Dobry wieczór! Trzecie urodziny Pańskiej Skórki!

Dobry wieczór!

Trzy lata to już wiek, w którym zaczyna się mówić z sensem, zadawać wiele pytań, czasem nawet pyskować. Pańska Skórka ma to do siebie, że zadaje pytania i pyskuje od dnia zero (z mówieniem z sensem bywa różnie, ale pracujemy nad tym). Nasze trzecie urodziny chcemy świętować – jak zwykle – razem z Wami, naszymi Czytelnikami i Przyjaciółmi!

Dlatego zapraszamy Was na nasze kolejne urodziny, które odbędą się na Jazdowie, a dokładniej w domku fińskim PM na Trawie. Można rzec, że wracamy do korzeni, bo tam obchodziliśmy pierwszą rocznicę założenia bloga. Pewnie i tak nie pamiętacie, bo TAKA była impreza. ;) Planujemy również wyjście poza teren domku i działki.

W planach: debata, pyszne jedzenie i picie, rowery, koncerty (Terefere, Maciej Buchwald, Skalpy z Drzew, Mateusz Śmigasiewicz, a także jak na porządny koncert przystało – TBA i niespodzianki), a potem impreza do białego rana na Was czeka, DJ Truścin na deckach!

Zapraszajcie znajomych, weźcie ze sobą napoje wyskokowe (inne zapewniamy na miejscu) i widzimy się 20.08 o 18.00 na Jazdowie! „Wicherek zapowiedział pogodę”!

DOŁĄCZ NA FB I ZAPROŚ ZNAJOMYCH!


BIFOREK – zaczynamy o 18.00:

18.00: 1/4 mili na Jazdowie!

Wieczór zaczniemy ostro! – na Jazdowie będziecie mogli wsiąść na święte wigrusy, na których Grupa Kolarska WigRak – przejechała Tour de Pologne! Szykujcie się na ostrą jazdę – Wy też możecie poczuć się jak uczestnicy najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce!

18.30: Dyskusja „Ładna Warszawa?”

O brzydkiej Warszawie wylaliśmy już tonę wirtualnego atramentu. Zresztą nie tylko my. Ponieważ jednak urodzinowa impreza ma mieć z założenia pozytywny charakter, chcemy zastanowić się wspólnie, co zrobić, aby nasze miasto było… po prostu ładne – z powierzchowności i z ducha. Swój punkt widzenia na ten temat zaprezentują:

20.00: Wręczenie Nagrody Pańskiej Skórki

Jak co roku nagrodzimy najciekawsze warszawskie inicjatywy i ich autorów. W szacownym Jury zasiądą obok nas twórcy blogów, serwisów i fanpage’y: Warszawy historia ukryta, Saska Kępa – saskakepa.info, Warszawski Zwiad, Śledź po warszawsku, Polityka Warszawska, Okno na Warszawę, Metro Warszawa. Oraz laureaci poprzednich edycji, m.in. Jan Śpiewak z Miasto Jest Nasze!

Swoją nagrodę przyznają też Czytelnicy – jeśli chcielibyście kogoś nominować, to jest taka możliwość (piszcie w komentarzach poniżej!).


W MIĘDZYCZASIE:

Strefa warszawska

W wyodrębnionej przestrzeni domku znajdziecie wszystko, co związane z warszawską literaturą i designem – w rolach głównych księgarnia Radio Telewizja (warto wziąć ze sobą trochę zaskórniaków na najlepsze pozycje varsavianistyczne!) oraz Muzeum Polin z wyjątkowym projektem!


IMPREZA (wstępny harmonogram, kiedy poniesie nas melanż, wszystko może się zdarzyć):

21.00: Terefere

Czyli Nowy Stwór Mazowiecki w wersji kameralnej – akordeon, wokal i magiczne dźwięki, od warszawskich klimatów po największe przeboje w zaskakujących aranżacjach!

21.45: Maciej Buchwald (Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem)

Dementujemy plotki jakoby piosenki były IMPROWIZOWANE, a na tych co tak twierdzą, i jad swój sączą, nakładamy klątwę. Legend nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie trzeba o nich nawet mówić. Nie trzeba zachęcać nikogo do spotkania z Legendą.

22.30: Skalpy z Drzew 

Projekt czerpiący ze spuścizny sceny industrialnej, łączy przeprocesowany miejski zgiełk i wysokie trele królestwa natury. Jego podwójny CD-R „Miazmaty/Paradygmaty” ukazał się nakładem BDTA w nakładzie 66 egzemplarzy.

23.00: Der Langsamer Spaziergang – elektroniczna przechadzka Mateusza Ś. (Kompozytor, basista Starego, Eufonia Pseudolarix), wykonana nieprzesadnie szybko, mało rytmicznie i trochę wielowątkowo

23.30: Secret Late Evening Show by M……..!

Debiut jednego z członków naszej redakcji!

A na koniec DJ SET: Niejaki Pan Truścin będzie grał do oporu!

Może też zdarzyć się muzyczna niespodzianka!


NAKARMIĄ NAS:

Jak domówka to domówka – możecie samodzielnie zaopatrzyć się w jedzenie i alko (obowiązuje formuła BYOB :) ). Wiemy, że „alko” najłatwiej zapamiętać, dlatego na miejscu będzie czekać mnóstwo pyszności, które dostarczą sponsorzy:

Piekarnia Piwoński – która zapewni nam doskonały chleb, wypiekany zgodnie z tradycyjnymi recepturami, bez sztucznych dodatków i ulepszaczy, bez wątpienia najlepszy w mieście (oraz pyszną tradycyjną musztardę!)

Polsoja – dzięki której będziecie mogli posmarować chleb doskonałymi roślinnymi pastami (także nowe smaki!)

Nie zabraknie też foodtrucków i stanowisk gastronomicznych:

Take Roll Sushi – doskonałe sushi-rolki – wegańskie, wegetariańskie i tradycyjne!

Sokowirówka – świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw, koktajle, smoothies – idealne na początek imprezy lub do regeneracji organizmu w trakcie ;)


PATRONI

Różowy Partner Urodzin: Waw4Free – serwis informacyjny z zawsze aktualną listą darmowych wydarzeń w Warszawie!

Patroni: Metro Warszawa, Skarpa Warszawska i Muzeum Polin – gorąco dziękujemy za wsparcie!

DOŁĄCZ NA FB I ZAPROŚ ZNAJOMYCH!

*****Stay tuned! Kolejne informacje przed nami!*****


piwonskipspolsojapssokowirowkapstakerollpsradiotvpswawps

Co sądzisz? Skomentuj!