bilety drogie kurczę.

 

Wyjątkowo w wydarzenia kulturalne obrodziła nam niedziela.

kul 6

mat. organizatora

Już od godziny 15.00 w Klubokawiarni Kicia Kocia, która już przez samą nazwę i usytuowanie na Grochowie, oddaje hołd wielkiemu polskiemu poecie, odbędzie się mini-festiwal ku jego czci, MIRON-OFF. W programie m.in. premierowe czytanie niepublikowanych utworów Białoszewskiego, debata o nadaniu ulicy jego imienia oraz projekcja filmu o poecie.

Jeśli ktoś woli poezję w praktyce, powinien koniecznie wpaść o 19.00 do knajpy Warszawa-Berlin-Express, gdzie odbędzie się Drugi Slam w Warszawie, organizowany przez kolektyw bywalców tego lokalu. Występujący wejdą za darmo, a anstępnie będą mieć 3 minuty, by przekonać do siebie publiczność. Znamy organizatorów, więc zaręczamy, że nudno nie będzie.

kul 7

 

mat. organizatora

Niezmiennie polecamy Hofesinkę, która co tydzień, w niedzielę o 19.00, gra impro w Klubie Komediowym przy placu Zbawiciela. Nie znamy lepszego sposobu na wyluzowanie się przed poniedziałkiem i jednocześnie pobudzenie szrych komórek po ciężkim weekendzie. Z okazji przypadającego święta, Hofesinkowcy zagrają program „Pończochy i goździki”.

kul 8

Jakby ktoś chciał spędzić niedzielę bardziej muzycznie, to w barze Studio punktualnie o 18.00 koncert z okazji premiery płyty bardzo fajnej warszawskiej kapeli Test Prints. Jeśli jeszcze ich nie słyszeliście, to wybierzcie się koniecznie, jeśli słyszeliście, to pewnie i tak tam idziecie.

 

Na koniec jeszcze taka ciekawostka. Red Bull znany jest z organizacji różnych nietypowych iwentów. No ale tego to się nie spodziewaliśmy. We wtorek o godzinie 11.00 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej odbędą się zawody w puszczaniu papierowych samolocików. Serio.

 

Udanego weekendu życzy

Redakcja PS

 

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!