Niezbędnik warszawski, czyli (prawie) cały Tyrmand

Znacie BookRage? Jeśli nie, to macie dobrą okazję, aby zaprzyjaźnić się z tym warszawskim startupem, który postawił sobie ambitny (choć – w dzisiejszych czasach – pozornie prawie nierealny) cel krzewienia czytelnictwa. No i ogólnie o warszawskich startupach niekoniecznie na Pańskiej Skórce piszemy, bo fajnie, że są, a jeszcze fajniej, jeśli krzewią czytelnictwo, ale liczne startupy powstają jak grzyby po wrześniowym deszczu w całej Polsce. Natomiast to, co przygotowała ekipa BookRage, to konkretny sztos, dlatego z przyjemnością użyczyliśmy naszego różowego logotypu jako znaku jakości pakietu e-booków, obejmującego (prawie) cały dorobek Leopolda Tyrmanda, którego nazwisko jest najlepszym synonimem hasła „pisarz arcywarszawski”.

Zasada działania BookRage jest prosta – płacisz ile chcesz i dostajesz do czytania książki. Przeważnie w wersji elektronicznej (choć zdarzają też pakiety papierowe). Dowcip polega jednak na tym, aby zapłacić tyle, ile się chce, i dostać 10 pozycji Leopolda T. (z czego jedną w wersji papierowej), dwie biografie, a do tego jeszcze wesprzeć powstanie muralu „Zły”. Dobra opcja? Najlepsza.

Jeśli zdecydujesz się na skromny wydatek, na Twój czytnik trafią trzy pozycje – kultowy „Dziennik 1954”, „Filip” – czyli wątek frankfurcki w twórczości Tyrmanda oraz ironiczne „kompendium” o mówiącym wszystko tytule „Cywilizacja komunizmu”.

Jeśli dorzucisz więcej niż wynosi aktualna średnia cena pakietu, otrzymasz dwie kolejne pozycje: „Siedem dalekich rejsów” oraz „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki”. Jeśli natomiast sypniesz groszem na bogato (tzn. 7 książek jest dla Ciebie warte więcej niż 35 złotych), to do wszystkich wcześniej wymienionych pozycji dołączą jeszcze: „Tyrmand warszawski” i „Zły”. Lecimy dalej – kolejny próg to 49 złotych – oznacza on, że do paczki e-booków dołącza papier – zbiór opowiadań „Gorzki smak czekolady Lucullus”. No i ostateczne combo dla fanów Tyrmanda – przy przekroczeniu aktualnej podwójnej średniej ceny pakietu, do zestawu dołączają jeszcze: „Pokój ludzi dobrej woli”, „Opowiadania wszystkie” oraz dwie biografie: „Biografia Leopolda Tyrmanda” M. Woźniaka i „Tyrmandowie. Romans amerykański” A. Tuszyńskiej.

A niezależnie od kwoty możesz także zadeklarować, jaka część zapłaconej przez Ciebie sumy trafi na konto Stacji Muranów i wesprze powstający przy pl. Trzech Krzyży mural „Złego”.

Nie mogliśmy więc nie wesprzeć tak #eleganckiej inicjatywy – wyskakujcie z kasy i czytajcie, czytajcie, czytajcie! Na zakup pakietu macie dwa tygodnie.

Co sądzisz? Skomentuj!