#BitwaWarszawska2018: Nie-wywiad z Patrykiem Jakim.

#BitwaWarszawska2018: Do wyborów coraz bliżej, a na łamach Pańskiej Skórki zaprezentowaliśmy już programy najważniejszych kandydatów do stołecznego ratusza. Niech zamilkną ci, którzy zarzucali nam stronniczość, że prezentujemy tylko ruchy miejskie. To nieprawda. Przed Państwem kandydat na prezydenta Warszawy z startujący z listy Zjednoczonej Prawicy, wiceminister sprawiedliwości oraz przewodniczący sejmowej komisji reprywatyzacyjnej – Patryk Jaki.

Mateusz Kaczyński: Czy jest Pan nadal absolutnie przekonany, że budowanie metra w stolicy w sposób centralnie planowany jest tym, czego rzeczywiście oczekują mieszkańcy?

Patryk Jaki:

Czy wierzy Pan, że takie podejście będzie faktycznie tańsze i lepsze biorąc pod uwagę m.in. uwarunkowania geologiczne w Warszawie?

Patryk Jaki:

Jakie środki przeznaczy Pan na resztę transportu publicznego? Proponowana trasa metra w wielu miejscach zwyczajnie go dubluje.

Patryk Jaki:

W jaki sposób ma zamiar Pan skończyć z „szykanowaniem kierowców” w mieście? Czy stoi za tym konkretny program i zaplanowane działania? To ważne w kontekście udrożnienia centrum miasta, które jest wiecznie zakorkowane.

Patryk Jaki:

W jaki sposób odniesie się Pan do rowerzystów w mieście? Czy są naprawdę aż takim zagrożeniem dla kierowców?

Patryk Jaki:

Czy Warszawa naprawdę potrzebuje kolejnej dzielnicy biurowej? Huby innowacyjne i nowe technologie na dobre zadomowiły się na Pradze Północ oraz na Służewcu. Czy nie lepiej byłoby doinwestować istniejące już miejsca?

Patryk Jaki:

W jaki sposób planuje Pan zrealizować obietnice aż tylu dużych inwestycji w Warszawie? Nowa dzielnica, mosty, metro – to ogromne wydatki. Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała bardzo dużo przed swoją pierwszą kadencją. Wszystkiego nie ukończyła. Skąd będą pochodziły środki na realizację „konkretów dla Warszawy”?

Patryk Jaki:

Czy zamierza odpowiedzieć na apele Jana Śpiewaka o rychłą weryfikację komisyjną zamieszanych w proceder reprywatyzacyjny osób związanych z PiS? 

Patryk Jaki:

Co ocenia Pan pozytywnie w programach innych kandydatów?

Patryk Jaki:

Czy z podjąłby się Pan z którymś z nich współpracy po wyborach i na jakich polach?

Patryk Jaki:

W jaki sposób realizowanie programu Mieszkanie+ wpłynie na Warszawę? Czy mamy do tego potrzebne zasoby i w jaki sposób będą realizowane te inwestycje? Chciałby je Pan tworzyć w centralnych lokalizacjach czy na dalekich rubieżach miasta?

Patryk Jaki:

Warszawie ideologicznej forsowanej przez Rafała Trzaskowskiego przeciwstawia Pan Warszawę pragmatyczną. Mieszkańcy Warszawy z pewnością woleliby żyć w mieście „pragmatycznym”, a nie „ideologicznym”. Co konkretnie oznaczałaby pragmatyzacja Warszawy – więcej polityki historycznej czy miasto służące potrzebom mieszkańców?

Patryk Jaki:

Liczę na rozmowę – wtedy za nią podziękuję.

***

Nasze pytania pozostają na razie retoryczne. Do Jaki Cafe wybiera się ekipa Smacznej Skórki, ale tylko na kawę. Wiceminister Jaki okazał się dla nas niestety niedostępny, a rzecznik sztabu Jacek Ozdoba pomimo licznych prób kontaktu (część z nich była zresztą udana) nadal milczy.

Drodzy Panowie! Coraggio! Nie bójcie się Pańskiej Skórki! Jesteśmy ambitnym i uczciwym blogiem, dlatego na takie same odpowiedzi liczymy. Nawet korespondencyjnie.

fot. Adrian Grycuk

Co sądzisz? Skomentuj!