Do lasu

Chodźcie do lasu! Nie do pierwszego lepszego, a do Lasu Bemowskiego. Chodźcie tym bardziej, że wkrótce może go już nie być.

Jak zapewne wiecie, na jeden z ładniejszych i ciekawszych przyrodniczo warszawskich lasów zakusy mają deweloperzy. Jeden chce uszczknąć kawałek od strony lotniska (bo – jak rozbrajająco wyznał na komisji – „lubi las”), drugi – w otulinie rezerwatu „Łosiowe błota”, pomiędzy dwoma obszarami chronionymi. A przecież Las Bemowski to nie tylko dzika przyroda, a ale też miejsce o wysokich walorach historycznych – znajdziemy tu ślady Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej, czy zapór przeciwczołgowych. Jednak przede wszystkim spotkamy tu kuny, dziki, raniuszki, łosie, pojawiał się nawet bocian czarny! Więcej o wyjątkowym lesie i jego walorach przeczytacie na przykład [TUTAJ].

A to wszystko pół godziny spacerem od najbliższego przystanku autobusowego. I na taki spacer zapraszamy Was razem z Drzewiej, Towarzystwem Krajoznawczym „Krajobraz”, Z Buta w Puszczę oraz mieszkańcami Bemowa i gminy Stare Babice. Wspólnie poznamy tajemnice lasu, opowiemy Wam i o jego historii, i o walorach przyrodniczych, także – niestety – o planach dotyczących przyszłości tego wyjątkowego miejsca, a może nawet spotkamy łosia?

Informacje organizacyjne:

Spotykamy się na pętli 20-tki (Boernerowo) 1 grudnia (niedziela) o 11:00 – czekamy na tramwaj, który przyjeżdża ok. 11:10, a następnie wyruszamy w trasę, która będzie liczyć około ośmiu kilometrów. Kiedy przyjedziecie na miejsce, nie stójcie na przystanku (jest tam ciasno), więcej miejsca jest na ścieżce w zagajniku naprzeciwko.

Trasa nie wymaga specjalnego przygotowania, ale zachęcamy do zabrania kanapek i termosów z ciepłymi napojami, przydadzą się też lornetki i worki na śmieci. Można zabrać zwierzaka (prosimy – na smyczy i pod pełną kontrolą), można zabrać latorośle (trasa jest możliwa do pokonania wózkiem, ale pamiętajcie, że idziemy do lasu, więc wózek miejski z gładkimi kółkami nie będzie najlepszym rozwiązaniem).

Dalsze informacje dotyczące logistyki wydarzenia znajdziecie [TU] – koniecznie dopiszcie się do naszego wydarzenia na Facebooku i zaproście znajomych!

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia bemowoodzkiego trailera:

video: Drzewiej

fot. górne w tle: Beata Jóźwik

Co sądzisz? Skomentuj!