Nocne życie ulic

Po upalnym dniu dopiero wieczór przynosi ukojenie. Nic dziwnego, że wśród warszawiaków niezwykle popularne stały się wieczorne spacery. Warszawska ulica nocą zaczyna tętnić niczym rzymska, barcelońska czy belgradzka, i to nie tylko w weekend.

Najbardziej oblegany jest Trakt Królewski. Na Krakowskie Przedmieście przyciąga spacerowiczów zabytkowa architektura i historyczne budynki, chociażby Pałac Prezydencki. Kusi też Plac Krasińskich, gdzie naprzeciw Katedry Polowej mieszczą się nowoczesne budynki Sądu Najwyższego, projektu Marka Budzyńskiego. Uroku miejscu dodają po zmroku regularnie organizowane pokazy iluminacyjne. Spragnieni cienia i zieleni wybierają często okolice Łazienek Królewskich, Jazdowa, ulicy Pięknej, Wiejskiej czy Matejki.

Warszawa nocą jest całkowicie bezpieczna

Mimo tłumów na ulicach Warszawa nocą jest całkowicie bezpieczna. Po części dzięki wysokiej kulturze spacerowiczów, lecz również wyjątkowo licznym patrolom policji. Tak, wiem, policja ma pewną skłonność do wylewności, skracania dystansu – również fizycznego – i szybkiego zawierania nie zawsze chcianych przyjaźni. Mi również podczas jednego ze spacerów zdarzyło się takie zaprzyjaźnienie, łącznie z przytulasami, noszeniem na rękach, i podwózką „do siebie” na ulicę Wilczą. Od tego czasu policja pisuje do mnie regularnie i zaprasza na kolejne spotkania, z których trudno się wykręcić. Ale co do zasady, muszę przyznać, funkcjonariusze zachowują się dość powściągliwie.

Nie wszystkim odpowiadają występy zgranych kabareciarzy

Spacerowiczom naprzeciw wychodzą również organizatorzy różnych imprez plenerowych – z muzyką i występami scenicznymi. Niestety, jarmarczno – odpustowy charakter niektórych imprez wielu z nas zniechęca do udziału w nocnym życiu miasta. Nie wszystkim odpowiadają występy zgranych kabareciarzy, seksistowskie dowcipy padające ze sceny, oderwane o rzeczywistości przemowy  trybunów ludowych czy nieznośny huk wuwuzeli. Natomiast z czystym sumieniem możemy zaprosić Was na poniedziałkową imprezę pozbawioną tych wszystkich niedogodności. Już jutro (poniedziałek 24.07 ) od 18.00 pod Pałacem Prezydenckim. Bądźcie koniecznie!

Co sądzisz? Skomentuj!