PAŃSKA KULTURKA #103

Zapraszamy na kolejną odslonę Pańskiej Kulturki! W tym tygodniu, mimo padającego śniegu, zachęcamy jak zwykle do wielu ciekawych, miejskich aktywności!

PIĄTEK 2. GRUDNIA

Już od wczoraj w Państwowym Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę fotograficzną Imagink Korea – Poza Ludźmi, Krainą i Czasem. Zbiór fotografii to opowieść o złożoności Korei, jej przeszłości, teraźniejszości i wizjach przyszłości. Są to nie tylko dokumenty, ale także artystyczne wizje duchowego domu Koreańczyków. Zwiedzający będą mieli okazję zastanowić się nad kontrastami między zindustrializowanym Seulem, a tradycyjnym koreańskim krajobrazem wsi.

Z kolei w ADA Puławska odbędzie się koncert, na którym wystąpią The Sweet Release Of Death, Evvolves, The Lumes oraz Spirits Of The Air. Będzie to polsko-holenderska dawka takich gatunków jak noise rock, shoegaze, post-punk, dream-trash, punk rock. Organizatorzy proszą o punktualność, od 22 cisza nocna!

Pogłosie swoje szóste urodziny będzie świętować rock’n’rollowo punkowe the Stubs, zespół jedyny w swoim rodzaju! Towarzyszyć im będzie grupa After Laughter.  Gwiazda wieczoru w swojej dyskografii ma już trzy albumy: „The Stubs”, „Second Suicide” oraz „Social Death By Rock ‚N’ Roll”. Z kolei After Laughter to dawka hardkorowego punka. Tu z kolei impreza zaczyna się o 22, więc warto zamówić taryfę między Puławską a Pogłosem! :)

Również po 22 warto zajrzeć do Miłości. Podczas otwarcia Ogrodu Zimowego na Patio zagra Jam City, przedstawiciel sceny UK, a dokładnie wytwórni Night Slugs. Jednak nie będzie to typowy dj’ski występ, Jam City zagra live, przy akompaniamencie gitary elektrycznej! W ramach supportu zagrają m.in. Mustnotsleep, wants, Warsaw Calling, Boryn, Negativ, Krupa.

SOBOTA 3. GRUDNIA

Państwowe Muzeum Etnograficzne zaprasza na pierwszą edycję festiwalu Niech żyje komiks! Jest to wydarzenie idealne nie tylko dla twórców czy miłośników komiksów, ale także dla amatorów, którzy dopiero wdrażają się w świat rysowanych historii. Będą to nie tylko targi, panele dyskusyjne czy spotkania z twórcami, lecz także pokazy filmowe i warsztaty. Za organizację eventu odpowiada magazyn Zwykłe Życie. Start w sobotę o 12.00!

Na wieczór zapraszamy do Mózgu Powszechnego na Micro Machines #2Zagra dype crew w składzie MKO, Qbs oraz Karol Nowak. Nie zabraknie gości: ekipa Move Move ( Ola Teks oraz Cyryl), a także 600sto900. Jest to nowa seria gigów, które skupiać będą się na tej stronie muzyki elektronicznej, którą można określić mianem micro/minimal.

NIEDZIELA 4. GRUDNIA

Z kolei już w niedzielę odbędą się Targi Plakatu 2016 Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, które odbędą się pod patronatem Andrzeja Pąkowskiego. Wstęp darmowy. Jest to nie lada gratka dla miłośników plakatów, plakacistów, kolekcjonerów, autorów grafik i ilustracji! Wśród atrakcji m.in. przegląd portfolio, sesje mentorskie, showroom innowacji, a przede wszystkim 4 piętra najlepszych plakatów i prac!

CZWARTEK 8. GRUDNIA

MCK Nowy Teatr zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Inne wizje. Kino sci-fi poza Hollywoodem. Tym razem odbędzie się seans filmu Mamoru Oshiiego, który jako jeden z nielicznych filmów rysunkowych pojawił się na festiwalu w Cannes. Surrealistyczna wizja wpleciona w świat anime, czyli klasyka gatunku. Jednak tytuł prezentowanego dzieła poznacie dopiero w Nowym Teatrze! Spotkanie i prelekcję poprowadzi dr Paweł Frelik, specjalista w dziedzinie kina i science-fiction.

To już wszystko! Życzymy Wam miłego weekendu i całego tygodnia!
Ekipa Pańskiej Kulturki

Co sądzisz? Skomentuj!