PAŃSKA KULTURKA #18

Nie wiemy, czy to my źle szukamy, czy nikt nas nie zaprasza na fajne imprezy, czy też może animatorzy weekendowych atrakcji stolicy założyli, że nie ma co konkurować z Audioriver w Płocku – tak czy owak wygląda na to, że w ten weekend w Warszawie nie dzieje się za wiele. Co nie znaczy, że nie dzieje się nic, na szczęście.

 

Komu niestraszne deszcze, może wybrać się oczywiście na tańce do miejscówek plenerowych, których w tym roku jest więcej niż kiedykolwiek (ciekawe notabene, czy już podaż nie przebiła popytu ;). I tak np. dzisiaj polecamy przegląd gitarowych brzmień pod niezawodnym kierownictwem AM Radio na imprezie z cyklu Jak Kiedyś. Przestery popłyną z głośników od 22 na poniosą się echem po Placu Zabaw przy Agrykoli. Z kolei nasz ulubiony kolektyw djski Piosenka Jest Dobra Na Wszystko będzie dziś puszczał piosenki w Hockach Klockach, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej.

 

Pozostając w temacie „klabingu”, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat korzeni tego zjawiska i wybrać się w sobotę o 20.00 do KinoLabu na film „The Sound Of Belgium”. Ekipa Brutażu zaprasza nie tylko na film o początkach sceny muzyki tanecznej w Belgii, ale też następującą po nim, również na Placu Zabaw, imprezę pod enigmatycznym tyutłem Światło #5.

 

Dla równowagi jeszcze jedna godna polecenia impreza w Hockach Klockach. We wtorek, 29 lipca, w tym lokalu „będzie beng”. A właściwie BANG, czyli cykliczna impreza, organizowana od lat przez warszawskiego dja i lidera zespołu Out Of Tune – Eryka Sarniaka i jego brata, Filipa. Tym razem zaprosili oni do Warszawy bruklyński projekt DUST, znany z niesamowicie barwnych i szalonych koncertów. Marka BANG wielokrotnie udowadniała, że zasługuje na miano jednej z najlepszych imprez cyklicznych, prezentujących ciekawych współczesnych artystów sceny elektronicznej, więc i tym razem na pewno będzie dobrze. W pańskoskórkowym zestawieniu na ten weekend Plac Zabaw vs Hocki Klocki 2:2.

 

O ile w redakcji sympatie futbolowe wobec stołecznych drużyn są podzielone lub ich nie ma, o tyle bardzo wszyscy wspieramy i propsujemy imprezę, która odbędzie się w sobotę i niedzielę na stadionie Legii. Mowa o Małym Mundialuczyli Mistrzostwach Świata dzieci z domów dziecka.

W II Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej weźmie udział 28 zespołów z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata. O tytuł Mistrza Świata zawalczy 18 drużyn z Europy, 5 z Afryki, 4 z Azji oraz 1 z Ameryki Południowej. Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu Mistrza Świata.”

W sobotę i niedzielę wszyscy trzymamy kciuki za młodych polskich piłkarzy!

 

Na koniec jeszcze przypominajka o dwóch wystawach, które warto zobaczyć, a które kończą się w najbliższym tygodniu.

30 lipca ostatnia okazja, żeby zajrzeć do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta na ekspozycję „Sztuka i Naród” , przypominającą redaktorów konspiracyjnego pisma, wydawanego w latach 1942-1944. Niestety część z wybitnych twórców, współtworzących periodyk zginęła w Powstaniu. Ocalał za to jeden jedyny egzemplarz ostatniego, szesnastego numeru czasopisma, prezentowany na wystawie obok innych pamiątek, przekazanych przez rodziny zaangażowanych w redakcję pisma poetów, pisarzy i publicystów.

 

31 lipca to z kolei dzień zamknięcia wystawy zdjęć Wojciecha Zamecznika, słynnego polskiego artysty sztuk wizualnych. Tytuł ekspozycji to „Warszawa nieoczywista” i takie też są prezentowane na niej fotografie, dokumentujące mury kamienic, uliczne plakaty, przypadkowych ludzi i sytuacje, a jednocześnie doskonale oddające atmosferę stolicy lat 60-tych. Zdjęcia możecie zobaczyć w lokalu Fundacji Archeologia Fotografii przy ulicy Andersa 13.

 

Życzymy Wam przyjemnego weekendu,

Redakcja PS

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!