PAŃSKA KULTURKA #101

Drodzy czytelnicy! To już sto pierwsza Kulturka! Tym razem popłynęliśmy weekendowo i wybraliśmy dla Was najciekawsze imprezy na nadchodzące dni. A w związku z kolejnym okrągłym jubileuszem przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs. Więcej info w poście! :)

PIĄTEK, 18 LISTOPADA

Na początek weekendu macie niecodzienną okazję, aby wesprzeć Noise for Refugees oraz inicjatywę Fresh Response, która pomaga uchodźcom przebywającym w obozach na serbsko-węgierskiej granicy. Tym razem możecie wykonać sobie oryginalny tatuaż spod igły najlepszych tatuażystów z Warszawy i Lublina. Podczas Ink for Refugees, czyli: zrób tatuaż dla sprawy., organizowanego wraz z klubem Pogłos, będziecie mogli zakupić także plakaty i grafiki.

Z kolei Bookoff zaprasza na Spotkanie z Gerhardem Steidlem – premiera filmów Roberta Franka. Frank to słynny amerykański fotograf, którego album „The Americans” z lat 50. podbił nie tylko świat fotografii i publishingu, ale także wykreował nowe spojrzenie na społeczeństwo USA. Aparat porzucił na rzecz kamery filmowej i już w 59 r. powstała filmowa opowieść o środowisku beatników, pt. „Pull My Daisy”. Podczas wydarzenia Gerhard Steidl opowie o współpracy z Frankiem oraz o jego filmografii.

Już w piątek po raz kolejny już w Hydrozagadce wystąpi legendarna norweska formacja Kvelertak. Ci pełni wigoru i tatuaży Norwegowie, regularnie promują swoją rockową twórczość nad Wisłą. Tym razem zespół będzie promował swój ostatni album „Nattesferd”, którego premiera odbyła się 13 maja tego roku. Będzie mocno i rock’n’rollowo!

Po koncercie zapraszamy na after Domino Dancing! Wejście dla koncertowiczów free!

A wieczorem kolejna odsłona Noise For Refugees: #3: Rumianek/Guiding Lights/The Saturday Tea. Po wykonaniu dziarek w słusznym celu zapraszamy do Chmur na Pradze. Będą koncerty, książki, płyty oraz licytacja prac rodzimych grafików i fotografów. Wystąpią Rumianek, Guiding Lights oraz The Saturday Tea. Start o 20.

Już dzisiaj odbędzie się również Mansion House #1: Fort Romeau. W związku z tym wydarzeniem mamy dla Was małą niespodziankę na końcu posta! Fort Romeau poraz kolejny odwiedza Warszawę! Tym razem wystąpi w ramach nowego cyklu „Mansion House”, czyli warszawskiej odsłony balu maskowego w Niebie. Zagrają również SLG oraz wants.

Z kolei na Smolnej świętowanie 25-lecia waznej berlińskiej instytucji: Tresor 25 Years. Na pierwszej scenie zagrają goście z Tresor: Zadig & Mischa. Towarzyszyć im bedą MKO, rraph, Thoria oraz Essence. Drugą scenę zasili Miód. Są tylko trzy zasady: no photo policy, no pre-sale oraz doorman. Zapraszamy!

SOBOTA, 19 LISTOPADA

Z kolei w sobotę kolejna edycja Move Mózg #16. Będzie odlotowo i kosmicznie. Wystąpi dj i producent, związany z kultowym, londyńskim vinyl storem Phonica Records, Oli_N. Poza gościem z UK zagrają Qbs z Dype, Ola Teks i Cyryl (Move Move), a także Super Kwiaty. Oczywiście kosmiczny odlot jedynie w Mózgu!

ŚRODA, 23 LISTOPADA

Z kolei już w środę, jedyny taki Wieczór autorski: Tadeusz Rolke. Moja namiętność w Leica Gallery. Pana Rolke chyba nie trzeba nikomu przedstawiać: ikona Polskiej i warszawskiej fotografii, znany nie tylko ze swoich zdjęć reportażowych, ale także mody. Dokumentował nie tylko Powstanie Warszawskie, ale także PRL, upadek komunizmu. Świadek kilku epok, którym niewątpliwie jest Rolke, opowiada o swoim bogatym w przygody życiu w autobiografii „Tadeusz Rolke. Moja Namiętność”. Zapraszamy!

Mamy dla Was kolejny konkurs! Tym razem do wygrania podwójna wejściówka na Fort Romeau, który wystąpi w piątek w klubie Niebo. Partnerem konkursu jest niezastopiąne Going. !

Wystarczy jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie, pozostawiając komentarz do tego posta na naszym blogu:

Jak nazywa się ostatni longplay Fort Romeau i w którym roku został wydany?

Najszybszy wygrywa! :)

Życzymy udanego weekendu,

Pańska Kulturka

Co sądzisz? Skomentuj!