Kuchnia, Zły i MJN – Nagrody Pańskiej Skórki rozdane

Jak co roku, przy okazji naszych urodzin rozdaliśmy Nagrody Pańskiej Skórki. Co roku różowe przedmioty pożądania trafiają w ręce tych, którzy przyczyniają się by w Warszawie żyło się lepiej. Od trzech lat nominujemy i nagradzamy inicjatywy społeczne, działania prowadzone przez urzędników, a nawet prywatne firmy. Kto otrzymał nagrodę tym razem?

Kto nagradzał?

Jak co roku do nominacji i wyboru zwycięzców zaprosiliśmy naszych „braci po klawiaturze. W Jury zasiedli przedstawiciele takich  blogów i serwisów SaskaKepa.info, Warszawy Historia Ukryta, Śledź po WarszawskuWarszawski Zwiad, Polityka Warszawska, Metro Warszawa i Okno na Warszawę. Dodatkowo w tym roku w głosowaniu wzięli udział laureaci wcześniejszych edycji konkursu – Agata Witkowska od Gazeciarza Warszawskiego, Jan Śpiewak z Miasto Jest Nasze, Pan Łukasz Puchalski, były Pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej, obecnie Dyrektor ZDM. Sytuacja tych dwóch ostatnich okazała się lekko problematyczna, gdyż zarówno Pan Puchalski jak i MJN byli nominowani do nagrody i w tym roku. Żaden z nich jednak nie oddał głosu „na siebie”.

Kto został nagrodzony?

Miasto Jest Nasze za walkę z dziką reprywatyzacją dostało różowe Uzi z różami w lufie

Miasto Jest Nasze za walkę z dziką reprywatyzacją dostało różowe Uzi z różami w lufie

Mimo tego osłabienia w głosowaniu MJN zdobył nagrodę – tym razem za walkę z dziką reprywatyzacją, w tym skuteczne wprowadzenie tematu do debaty publicznej (dwa lata temu – za walkę o Jazdów). Wygląda na to, że doczekaliśmy się w Warszawie pierwszego „watch doga”, czy jak kto woli – organizacji strażniczej z prawdziwego zdarzenia.

Najlepszą warszawską inicjatywą 2016 roku uznaliśmy wspólnie Kuchnię Konfliktu

Najlepszą warszawską inicjatywą 2016 roku uznaliśmy wspólnie Kuchnię Konfliktu

 

Wspólnie nagrodziliśmy też Kuchnię Konfliktu – inicjatywę mającą na celu przełamywanie stereotypów, oswajanie z innością, pokazywanie bogactwa w różnorodności. Kuchnia robi to w najlepszy z możliwych sposobów – przez żołądek. W czasach coraz bardziej brunatnych – inicjatywa nie do przecenienia.

Zły odbiera różowy puchar

AKS Zły odbiera Różowy Puchar. Klub dostał także Nagrodę Publiczności.

Nagrodzony został również Alternatywny Klub Sportowy Zły, i to nagrodzony podwójnie! Prócz drugiego miejsca w konkursie głównym dostał również Nagrodę Publiczności. Zły to klub demokratyczny i równościowy, dla wszystkich, którzy lubią sport i emocje kibicowania, w wersji DIY. Na pierwszy mecz „na własnym boisku” zapraszamy już w sobotę, przeciw Burzy Pilawa.

A kto tym razem nie?

Tegoroczne nagrody zdominowały inicjatywy oddolne. Zabrakło przedsięwzięć komercyjnych (choć nominowany był Nocny Market, i bardzo długo wyglądało, że jego twórcy staną na pudle). Tym razem nagrody nie dostali urzędnicy (mimo nominacji dla Łukasza Puchalskiego, dla budżetu partycypacyjnego oraz Dzielnicy Wisły, która nieźle radziła sobie też w głosowaniu publiczności). Mamy nadzieję, że za rok będzie za co nagradzać zarówno biznes, jak i urzędników.

Co sądzisz? Skomentuj!