PAŃSKA KULTURKA 17/2014

Ostatnie upały tak nas zmęczyły, że w tym tygodniu „Kulturka” wjeżdża na ostatnią chwilę. Niemniej znaleźliśmy dla Was jak zwykle garść wydarzeń, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu weekendowych aktywności w stolicy.

Dziś o 20.30 w Klubokawiarni Towarzyska przy ul. Zwycięzców 49 odbędzie się Stand-Upowy Open Mic, zorganizowany przez ekipę Bękarty Stand-Upu. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozbawianiu publiki – wystąpią zarówno debiutanci, jak i weterani sceny. Gdy już pozrywacie wszystkie boki od śmiechu, możecie zostać w klubokawiarni na after party.

Bardzo ciekawie zapowiada się czwarty już weekend na Zielonym Jazdowie. W programie m.in. warsztaty kaligraficzne i hafciarskie, teatralne zabawy dla dzieci, koncert, dj set oraz debata o tajemniczych „hakerspejsach”. Start…no dobra, zaczęło się dziś o 17.30, ale jak się pospieszycie, to zdążycie wziąć udział w debacie o 19. :) Jutro Zielony Jazdów otwiera swe podwoje od 11.

Dziś i jutro o godzinie 21.00 ostatnie spektakle w ramach Festiwalu Mozartowskiego – corocznego flagowego wydarzenia Warszawskiej Opery Kameralnej. Finał zapowiada się naprawdę wyjątkowo – organizatorzy poszli za ciosem i tak jak w ubiegłym roku, dwie ostatnie inscenizacje zostaną wystawione przez Pałacem w Wilanowie. Tym razem w czarującym anturażu rezydencji króla Jana będziecie mogli obejrzeć premierowo „Czarodziejski Flet” w reżyserii Jerzego Lacha – dyrektora Opery. Czeka Was zapierające dech w piersiach widowisko świtło-dźwięk z multimedialnym mappingiem na fasadzie pałacu, przed którym stanęły trzy sceny i wielki basen. Byliśmy w zeszłym roku na tak podrasowanej wersji Don Giovanniego, polecamy gorąco!

W niedzielę polecamy piknik miejski na placu Konstytucji z okazji 62. Urodzin MDMu. „Przygoda na MDM-ie 2014” zacznie się o godzinie 11, a programie cała masa atrakcji: gra miejska, warsztaty, wystawy, kiermasze, spacery i wycieczki, potańcówka oraz koncert. W tym roku organizatorzy tego klawego wydarzenia nie otrzymali dotacji od ratusza, więc jeśli chcielibyście wesprzeć ich działania, możecie wpłacić cegiełkę pod tym adresem:  http://wspieramkulture.pl/projekt/689-Przygoda-na-MDM-ie-2014.

Dla wszystkich moli książkowych gratka w Stacji MuranówKsiążkowa niedziela na Andersa 13  startuje w niedzielę w samo południe. Będzie można posłuchać izraelskiej muzyki, wypić kawę i wziąć za darmo(!) hebrajską, polską i angielską literaturę. Warto więc chyba pojawić się tam jak najwcześniej. :)

Na koniec weekendu proponujemy zbawienne/zgubne w skutkach- w zależności od przekonań – ćwiczenie jogi na trawie przy ul.Agrykola, na które zaprasza nasza redakcyjna koleżanka, Panna Meluzyna. Zbiórka o 17.00 przy Placu Zabaw.

AAAAAAAaaaaaaa i jeszcze jedno: zachęcamy do wsparcia akcji „NEONY MURANOWA”, której patronujemy, a której głównym celem w tym roku była renowacja neonu „GalSkór” z 1959 roku. Uroczyste zapalenie neonu odbędzie się już jutro o godzinie 21.00. Zbiórka na pokrycie kosztów przedsięwzięcia, zorganizowanego przez lokal Państwomiasto i grupę M20 potrwa natomiast do 9 sierpnia. Wpłat można dokonywać tutaj.

Klawego końca tygodnia życzy Redakcja PS!

Co sądzisz? Skomentuj!