Niech Żyje Papier! #4

Niech Żyje Papier! odbędzie się w najbliższy weekend już po raz czwarty, a my po raz kolejny patronujemy tej zacnej imprezie. Już 30 września i 1 października zapraszamy do Muzeum Etnograficznego na kolejną odsłonę święta papieru, druku i pokrewnych dyscyplin.

Jak co roku na gości czeka bogata oferta. Obojętnie czy interesuje was kaligrafia, piękne zeszyty czy coś więcej,   podczas targów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

„Nasi wystawcy, wśród których znajdują się graficy, ilustratorzy, wydawnictwa, sklepy z artykułami papierniczymi czy rękodzielnicy reprezentują bardzo różne podejście do papieru. Łączy ich jednak jedno – szacunek do tego niezwykle szlachetnego materiału.” – komentuje Mateusz Bzówka, współorganizator Niech Żyje Papier!

Podczas czwartej edycji NŻP będą czekali na was producenci wyjątkowych artykułów papierniczych, graficy oraz specjaliści od wszelkich spraw związanych z papierem. Targom będą także towarzyszyły liczne prelekcje, warsztaty i spotkania z twórcami podczas, których będzie można poznać mniej znane oblicze świata papiernictwa.

Ciekawie zapowiadają się także wydarzenia towarzyszące imprezie. Podczas dyskusji będzie można dowiedzieć się jak utrzymać niszowy magazyn na rynku przez ponad dekadę, dlaczego książki są tak brzydko składane, jakie są najgorętsze trendy w sztuce reportażu i wreszcie dlaczego warto interesować się prawem autorskim.

„O tym i wielu innych ciekawych sprawach wokół papieru będziemy rozmawiać w weekend. Przyjdźcie, posłuchajcie, włączcie się w dyskusję. Znakomici goście i dobre tematy to nasza specjalność!” – Agata Napiórska, redaktor naczelna magazynu Zwykłe Życie i organizator NŻP. Brzmi ciekawie!

Podczas Niech Żyje Papier! można także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Będzie ich kilka. Magdalena Rukasz z „Dobrze się składa” pokaże, jak wykonać własnoręcznie lampę origami. Z kolei Grzegorz Jarzynowski ze studia „Tusz za rogiem” poprowadzi warsztat z rysowania roślin. Propozycji czeka na Was jeszcze więcej. Wystarczy wpaść. Zapraszamy już w najbliższy weekend. Będzie się działo!

*********************

Więcej szczegółów i aktualny program czwartej edycji Niech Żyje Papier! znajdziecie na profilu wydarzenia.

Co sądzisz? Skomentuj!