Indie na Agrykoli – Wege Festiwal

W niedzielę po raz kolejny odbędzie się Wege Festiwal – a my jak zwykle patronujemy temu smakowitemu wydarzeniu. Tym razem jednak impreza będzie miała nieco odmienny charakter – odbędzie się na Agrykoli, a na gości będzie czekać nie tylko jedzenie, ale też liczne atrakcje związane z jogą i kulturą indyjską. O Wege Festiwalu – tym konkretnym i o całym projekcie – opowiada Marek Bołbot.

Za ilością organizowanych przez Was wydarzeń trudno nadążyć – który już raz gromadzicie w Warszawie miłośników kuchni roślinnej?

Organizujemy nasz festiwal od 2014, a która konkretnie to już edycja? Sami mamy problem ze zliczeniem :) Rocznie jesteśmy w Warszawie od 3 do 4 razy.

Skąd pomysł, aby stworzyć Indie na Agrykoli?

Agrykola to jeden z najurokliwszych parków w Warszawie, do tego jest bardzo duży, dzięki czemu będziemy mogli zmieścić wszystkich fanów kuchni roślinnej, a jak wiadomo najlepiej smakuje ona pośród wszechotaczającej zieleni. Dodatkowo bardzo często współpracujemy ze społecznością hinduską z Warszawy, która będzie tam organizowała dzień Jogi (a ją również najprzyjemniej uprawia się w plenerze) dlatego łączymy siły, by być jak najbliższej natury. Kolejnym z powodów wyboru Agrykoli jest fakt, iż jest to miejsce najbliżej terytorium Indii jakie można sobie wyobrazić, 10 minut spacerem od naszego Festiwalu usytuowana jest ambasada tego kraju.

Kolejnym z powodów wyboru Agrykoli jest fakt, iż jest to miejsce najbliżej terytorium Indii jakie można sobie wyobrazić…

Kuchnia indyjska kojarzy się raczej z potrawami wegetariańskimi niż czysto wegańskimi – czy to oznacza, że na wydarzeniu będzie można skosztować dań z obu kategorii?

Trzeba pamiętać że kuchnia indyjska jest niesamowicie zróżnicowana, jest to drugie najbardziej zaludnione państwo na świecie oraz siódme pod względem terytorium, tradycja nie jedzenia mięsa jest bardzo silna w Indiach, jednakże są stany (odpowiedniki naszych województw) gdzie spożywa się dania, które są stricte wegańskie. Oczywiście na naszym festiwalu będzie można spróbować dań z obu kategorii, i to całej masy dań. ;)

Co oprócz jedzenia?

Na festiwalu znajdziecie wiele rzeczy do domu bądź do dbania o swoją urodę. Mamy specjalną strefę z naturalnymi wege kosmetykami, będą również sojowe świece, mydła, ręcznie robiona biżuteria, ceramika, czy inne rękodzieła. Dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas przygotowane są zajęcia i wykłady z jogi, zaś jeśli ktoś uwielbia wspierać różnorakie fundacje,również będzie miał ku temu okazję.

Top 3 subiektywnie najbardziej polecanych stoisk na tej edycji wydarzenia?

Wskazać Top 3? Łatwo powiedzieć ciężej zrobić, jako że w naszym zespole mamy kilka osób i każdy ma inny gust to w ramach demokracji wytypowaliśmy kilku faworytów. :)

Chwast Food i Lula – Nasi faworyci jeśli chodzi o wege streetfood, jeśli ktoś lubi burgery czy hotdogi w kolorowych bułkach – z pewnością się zakocha;
Ottomańska Pokusa – dla miłośników baklawy i kuchni tureckiej;
Namaste India – kuchnia indyjska;
Uwolnić kury – od burgerów aż po wege boxy w stylu meksykańskim czy tajskim.

Wege Festiwal – zobacz video z poprzedniej edycji: [klik]

Co sądzisz? Skomentuj!