PAŃSKA KULTURKA #105

Święta tuż, tuż… Jeśli spakowaliście już wszystkie prezenty, a bigosy, pierogi i inne barszczyki gotowe, i mimo to, chcielibyście spędzić ostatni przedświąteczny piątek ze znajomymi – mamy dla Was kilka propozycji.

PIĄTEK 23.12

Rzutem na taśmę można zakupić prezenty jeszcze dziś podczas Kiermaszu na Ostatnią Chwilę w Ceramika Bańka & Przepiórka. Na kiermaszu będzie można zakupić szeroki wachlarz ceramicznych drobiazgów z pierwszego wypału w tej nowo otwartej pracowni. Będzie również autorska biżuteria, a także ozdoby choinkowe oraz szeroki wybór mis i naczyń ceramicznych. Zapraszamy!

O godzinie 20. wyjątkowa edycja Klancyku. Gościem specjalnym spektaklu o języku polskim będzie nie kto inny jak prof. Jerzy Bralczyk! Jak piszą sami organizatorzy, dowiemy się „Dlaczego i jak krzywdzimy go codziennie w kolejkach sklepowych, autobusach i korporacjach.” Teatr Improwizowany Klancyk już od 10 lat gości na deskach warszawskich miejscówek, a ich występy zawsze okraszone są wielką niewiadomą, niespodzianką, a przede wszystkim ogromną dawką dobrego humoru!

Również Bibenda serwuje dzisiaj Niezobowiązującego Śledzia. Nie obejdzie się bez smacznych zakąsek, przekąsek oraz trunków. Jak sama nazwa wskazuje, można spodziewać się śledzia, przygotowanego na tysiące różnych sposobów!

Wieczorem zapraszamy na Karową 31 na Śledzika z Porządnymi Dziewczynami. Porządne Dziewczyny to przede wszystkim kolektyw dj’ski znany z Radia Zet Chilli, a w skład którego wchodzą Ptaku, Kviatov, BRTK oraz Dyger. Grają chillwave, elektronikę, house i nu disco, i tak też ma być na Karowej. Bierzcie dziewczyny, chłopaków i przyjaciół na porządną imprezę!

PONIEDZIAŁEK 26.12

A gdy zmęczycie się rodzinną posiadówą (czego nie życzymy, ale zawsze warto odetchnąć!), zapraszamy na kolejną edycję Pasterki z Warsaw City Rockers do Pogłosu przy Burakowskiej 12. Będzie rodzinnie, domowo – na city rockersowy sposób! Posłuchacie dobrej muzyki, odetchniecie, a przede wszystkim to dobra okazja, aby poświętować w przyjaznym gronie. „Pogadajmy o pokoju na świecie, o puszczy, zaplanujmy rewolucje.

A skoro mowa o pokoju… Wiecie, że do 28 grudnia otwarty jest KORYTARZ HUMANITARNY DLA ALEPPO? Chodzi przede wszystkim o to, aby wszelkimi możliwymi kanałami zaalarmować władze i instytucje o konieczności niesienia pomocy dla Aleppo, mieście w wyniszczonej wojną Syrii. Jak zgłosić swój apel? Więcej na stronie wydarzenia!

 

SPOKOJNYCH, ALE PRZEDE WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZY EKIPA PAŃSKIEJ KULTURKI.

Co sądzisz? Skomentuj!