PAŃSKA KULTURKA #26

kulturka_panskaskorka_19grudnia
Święta już za chwilę, ale ci, którzy zostają w stolicy nie będą się nudzić. Ruszamy ze świeżą przedświąteczną kulturką.

 

fot. Nicolas Grospierre /źródło: materiały organizatora

Na początek zaprosimy Was na wernisaż wystawy w Zachęcie (19 grudnia, piątek). “Adoracja słodyczy” to zainspirowana twórczością i niezrealizowaną nigdy przedtem idea wystawy Krystiany Robb-Narbutt. Artystka była rysowniczką, malarką, autorką instalacji oraz tzw. ulotnych obiektów. Niecodzienne podejście Robb-Narbutt do sztuki objawiało się tym, że wykorzystywała w celach artystycznych m.in. pudełka od zapałek czy opłatki wigilijne. Najbardziej interesowały ją rzeczy nietrwałe, podatne na łatwe zniszczenie. Tematem przewodnim prac artystki po 2000 roku były słodycze. Wystawa jest zbiorem prac polskich artystów, których prace oscylują wokół pojęć kojarzonych ze słodyczą.

fot. materiały organizatora

Kolejnym punktem ostatniego weekendu przed świętami będzie Hydrozagadka, która zaprasza na Rodzinne Święta (19 grudnia). Będzie to siódma i zarazem ostatnia edycja wydarzenia. Co roku w Hydrozagadce grają przed publicznością lokalne zespoły – będzie można zobaczyć osiem 20-minutowych koncertów. Zagrają m.in. Totemy, Michał Pydo, Evvolves czy The Spouds. Imprezama charakter charytatywny – dochód zostanie przekazany na leczenie czteroletniej Iwany. Pełny skład oraz timetable na stronie wydarzenia.

fot. materiały organizatora

Również w piątek kolejna charytatywna impreza. W Czarnym Rynku odbędzie się premiera płyty “Czucie Głębokie”, a dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Bartka MesBrutah Dzienkiewicza, warszawskiego DJ’a, muzyka i producenta. Płyta składa się z 12 kawałków, które powstały specjalnie na tę okazję. Znajdziemy na niej zarówno deep house, minimal, dub oraz inne klubowe brzmienia. Poza premierą płyty zagrają znani warszawscy DJ’e.

Z kolei w 1500m2 (drzwi tuż obok Czarnego Rynku) odbędzie się jedna z ostatnich imprez w starej lokalizacji. Główną gwiazdą będzie Joris Voorn. Poza headlinerem w mniejszych salach będzie można posłuchać lokalnych DJ’ów, takich jak Buszkers, Sovinsky czy Pitti Schmitti.

fot. materiały organizatora

W Dwa Osiem, nowej miejscówce na Pradze, zagrają Ptaki (The Very Polish Cut-Outs). To rewelacyjny duet, który znany jest z odświeżania starych kawałków polskiej sceny muzycznej w zupełnie nowoczesnym, niebanalnym stylu.

aut. Dawid Ryski / źródło: mat. organizatora

Jeśli natomiast nadal nie macie prezentów dla bliskich, a chcecie kupić coś oryginalnego, to koniecznie wybierzcie się na kolejną edycję, tym razem świąteczną, targów Mustache: Yard Sale, które odbędą się w PKiN. Oczywiście będzie dział muzyki, mody, designu czy literatury. Oprócz tego będzie także strefa jedzenia czy strefa beauty. Znajdziecie tam ok. 400 marek. W późnych godzinach wieczornych przewidziane jest afterparty.

20 grudnia (sobota) zapraszamy do Eufemii na imprezę z cyklu Nikt nie będzie poprawiał nam miksera party vol. 2. Zagra połowa składu Piosenka Jest Dobra na Wszystko. Jak sama nazwa wskazuje – będą same dobre piosenki. (Tylko nie ważcie się kombinować przy mikserze!). Jeśli macie ochotę na przedświąteczne pląsy do najlepszych hitów w bardzo przytulnym miejscu,to nie może Was tam zabraknąć. Satysfakcja gwarantowana!

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!