PAŃSKA KULTURKA #31

kulturka_6lut_panskaskorka

Dziś Kulturka wjeżdża z opóźnieniem, ale większość wydarzeń, które polecamy odbywa się jutro, więc na pewno zdążycie wybrać coś ciekawego dla siebie.

 

PIĄTEK

kulturka 1

mat.organizatora

Przedwczoraj ruszył festiwal filmów jednego z pionierów efektów specjalnych, czarodzieja animacji, twórcy, którego dziełami inspirowali się m.in. Jan Svenkmajer, Terry Gilliam czy Tim Burton. Mowa o Karelu Zemanie, jednym z nasłynniejszych czeskich reżyserów. Przegląd jego dorobku potrwa w kinie Iluzjon do niedzieli, a oprócz filmów organizatorzy – Filmoteka Narodowa i Czeskie Centrum w Warszawie – zapraszają na wystawę multimedialną oraz na warsztaty teatru cienia dla dzieci w wieku 7-15 lat, które w niedzielę od godziny 11.30 poprowadzi Veronika Svobodová.

 

kulturka 2

mat. organizatora

Na frasunek dobry trunek. Ale nie tylko. Dziś wieczorem o godzinie 20.00 w lokalu Dwa Osiem oprócz napojów wyskokowych możecie zaaplikować sobie porcję dobrej muzyki na żywo. Na imprezie Frasunek wystąpi znakomite trio free-jazzowe Pokusa oraz nie mniej znakomity noise-rockowy kwartet Złota Jesień. Po koncertach na after z różnymi dziwnymi dźwiękami zapraszają Robek, Marek Nalikowski i Justice Beaver. Bilety 10 zł.

 

Jeśli macie ochotę na nieco bardziej klasyczne brzmienia, polecamy koncert zespołu o jakże swojskiej nazwie Menele, który odbędzie się o godzinie 21.00 w knajpie o jakże swojskiej nazwie Tawerna. Nie martwcie się, sesja nie rzuciła nam się na mózgi aż tak, by polecać Wam szanty. Kapela Menele ma w repertuarze warszawskie szlagiery, będzie więc rzadka okazja potańczyć do utworów Grzesiuka! Wknajka za dyszkie.

 

SOBOTA

Jak już wspomnieliśmy, w sobotę dzieje się. Naprawdę. Dużo. No to hop!

Jeśli macie luzem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, jest okazja żeby uzupełnić braki książkowe i garderobiane. Równocześnie o 12.00 startują bowiem dwie wyprzedaże:

kulturka 3

mat. organizatora 

Księgarnia artystyczna Bookoff w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, kulinarno – dla-dziecięcy Cookoff przy Żelaznej 91 i Księgarnia Fotograficzna przy Ogrodowej 7 obniżają ceny nawet do 75%! Kolejne promocje pojawiać się będą w każdą sobotę lutego.

 

kulturka 4

mat. organizatora

Tymczasem showroom Pałac przy Nowogrodzkiej 25 zamienia się na dwa dni w butik otwarty dla wszystkich. Będzie okazja ustrzelić nie tylko najnowsze kolekcje najciekawszych rodzimych projektantów, jak Ada Sokół, Dirty Deer czy Maldoror, ale też unikaty, sample, ubrania vintage oraz publikacje o modzie i fotografii.

 

kulturka 5

mat. organizatora

Obłowieni w nowe wypasione kreacje, wieczorem możecie zabłysnąć na balu, bądź co bądź karnawał trwa! Na bal pod hasłem Film o miłości zapraszają od 22.00 do Baru Studio magazyn Zwykłe Życie i kolektyw djski Piosenka Jest Dobra Na Wszystko. Polecamy pojawić się w miarę wcześnie, bo prawie 900 zapisanych osób może spowodować zatory przy wejściu.

 

kulturka 6

mat. organizatora

Nowootwarta Miłość przy Kredytowej 9 będzie z kolei świętować rocznicę urodzin jednego z najciekawszych i najbardziej płodnych producentów hip-hopowych w histroii – Jamesa Yancey’a, znanego jako J Dilla.  Bogatą dyskografię artysty zaprezentują świetni dje – m.in. Burn Reynolds, Sonar Soul, Ment XXL.

 

kulturka 7

mat. organizatora 

Dla miłośników snu gratka w galerii Leto w Soho Factory przy Mińskiej 25. O godzinie 19.00 startuje wernisaż Małgorzaty Goliszewskiejszczecińskiej artystki, która zaprezentuje zapis odgłosów, które wydaje w objęciach Morfeusza. Może być to o tyle ciekawe, że ponoć nie tylko chrapie, ale też gada przez sen i śpiewa piosenki. Emitowane przez nią dźwięki zostały zresztą zapisane na taśmie nakładem wytwóni Super, a kasetę będzie można nabyć w galerii. Oprócz sennych piosenek Goliszewskiej, z piosenkami na jawie wystąpią Smutne Kobiety i Mikołaj Tkacz. Na after party zaprasza Dwa Osiem.

 

P.S.:Światło!

W sobotę o 19.00 knajpa z ziemniakami przy ulicy Śniadeckich, Groole, odpala nowy neon przy Placu Konstytucji. Nowych, ładnych neonów pojawia się w Warszawie,a skrobia jest pożywna, więc propsujemy. :)

Z kolei 10 lutego ostatnia okazja, by obejrzeć zimową iluminację w Łazienkach Królewskich. 

 

Przyjemnego weekendu w Stolicy życzy

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!