KULTURKA #28

Przed wieloma z Was, o ile jesteście studentami, wizja wyczerpujących sesji egzaminacyjnych. A jeśli nie studiujecie, a pracujecie, to zapewne wizja ferii tudzież innej formy relaksu. Wiadomo, że styczeń i luty to okres mocnych załamań nerwowych (dalej mamy na myśli studentów), dlatego czas na relaks i trochę kulturki na odstresowanie. Oto nasze propozycje na nadchodzący tydzień:

 

Już w piątek (16 stycznia) ruszy kolejna edycja pop-up Bi bim bap w Klubojadalnii Eufemia przy warszawskim ASP. Jest to okazja do spróbowania przepysznych potraw kuchni koreańskiej na bazie warzyw, ryżu i tofu. Do wyboru opcja wegetariańska i wegańska. Więcej szczegółów tutaj.

 

fot. mat. organizatora

 

 

Również w piątek odbędzie się kolejna impreza z cyklu Flirtini. Tym razem w barzeStudio wystąpią: Spisek Jednego, Dj Panda oraz Jedynak & Ment XXL. Impreza sygnowana przez Mr. Pancake i Mr. Donut, dwie knajpy z Powiśla serwujące słodkości: pączki i klasyczne amerykańskie pankejki.

 

fot. mat. organizatora

 

 

W sobotę (17 stycznia) w Chmurach (ul. 11 listopada 22) zagrają Black Coffee i Päfgens. Będzie nastrojowo-gitarowo. Black Coffee, jak sami o sobie piszą „nie grają ani prostego rokenrola ani wydumanych eksperymentów – w Warszawie jak oni nie gra nikt, tylko oni.” Päfgens to słowacki duet mieszkający w Warszawie. Grają przytulne kawałki w stylu lo-fi. Na afterze zagrają Cat’s Whiskers i Polish Punks. Zapraszamy na Pragę.

 

Z kolei w Leica Gallery trwa wystawa pt.: „Hot Shots 2014” prezentująca zdjęcia polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich można zobaczyć fotografie m.in. Jacka Foty, Jacoba Aue Sobola, Wojtka Wieteski, Kacpra Kowalskiego czy Nobuyoshi Arakiego. Dla tych, którzy mają dużo pieniędzy i nie wiedzą co z nimi zrobić: w galerii można zakupić odbitki kolekcjonerskie wybranych przez artystów zdjęć.

 

Gregor Schneider, „Unsubscribe“, 2014 © Gregor Schneider

 

Oczywiście przypominamy, że w Zachęcie trwają trzy wydarzenia: wystawa pt.: „Adoracja słodyczy”, o której wspominaliśmy w #26 kulturce, „Postęp i higiena” oraz „Unsubscribe” autorstwa Gregora Schneidera.

 

 

 

 

 

Co sądzisz? Skomentuj!