Celne uwagi

Kiedy spaceruje się po Warszawie, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że na murach budynków pojawia się coraz więcej celnych uwag. Komentarze wspaniale opisują one rzeczywistość i przypominają o nieprzemijających wartościach. Przeczytajcie kolejną porcję inspirujących ulicznych bonmotów!

i (3)

„Huj wam w dupę konfitury”. – Daleko posunięta antropomorfizacja owocowych przetworów połączona z odmianą aktu seksualnego w niektórych kulturach uchodzącego za niedopuszczalny. Niedopuszczalna jest również nieznajomość reguł ortografii, ale to już inna bajka.

i (5)

„Duda to oszust”. – Jeśli autor pragnął odwołać się do instrumentu muzycznego, napis powinien brzmieć „Dudy to oszuści”. Wszak występują w liczbie mnogiej. Chyba, że autor odwoływał się do polityki, ale tej na blogu nie poruszamy…

i

1

„Zdrajcom nie wybaczam” oraz „Zdrajcom nie wybaczę”. W autorze tkwi głębokie pragnienie odegrania się na tych, którzy go zdradzili. W swojej twórczości podkreśla to za pomocą ciekawego zabiegu stylistycznego. Dzięki zastosowaniu czasu teraźniejszego w pierwszym haśle, autor zwraca uwagę czytelnika na obecne nastawienie do winowajców. Bezpośrednio po czasie teraźniejszym używa czasu przyszłego. Emfaza pada na ciągłość procesu braku przebaczenia. W zamyśle autora będzie trwał całe wieki. Pozostaje mieć nadzieję, że autor po wyznaniu wszem i wobec , co myśli o zdrajcach, nie poszedł o krok dalej i nie dopuścił się rękoczynu.

i (2)

„Przedawkowanie samobójstwo”. – Ku przestrodze, by nie pójść tą drogą.

i (4)

„Gang Plebanii”. – W dzielnicy grasuje proboszcz i ministranci. Kroją wszystkich równo, potrafią też sprzedać kosę pod żebro. Nie pojawiaj się tutaj, jeśli jesteś innej parafii.

i (1)

„Sam się zabij, jak takiś durny i rozumu nie masz”.- Wygląda to na bardzo celną ripostę na czyjąś głupotę. Puenta okazała się tak dobra, że autor uwiecznił ją dla potomnych.

 

Co sądzisz? Skomentuj!